nil nehri yakınlarında yaşayan ve timsahların dişleri arasındaki kırıntılarla beslenen kuş türü.
görsel

çoğusunun kanatları siyah renkte, başı ve bedeninin birçok kısmı gri renktedir. kalan yerleri ise beyaz-mavi-turuncu renklerin üçlemesinden oluşur. oldukça görkemli, yakışıklı bir kuştur.
••

şimdi en başta verdiğim "timsahların dişleri arasındaki kırıntılarla beslendiği" bilgisini unutun çünkü öyle bir şey yok. ayrıca bunun fotoğraflarla kanıtlanmış herhangi bir hali de yok. bu kuş türü trochilus adı verilen kuş türüyle karıştırılıyor, hatta onunla bir tutuluyor ama siz amerika'nın bu oyununa gelmeyin.

ünlü bir biyolog olan thomas howell'de olaya gayet şüpheli bir şekilde yaklaşıyor. yani biyologların da fikir ayrılığına düştüğü bir konu. yine de siz, siz olun, bunun o* olmadığını bilin.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"mısır plover kuşu" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim