zaman tüneli

net olarak cesarettir. dilerim hiç kimse mecbur kalmaz.
devamını gör...

yoldaş veya yandaş'tan geliyor da olabilir. komplo teorileri gırla gidiyorrrrrr...
devamını gör...

çok maalesef ki canım kadar sevdiğim birini benden alan hastalık türüdür. keşke bu kadar sancılı bir süreç olmasaydı. er ya da geç hepimiz hayatla vedalaşsak da bu şekilde olması yaralayıcı.
devamını gör...

ikisi de değil; vazgeçmek.
ne zirveye ne de dibe oturtulabilir. cesaret olarak algılanacaksa bu anca aptal cesareti olabilir.
korkaklık olacaksa bu da daha çok belirsizliğe saplanmış olmasından ötürüdür.
çünkü ölüm belirli bir son. ama hayatın kesinliği yok.
yavaş yavaş ölmeye başlarsın sonra en içe kadar ölünce artık yaşamak istemezsin; umutların ölür, sevincin ölür, hevesin ölür, geleceğin ölür, ruhun ölür, diğer duygu ve hislerin de ölür, ölür ve en son sen de ölmek istersin. yaşamı arzulmak yerine ondan vazgeçip ölümü arzularsın.
tabi bu genel yoksa insanlar bazen berbat durumlara düşmemek için de intihar edebiliyor yani sürece çok bağlı değil de anlık bir olay.
bu konularda ölümü isteten kişi ve olaylara hep lanet ederim. çünkü hayatın sonsuz güzelliği varken hep çirkinliğini gösterenler var. insan kendinden ötürü ölmek istemez. bu hep dışarıdan neden olunabilecek bir şey. ve biz o insanları, nefes almalarına rağmen hayatta tutamıyorsak veya ellerinden tutamıyorsak (yapabileceğimiz hâlde) o zaman bize de lanet olsun diyorum. çünkü insan, normalde ölüme gitmekten çok hayatta kalmayı istemeli.
ve bir insanın baya içine edilmeli ki o artık nefes almak istemesin. imkansız sayılabilecek olaylar günümüzde normalleşiyor. normal ölümden çok intiharla ölenler varsa orada insanlıkta ölmüştür. bu aslında normal değil kıyametin kopması gibi hissettirmeli; çünkü o insanın içinde de kıyamet kopuyor ve kendini dünyadan siliyor!
bu başlığı açıp düşüncesinin bizler için ne anlam ifade ettiğini öğrenmek isteyen? veya kafasında bu olayın çarkını bir sağa bir sola döndüren umarım doğrunun durdurmak olduğunu anlar...
devamını gör...

gündüz kuşağı kadın programlarında evlilik vaadiyle dolandıran kadınlar ile gündemdeki foncu banka müdiresi, instagram ve tiktok fenomeni kadınlar skandalı ile ayyuka çıkmış bir durum.
devamını gör...

"bağzı kadınlar" yalnız, lütfen..
içten içe genelleseler de kadınlar hemcinslerini, hepsi değil..
bağzı kadınlar..

tanım: 15 yaşındaydım... matematik öğretmenimi ağlatmıştım..
işte o an!
devamını gör...

çocukları ürkütülmüş bir dünyanın denizi mavi olsa ne yazar, olmasa ne*
devamını gör...

45 altı yapılmazsa sözlükten katılımcı bulamayacak zirve.
devamını gör...

hemen ardından girilen tuvalet ve...

neyse ya.
devamını gör...

rahim duvarı veya rahim içinde meydana gelen zararsız kas ve doku büyümeleridir. daha çok 30 - 50 yaş arası kadınlarda büyük bir kısmında miyomlar bulunabiliyor. miyomların daha büyük olanları ağrı, şişme, kanama ve akıntıya sebep olabiliyor.
devamını gör...

neden kadınlardan bir "masumiyet" beklediğimizi mi sorgulasak acaba önce?
devamını gör...

evli 3 çocuklu komşu ablamızı, başka bir evde misafirlikte, o evin oğluyla, mutfakta oynaşırken görmüştüm.
sonrasında, kadın ne zaman beni görse, eşine daha fazla ilgi gösteriyordu.
daha 10 yaşında falandım. o sahte ilgisinden sonra, ne zaman böyle başkalarının yanında eşine çok ilgi gösteren birini görsem, hep şüphelenirdim. o manzara gözümün önüne gelirdi çünkü.
devamını gör...

60lar ve 70ler türkiyesinden popüler eserleri yorumlayan grup.
devamını gör...

buna sponsor olurum.
devamını gör...

nick altında yazılan abuk subuk şeyleri yazarın kendisi silme özelliği gelsin.
devamını gör...

şey 25 yaş altı yapalım mı onu?
devamını gör...

ne zaman yapılacağı yapıldıysa da tekrarı olur mu diyen merak ettiren efsanevi zirve. 18 yaş altı değilim ama uyum sağlarim.
devamını gör...

yazarların beni takip etmesini mesela ben istemiyorum. hayır takip eden 5 kişiden biri zaten benim. evet evet benim. en az üçü zaten yönetim. lan diğer kişi kim? istemiyorum arkadaş takip etmesinler.
gıcıklık değilmi yoldaş banane. hem seni hiç alakadar etmez. tanım benim istek benim banane.
devamını gör...

masum değiliz hiç birimiz ..

hele ki bazı kadınlar asla ..
devamını gör...

israilli bir grup. 70li yıllardan anadolu rock, psychedelic, funk rock, turkish folk music gibi karışık tarzlar söylüyorlar. gayet başarılı.
devamını gör...
daha fazla yükle

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim