hayatımda hiç sigara içmedim (on sekiz yıllık bir hayatım var, farkındayım uzun bir zaman değil) ama geri kalan ömrümde de içeceğimi düşünmüyorum ve evde içecek biri olursa evden kovuyorum. sigaraları köşeden köşeye saklamaya çalışıyorlar. bu durum hoşuma gidiyor aslında ne yalan söyleyeyim.
devamını gör...

teşekkür ediyorum başlık için..
bekaret sorgulayan adamla da kadınla da evlenilmez. zira fiziksel özellik biriyle evlenip evlenmemek için bir kriter olmaktan çok, bu olayda kişiye sahip olma hakim olma gibi ilkel altyapılar yatar. sizden değil size sahip olmaktan hoşlanıyor demektir, buna razı olan evlenir. cevabı basit ama işte ah ortadoğu erkeği, yoruyorsun kardeşim yoruyorsun..
devamını gör...

fırın. yaptım, sokulmaması gerektiğini acı bir şekilde tecrübe ettim. siz sokmayın.
devamını gör...

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

bu bana biraz tanıdık geldi.
devamını gör...

içerikle uyuşmayan bir başlık. yök'ün yüz yüze eğitim talebi yok kaynakta yazılan kadarıyla. yök, sağlık bakanlığı'ndan görüş istemiş sadece. malum ikinci dönem yaklaşıyor. nasıl yapalım diye sormuş. onlar da yapmayın diyecek muhtemelen. ya da siz bilirsiniz ama şöyle şöyle sakıncaları olabilir diyecek. görüş bildirecek yani. yök' te ilk dönem başında olduğu gibi üniversitelere soracak. onlar da online devam diyecek.

efendim bu ülkedeki bürokrasinin ilerleme şeklidir. herkes yükü biraz kendi omuzlarında atmak için bir yerlere görüş sorar. ilgili kurumda görüşünü bildirir.

hemen heyecan yapmayın yani. ikinci dönem de online devam eder.
devamını gör...

bu romanın ilk elli sayfasını sağ salim okuyabilen insan gider temel britannica ansiklopedisini de çatır çatır okur, tutunamayanlar’a da tutunur. öyle bir roman.
t: lise kabusum olan ağır anlatımlı türk klasiği.
devamını gör...

din ve ahlak kavramlarının birbirinden ayrı olduğunu bilen insandır, din kavramından uzak, ahlak kavramına yakındır.
gerçi hoş, dinciler daha uzak bu "ahlak" kavramına.
devamını gör...

istenmeyen ve rahatsız edici sestir. gürültüye bağlı işitme kaybı geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilir. gürültüye maruziyet süresi, gürültünün çeşidi, sürekliliği gibi faktörler işitme kaybı derecesini ve şeklini etkileyebilir. mesleki olarak özellikle gürültülü ortamda çalışanlar, müzisyenler ve dalgıçlar en çok risk altındadır. eğer tinnitus, işitme azlığı ve "duyuyorum ama anlamıyorum" gibi şikayetleriniz varsa bir kulak burun boğaz ve odyoloji uzmanına görünmenizde fayda vardır.
devamını gör...

benimdir. o kadar mutlu oluyorum ki bildirimi görünce. böyle gün içinde "saçın güzel olmuş" ya da "kıyafetin çok yakışmış" gibi bir şey değil sonuçta. biri benim düşüncemi okumuş, düşünmüş, hoşuna gitmiş ve beğenmiş. çok güzel bence.
devamını gör...

hiçbir şeyin ortasını yaşayamamaktır. ya en tepedesinizdir ya da en dipte. birlikte oldukları insanlara sabır ve güç dilerim.
devamını gör...

1972 doğumlu gazeteci. bir yayıncı. kültür, yaşam ve medya alanlarında içerikler üretti. kanal d, tv8, cnn türk, atv, show tv, habertürk, sky 360, trt kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. asistan olarak ‘dr. stress’, ‘canlan biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘sabah şekerleri’, ‘hi-fi’, ‘netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘istanbulart’, sunucu-editör olarak ‘şehrin rengi’, ‘dizikolik’, ‘bazıları sıcak sever’ ve ‘artist’ programlarını ekrana taşıdı.

ne yazık ki bugün vefat etmiş allah rahmet eylesin ruhu şad olsun. ölümü ile birlikte tanıdığım güzel bir insan. twitter'da gündem şuan da.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

şimdiye kadar fuck the system yerine kullandığım söz kalıbını nick olarak karşımda gördüm ya, bi değişik oldum. böylesi daha eğlenceli değil mi? sözlüğe ara verip dönmüş yazar. hoşgelmiş. *
devamını gör...

bugün bir takım işler peşindeyken keşfettim ve bayıldım, sen de bayıl tamam mı?

devamını gör...

evet yoktuur, ülke bölünür, ekonomi batar. naayır, nolamaz.

ana dili ayetler de yasaklar, insan hakları evrensel beyannamesi de. diğer uygulayan müreffeh ülkelere bakmayın onlar zengin. sadece bağımsızlığına düşkün kürşad ayaklanırsa kahraman olur.. falan filan..

neyse ki tarihin cilvesi işte şimdilerde her yerde arapça tabelalar, bir yanda ise yıllardır beraber yaşadığınız insanlar. aaah ah ne diyeyim size. ne güzel yazarlar var burada....


t: turnusol görevi gören haklardır. görmez olaydım.
(bkz: yüksek ökçeler)
devamını gör...

su içtiğinde bir kerede 70, 80 litre su içebilir ama çöl sıcağında günlerce hiç su içmeden yaşayabilir.
ayakları kuma batmadan gider, hatta koşabilir.
istediği zaman burun deliklerini kapatabilir.
kirpikleri ve kulak kılları çok uzundur, kum fırtınası olsa bile gözüne, kulağına kum kaçmaz.
çölde yaşayan insan için bulunmaz hint kumaşıdır.
devamını gör...

öye iştahlı yiyor ki kerata, kafayı gömüp hapur hupur yiyesi geliyor insanın...
nefis canım bu, canı istiyor insanın! açız aç..:)
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

yok ki.
devamını gör...

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

yıllardır muzdarip olduğumdur.
gece plağım olmadan kanepede uyuyakalma fobimin oluşma sebebidir.
yorgunluk ve ağrılardır.
çeşitli masajlar, sakinleştirici bitki çayları içmek gibi şeyler deneyip çözüm bulamadığım iki gözümün çiçeğidir.

bir de bazen sebebi stres değil bağırsak kurdu olabilir diyolla.
devamını gör...

egzama hastalığı ile karıştırılan bir durumdur.

çok acı verir, krem sürmek bile işe yaramaz.

belki vazelin kullanmak biraz azaltabilir.
devamını gör...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim