686.
görsel

1 saat kadar oluyor bu kitap geleli. sipariş verirken oldukça heyecanlıydım çünkü yazarı uzun bir süredir merakla takip ettiğim, ama çoktan bu dünyadan göçüp gitmiş biriydi. kitabı açmamak için oyalanabildiğim kadar oyalandım. ama eninde sonunda çaresiz o satırları okuyacağımı da biliyordum... ölmüş bir insanın yazdıklarını okuyacak cesaretim yoktu... hep böyle olur zaten, hayatımın ortasına koyduğum insanlarla asla tanışamam, benden önce doğar benden önce ölür...(bkz: küçük iskender) (bkz: barış akarsu) (bkz: sevim gözay) (bkz: oruç aruoba)
sevim gözay' ı tanıdığımda ölmüştü, ölmese tanıyamayacaktım belki de... tanışamamış olmanın hırçınlığı ve ölümünün üzüntüsüyle onu tanıyabileceğim her yere saldırdım, youtube kanalına, röportajlarına, söyleşilerine, kitaplarına, ama en çok da gözlerine... bazı insanların ölebileceğine hiçbir zaman inanmadım zaten. inanmıyorum da. onca şeyden sonra elimde kalan tek şeyin bir mezar oluşu tahammül edilebilecek bir şey değil...!
ölüm onların karakutusu belki de. karakutularını da alıp gidiyorlar bilinmez hiçliğe. bıraktıkları eserlerle o kutuları açmaya çalışıyoruz biz de, ölmüş yazarları okuyarak...
onlarla tanışmak için ölmek mi gerekir diye soruyorum. cevap yok!
ölene üzülüyorum ama şunu da fark ettim, aslında kendime üzülüyormuşum, beni tanıyamadı, beni tanımasını istediğim insanların ölüşüne en çok bu yüzden üzüldüğümü fark ettim... mikrofon veriliyor, ama sesiniz gidiyor, konuşamadan mikrofon elinizden alınmış bile... onlarla tanışamamak o mikrofon işte. bu hayat boyu pişmanlık değil de nedir ?
birinin kıymetini anlamak için ölmesi mi gerekir?
her satırını canıma kazıya kazıya okuyacağım sevim gözay
rahat uyu dilerim...
devamını gör...
687.
ne yapın edin sadece mutlu olduğunuz, iyi hissettiğiniz yerlerde olmaya çalışın.
kendinizi mutsuz, kötü hissettiğiniz yerde durmayın, yapmak istemediğiniz bir iş olduğunda ya da hoşlanmadığınız bir tavır olduğunda bunu açık açık söyleyin.
mutlu olduğunuz işi yapmaya çalışın ve her işi yapan insan olmayın.
bir iş tanımınızın olduğu, size, kendine saygı duyan, mümkünse düşünme yetisi olan ve olacak-olmayacak iş konusunda mantık yürütebilen insanlarla çalışın.
bazı şeyler elimizde değil ve hiçbir zaman da olmayacak kabul ama elimizde olan, seçme şansımızın olduğu konularda işinizi şansa bırakmayın.

dip not: bu tanım şu anda sinirden gezegeni yakacak kıvamda bir yazarın püskürmesidir, dikkate almayınız, o birazdan kendi kendine düzelir...
devamını gör...
688.
ödediğiniz bedeller hiç bitmiyor.
ya da bazılarımız gerçekten çok şanssızız.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"sözlük yazarlarının söylemek istedikleri" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim