alpine yazar profili

alpine kapak fotoğrafı
alpine profil fotoğrafı
rozet
karma: 4277 tanım: 1471 başlık: 12 takipçi: 32
Sen neşeden haber ver, derdi herkes tanıyor. ~Sedat Ergintuğ~

son tanımları


microsoft'un activision blizzard'ı satın alması

bu adamları seviyorum. şov yok, kibir yok. bok gibi para olan ülkede, en son sistem ile fps oyunlarda online online akan oyuncuları mutlu etmekten başka bir gayeleri olmayan para babaları. bizler gerizekalı gerizekalı göster telefonu muhabbeti yaparken, adamlar robotik bir çağın kapılarını oyun sihiriyle açıyorlar.
devamını gör...

sözlük yazarlarının soymaktan hoşlandığı şey

soymayı değil de, birilerini soyanları izlemekten hoşlanıyorum. soyuldukça zevke gelen, hoşlanan bir topluluğu seyretmekten daha güzel bir duygu var mıdır?
devamını gör...

sakallı erkek vs sakalsız erkek

sakal tarz yapıyor diye 4000 yıl önceki mağarada yaşayan atalarımız gibi kıl yumağı gibi gezmek de iyi değildir yani. sakal koy fakat arada bir kırp, berberde düzelt, ağzın yüzün gözüksün yani. çorba içiyorsun, diş fırçalıyorsun, insanlarla konuşuyorsun. felan oyundaki karaktere benzeyeceğim, felan aktör gibi kaslarla birlikte güzel gidiyor deyip, hizbullah - nietzsche arasında gidip gelmeyin.
devamını gör...

erkek adam dediğin

adam ol yeter, erkek olup olmaman önemli değil.
devamını gör...

yolda gördüğünüz bir kadına çok güzelsiniz demek

kadın gerçekten de güzelse çok mutlu olur, tebessüm edip teşekkür eder. çirkin bir kadınsa, yani çirkin olup, sanki güzelmiş gibi havalardaysa iyice çirkinleşir, sataşır, sanane der. çünkü bir yandan da içinden aha biri bana güzel dedi yav, çok da çirkin değilmişim deyip, kendini iyice megan fox zanneder. bu tanım altında da buna katılmayan biri varsa, o da kesinlikle çirkin bir kadındır. son olarak güzel bir kadına sen şöylesin, sen böylesin dersen, eh o da kızar. fazla uzatmayacaksın yani, bir kere söyle geç. çirkine ise bakma bile.
devamını gör...

zevk için köpeği ezen şerefsizin serbest bırakılması

bunun gibi kıyıda köşede pusuda duran onbinlerce cani, sapık, katil kişiler var. köpeği de insanı da kıtır kıtır kesecek şerefsizler var. uygun ortamını bulsalar gözünü bile kırpmazlar. ne hale getirdiler ülkeyi, 68. sınıf ülkesi olduk.
devamını gör...

simeranya

olmasını istediğim ile düşündüğüm şey arasındaki o ince boşlukta kalan ve aynı zamanda beni bir gökkuşağının renklerini yakalayamamak gibi bir durumda bıraktıran yazar.
devamını gör...

yazarların yaşamak isteyeceği kitaplar

robert musil - niteliksiz adam.
devamını gör...

bir kadının kendine yapabileceği en iyi şey

bir kadeh viski doldurup, her şeyi boşvermek. hatta güzel rujlu dudaklarıyla "hepinizin canı cehenneme demek". yemin ederim, bu tablodan daha kışkırtıcı, daha güzel bir an yoktur dünyada.
devamını gör...

bu saatte sözlükte takılan kişinin asıl amacı

hayatının diğer yarısını, yani asıl gerçek olanını yaşamak.
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının doğum tarihleri

4 ekim. (bir sonbahar akşamında, deniz kıyısından gelen soğuk dalgalar eşliğinde, şiirlerle yaşayıp, şiirler ve çiçeklerle hayatı son bulacak bir adam doğdu o gün.)
devamını gör...

kadınların büyü için erkeklere regl kanı içirmesi

jean christophe grange: 40 yıldır katilli, psikopatlı roman yazarım, böyle bir kafayı ilk defa görüyorum aq.
devamını gör...

ölümün en iyi tanımı

kurtuluş.
devamını gör...

bir yazarın tüm kitaplarını okumak

o yazar mesela stephen king olursa, son sayfasına kadar okunur elbet. onlarca eseri olup, kendine has tarzı ile tüm kitapları okunabilecek yazarlar listesinde ilk sıralarda yer alır zannımca.
devamını gör...

doğalgaza yüzde 25 elektriğe yüzde 52 zam güncellenmesi

noel babanın torbasından kol çıktı.
devamını gör...

yeni yıl beklentisi

cahil insan görmek istemiyorum artık. sorgulayan, bilinçli, cesaretli yurttaşlar istiyorum. gerisinin canı cehenneme.
devamını gör...

1 ocak 2022 sözlükte patlayan havai fişekler

elektrik fiyatları ile en büyük havai fişek götümüzde patladı.
devamını gör...

cinsel ilişki olmadan ilişki yürür mü sorunsalı

cinsel ihtiyacını başka biri ile karşıladıktan sonra yürür. total anlamda sex bir ihtiyaçtır, ilişki yürürken bu ihtiyacın gerçekleşmesi kaçınılmazdır. seven insan öper, koklar, sarılır ve birleşir, bu hep böyle olmuştur.
devamını gör...

akrep burcu kadını

bilinenin aksine akrep gibi değil de yılan gibi kadınlardır. kıvrılır, sıkar, boğmaz fakat ikinci bir dişi devreye girerse sokulursun. ve yoluna bakmadan kayarcasına gider gizemli derinliklere. asla da bulamazsın. bulduğunda da eskisinden daha güçlü bulursun onu. çünkü bir şahmeran olmuşlardır artık. güzel, çekici ve şuh olan bu kadınlara bakmak bir supernovaya bakmak gibidir. kara delikler gibi çekmez seni içine, kör eder bırakır.
devamını gör...

dekolte giyen kadının göğüs çatalına bakan insan

bir erkek bakmam derse yalan söylemiş olur. en azından gözüne çarpar, bu kötü bir şey değil ama kadının içine girecek gibi devamlı bakmak, onu rahatsız etmek kötü bir davranıştır.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim