sınır komşumuz bir ülke. ege denizinde bolca adası vardır. yunanca ismi "elladas" olmasına rağmen yunanca dememizin sebebi bölgede daha önce yaşayan iyonyalılardan dolayıdır. zaman içerisinde iyonya olmuştur yunan. sonra da sonuna -stan eki gelmiş, günümüz halini almış.
devamını gör...
gavur yonan! derdi rahmetli anneannem.
devamını gör...
"-stan" farsça yurt demektir.

türkmenistan (türkmen yurdu)
pakistan (pak yurdu)
bulgaristan (bulgar yurdu)
yunanistan (yunan yurdu) gibi.
devamını gör...
portekiz'de düzenlenen euro 2004 avrupa futbol şampiyonasında ev sahibi portekiz'i finalde yenerek şampiyon olan ülke.
devamını gör...
olimpiyatların doğduğu yerdir .adamlar gerçekten büyük medeniyetmiş ege ve akdeniz sahil şeridimizdeki illerimize bakmak yeterli sanırım anlamak için.
devamını gör...
adalarını beslemekte zorlanıyor. özellikle küçük olan adalarına çok para harcıyor.
devamını gör...
bizde yunanistan, onlarda hellas, ötekilerde greece. niye ki? bi de yunanlı değil yunan. bu konuda çok hassasım.
devamını gör...
yakın zamanda 19. adayı da işgal eden komşi.
devamını gör...
avrupa'nın şımarık çocuğu.
devamını gör...
dünyanın en borçlu ülkelerinden biri.

avrupa birliği üyesi olmasına rağmen türkiye'den az ab'ye katkı sağlamıştır.
devamını gör...
avrupa birliğinin varlığıyla var olabilen ülke.
devamını gör...
üç vakte kadar avrupa birliği ile beraber bitecek ülke.
devamını gör...
tüm ordular dağılmışken bile işgalde başarısız olmanın, kıbrıs'tan süpürülmenin acısını sürekli türk düşmanlığıyla aşmaya çalışan insanlara sahip memleket. sürekli kuyruk acısı ve nefretle saldırıyorlar. bu yüzden hiç halkların kardeşliği diye duyar kasamıyorum. fırsatları olsa tekrar işgal etmeye kalkışır, katliamlara girişirler. bu ülkeyi de insanlarını da sevmiyorum. sevmeyi düşünmüyorum.
devamını gör...
hayal aleminde yaşayan bir devlet.
devamını gör...
avrupa'nın kendisine geçmiş ve köken yaratma ihtiyacının ekmeğini yiyen ülke. avrupa bilrliği'nin siyasi ve ekonomik olarak yunanistan'ı desteklemesindeki temel neden, tıpkı türkiye'nin orta asya türkleri ile arasında bir geçmiş bağı kurmasına benzer bir nedenle tarihsel kökenlerini yunanistan'a atfetmesidir. bu nedenle akademik yazın, avrupa'nın düşünsel serüvenini antik yunan'dan başlatır ki antik yunan tabiri de tartışmalı bir tabirdir. bu yaklaşım, antik yunan'dan çok önce var olan ve antik yunan'ın arakladığı mısır, mezopotamya, anadolu, hint ve çin kültür ve düşünüşlerini yok sayarak dünyanın fikri ve kültürel başlangıcını antik yunan dayatmasıyla sunar.
devamını gör...
hahahahahahah ya random güldüm özür dilerim ama yer yön bilmeyen, ve sadece siyasetini ayakta tutmak için türkiyeye sataşan bayrak devletidir.
devamını gör...
varlığını avrupa birliği'nin varlığına borçlu bir devletçik.
devamını gör...
her bünyenin kabul edemeyeceği boyutta medeni ve dürüst insanların yaşadığı ülke. ha öküz dersen, onun oranı komşularında daha gizemlidir!
devamını gör...
türk düşmanlığı ekonomik sıkıntılarının önüne geçen ülke.
devamını gör...
kimse tutmadığı için sürekli atarlanan minnak enişte, bir dönemler milli güvenlik derslerimizde tükürüğümüzle boğduğumuz memleket.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yunanistan" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim