bengaripsengüzeldünyaumutlu yazar profili

bengaripsengüzeldünyaumutlu kapak fotoğrafı
bengaripsengüzeldünyaumutlu profil fotoğrafı
rozet
karma: 43892 tanım: 2100 başlık: 436 takipçi: 382
burası sözlük yahu, burası bu kadar işte..

son tanımları


günaydın sözlük

günaydın sözlük, 30'lu yaşlar sendromunu hiç yaşamayan ben, bu çocuklar yüzünden depresyona gireceğim yakında.
her gün değişik değişik sorularla geliyorlar karşıma, bugün de yaşıma taktılar.
-öğretmenim sen okula neyle geliyorsun?
+arabayla.
-evin uzak mı?
+pek sayılmaz ama sizin kadar yakın değil.
-ee neden yürümüyorsun o zaman?
+ee çünkü yürüyecek kadar yakın değil arabayla gelecek kadar yakın :)
-peki sen kaç yaşındasın öğretmenim? *
+32
-benim annem 30 yaşında. peki çocuğun var mı?
+hayır yok.
-hem benim annemden büyüksün hem de çocuğun yok öğretmenim.
+ ee nolmuş ki?
- ee yapsana öğretmenim!?!
olur çocuğum evde un ve kabartma tozu eksikti bugün eve geçerken marketten alıp yapayım yarın gelirken okula getiririm.
devamını gör...

karma puanlar türk lirasına çevrilsin

(bkz: yapma yanarız)
bugün aldığımız rozeti yarın alamayacak duruma düşeriz, gizli gezinme özelliğimiz biter iko'ya "tl ile alcaz" deriz, iko dolar endeksli mağazaya bakar "size özellik naunau" der, yastık altına koyup özel günlerde kullanırız diye sakladığımız karma tl ile anca sakız alırız.
yani demem o ki sakla karmanı gelir dolar zamanı.
devamını gör...

yanlış söylemekten zevk alınan kelimeler

ciddi ciddi düşündüm ama yok. hatta yanlış yazımları görünce gıcık oldum.
siz bi de bilerek yapıyormuşsunuz şimdi kendimi şey gibi hissettim; limon görünce şekilden şekile giren birinin karşısında ağzını şaplata şaplata limon yiyen insanlar olur ya he oradaki limon yiyen siz, şekilden şekile giren ben.
ne çok limon dedim, ağzım sulandı.
devamını gör...

kaşkolnikov

ben bu başlıkta neler neler yazar anlatırdım da işte baaağğzıı elde olmayan sebeplerden dolayı yazamıyorum. ama bu kaşkol hakkındaki düşüncelerimi azıcık da olsa söylemeyeceğim anlamına gelmiyor elbette.^^
kendisi sözlükte tanıdığım en işkolik, en planlı, en psikopat insan. evet psikopat, yanlış okumadınız. tuttuğunu koparıyor efendim, durduramıyoruz. sanırsın bize 24 saat olan gün, ona 35 saat verilmiş. sen onca şeyi o kadar kısa sürede nasıl yapıyorsun be kadın?
hatta onu ilk tanıdığım zamanlarda şey diye düşünüyordum kendisini ımmm.. doğru kelimeyi bulmaya çalışıyorum.. değişik? valla bu oldu he değişik. çünkü bize benzemiyor ya da ne bileyim genelde gördüğümüz insanlara. mükemmel derecede bir sorumluluk duygusuna sahip ve sevip benimsediği şeylere karşı inanılmaz korumacı ve özverili. bazen tepkilerini kestiremiyorsun. bazen de çok beklendik şeyler yapıyor. değişik işte.
ama tanıdıkça anlıyorsun iyi biri. kendi kabuğunun içinde kurduğu bir dünyası var ve orası onun güvenli alanı. belki de onun için en önemli şey kendini güvende hissetmesi. o güvenli alanı tehlikeye atacak en ufak bir şeye tahammülü yok. işte tam da bu yüzden kendisini güvende/ait hissettiği ve sevdiği bu sözlüğe bir şekilde zarar verilmeye çalışıldığında huzuru kaçıyor. ama az kaldı, sen de biliyorsun. her şey güzel olacak ^^
ve son olarak; iyi ki doğdun animelerin prensesi, nice sağlıklı, huzurlu, mutlu ve sabırlı yıllara ^^
devamını gör...

8 eylül 2023 normal sözlük yüce konsey toplantısı

her geçen gün hakkımda yeni bir bilginin ortaya atıldığı konsey.
#2723364 #2724457
(bkz: hoca bana taktı)
devamını gör...

karanliktakimum

çooook uzun zamandır dişe dokunur, birine faydası olacak ya da ne bileyim birinin merak edeceği bir tanım yazmadım sözlüğe. bunun birçok sebebi vardı ve bunları yazmak için gelmedim bu başlığa.
kolay kolay nickaltı yazan biri olmadım hiçbir zaman çünkü yazdıklarımın muhatabı hakkında yetersiz kaldığını düşündüm hep. ama şimdi yine bu konudaki istisnalarımdan birini yapacağım ve mum için geç kalmış, içimden geçen, onun için düşündüğüm şeyleri yazacağım.
canım mum; yazacaklarım senin için düşündüğüm şeylerin pek azı ama affet bu kadar geliyor elimden.
efendim ben, mum'un varlığını önce yazdıklarıyla keşfettim. kendi hayatından verdiği örneklerle çıkardığı dersleri harmanlıyor ve bir sonuca varıyordu. ben çok severim insanların kendi gerçek hayatlarından bir şeyler yazdıkları yazıları. o yüzden çok sevdim tarzını. sonrasında film ve kitap incelemelerine denk geldim. yazdığı tanımlar öyle güzeldi ki sayesinde birçok okuma/izleme listem oldu. yeri gelmişken, buradan kendisine kocaman teşekkür.
editör ekibine girene kadar kendisiyle hiç iletişimimiz olmadı. sözlüğe gelen metalı başlıklar özelliği sayesinde mumcuğum ile iletişime geçmeye başladık ve ben şok oldum sözlük. bu kadın kendisine verilen yüzlerce görevi mükemmel şekilde yerine getiriyor olmasının dışında ekipteki diğer çalışan arkadaşlara da yardım ediyor ve asla yorulmuyordu.
sonrasında kendisinin de yazdığı gibi kısa bir süre (ki ben sonsuza kadar olmasını dilerdim) moderasyon ekibinde birlikte çalışma şansına eriştim onunla. uzun zamandır görmediğim iş ahlakı, yazarlarla olan iletişimi, asla nezaketini elinden bırakmaması, her koşulda işini yapmaya çalışması ve tüm bunları yaparken aynı zamanda adil olması beni kendine hayran bıraktı. hem sözlüğü hem özel hayatını ve hem de o minnoş bahçesini öyle güzel idare etti ki bir gün ayrılmak istediğini söylediğinde çok üzüldüm. ayrılması da çalışması kadar planlıydı. "benden bu kadar hadi kendinize iyi bakın" demek yerine "benim şu tarihte ekipten ayrılmam ve özel hayatıma dönmem gerekiyor o zamana kadar elimden ne gelirse buradayım" dedi ve son güne kadar aynı özenle çalıştı.
bir yazar olarak sözlüğe kattıkları asla tartışılmaz, keza moderatör olarak da katkısını anlat anlat bitiremem. ama benim için en önemli özelliği önümde bir örnek olmasıydı. ondan hayata, insanlara ve çalışma hayatına dair bir sürü şey öğrendim. iyi ki varsın canım mum!
ve son olarak, kısa bir zaman önce söylemiştim sana canım benim; umarım bir gün ihtiyacı olan herkes azıcık bile olsa sendeki adalet duygusuna, iş ahlakına ve dürüstlüğe sahip olur. zira senin gibi güzel insanlara çok ihtiyacımız var.
devamını gör...

30 ağustos zafer bayramı

başta bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz ulu önder mustafa kemal atatürk olmak üzere bu paha biçilemez zaferin tüm kahramanlarına sevgi, saygı ve minnetle...
hür doğduk, hür yaşarız!
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

günün anlam ve önemi

yazın en sevdiğim ikinci tarihidir.
çünküüüü 19.07 ile başlar,* 2000'li sayılarla devam eder.
tarihe not; her sene olduğu gibi bugün de tişört/forma koleksiyonundan bir parça seçilip sokaklarda dolaşılacak ve etraftaki insanların "vah vah fenerbahçeliymiş yazık allah başka dert vermesin" bakışlarına maruz kalınacak efendim.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

frambuazlı cheesecake

en sevdiğim tatlı sıralamasında ilk üçe, hatta ikiye, zaman zaman ilk sıraya yerleşen tatlı.
sabah akşam, aç tok, yaz kış hiç fark etmez yerim. hatta şimdi keşke olsa da yesek.
yiyeceğiniz yerde en önemli kriteriniz frambuaz sosuyla değil gerçek frambuaz kullanılarak yapılmış olması olsun, diğeri şuruplu labne peyniri gibi çünkü.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

joyce

kendisinin de söylediği gibi sıkan, çok sıkan, hatta bayan, yoran, bıktıran bir yazar.
ben kolay kolay bu şekilde nickaltı girmem, böyle girdiğim nickaltı da bir elin parmağını geçmez ama bezdum daa.
joyce isimli sevgili yazarımızın en tipik özelliklerinden bir tanesi yazarlara, moderasyona, yoldaş’a, ona, buna, bana, sana sayıp bir süre sonra yazdığı bu tanımları silmesidir.
o yazar siz susarsınız. o yazmaya devam eder siz yine susarsınız ama bir yerden sonra gereken cevabın verilmesi gerekir kendisine. heh işte bu tanım da onun hak ettiği cevabı içeren tanımdır.
öhöm öhöm başlıyorum efendim.
joyce isimli yazarımızı fevri çıkışları ile biliyorum genel olarak ama 2 gün öncesine kadar kendisiyle hiçbir sorunum yoktu. hala yok aslına bakarsanız, tek sorun kendisinin her başlıkta bana saçma sapan ithamlarda bulunmasından sıkılmam. son yazdığı ve artık bardağımı taşıran son tanımı da şurada #2639353 *
evet konumuza dönelim.
yazacağım olayda tek bir yanlış varsa kendisi düzeltebilir.
2 gün önce sözlüğümüze sid (yazar) isimli bir yazar kaydoldu. kendisi hemen ilgili yazarın nickaltına şöyle bir tanım yazdı. #2635997 yetmedi hem ilgili yazara hem bana mesaj atarak bu mahlasın daha önce kendisine ait olduğunu, bu mahlası değiştirirken kimse almasın diye caylak sid hesabı açtığını, acilen bu yazarın mahlasının değişmesi gerektiğini söyledi.
kendisine gayet anlaşılır şekilde aynı mahlası iki kişinin alamayacağını, olur da bir hata olup da alındıysa bana aldığı hesabın linkini göndermesini istedim.
ne hikmetse kendisi sid mahlaslı çaylak hesabını bulamadı. ben de o zaman yapılacak bir şey olmadığını kimsenin zorla mahlasını değiştirmeyeceğimi söyledim.
bu sırada sid mahlasını alan diğer yazarımız joyce tarafından ona atılan tehditvari mahlasını değiştir yoksa şöyle olur böyle olur içerikli mesajları tarafıma iletti. ben de aktif olan konuşmamız içerisinde diğer yazarı tehdit edemeyeceğini söyleyince inkar etti ama ss var deyince o andan itibaren ipler koptu. kendisi ayaklarını yere vurarak nasıl benim dediğim olmaz siz öylesiniz siz böylesiniz zaten tarzındaki mesajlarına devam etti.
elbette uzatmadım çünkü karşımda oyuncak dükkanının vitrininde gördüğü oyuncağı annesine aldırmak için yerlerde yuvarlanan bir çocuktan pek de farkı olmayan bir insan davranışı vardı. böyle durumlarda yapılması gereken en iyi şey ilgili şahsı kendi haline bırakmaktır ki ben de öyle yaptım.
ancak kendisi hırsını alamamış olacak ki o günden beri çeşitli başlıklarda bana sataşmadan duramadı. tabi çoğu tanımını yine sildiği için siz bunları görmemiş olabilirsiniz ama ben gördüm ve buna devam etmesinden çok sıkıldım. bu tanımdan sonra sataşmaya devam edebilir kendisi zira umurumda değil ancak bi salsan mı acaba sözlüğü sayın yazar?
hesap silme özelliği gelsin diye bas bas bağırdığın sözlükte aktif bir şekilde tanım girmek sence de çok çelişkili değil mi?
ya da herkese her şeye sallayıp dakikalar sonra bu tanımları silmek sence de çok şey değil mi? ımmm şey doğru kelimeyi bulmaya çalışıyorum hah buldum kaçak dövüş mesela?
moderasyondan da sözlükten de aktif şekilde haberdarım. sözlüğe tahmin bile edemeyeceğin kadar emek veriyorum/z ekip arkadaşlarımla birlikte. onların bir derdi sıkıntısı varsa gelip paylaşabileceklerini sen bilmesen de olur çünkü onlar biliyor.
son olarak çevremdeki kimseye ayrımcılık yapmadım. bunun da bir iftira olduğunu iddia ediyorum ve kanıtlamanı istiyorum. çevremden hangi yazara nasıl bir ayrımcılık yaptım çıkar göster.
lafı çok uzattım. neyse ki vaktim vardı ve sıkılmıştım iyi oldu. dursun bu tanım burda benden bu kadar ama sen yazmaya devam et.
hesap silme seçeneği gelince haber veririm ben. öpüyorum.
devamını gör...

madımak anma gecesi

bu akşam saat 22:00'da tekrar yayını ile yad edilecek gecedir.
dinlemek isteyenler için radyo linki;
https://radyo.normalsozluk....

"buradan çıkamaz da ölürsek ne olur?"
"kalanlar ölenlere şiir yazar."
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

28 haziran 2023 normal sözlük bayramlaşması

herkese sevdikleriyle mutlu, huzurlu, sağlıklı bayramlar diliyorum !
tatlıyı kavurmayı abartmayın aman diyim bi yerlerinizi de kesmeyin.^^
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor 2000'ler türkçe rock

heyecandan kaçırmış olabilirim ama yazılmadı ise umut kaya'dan mor yazma rica ediciiim.
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor 2000'ler türkçe rock

ayyy geç kalmışım listeye giremezsem çok üzülürüm. ama seçtiğim şarkıyı listeye sokmazsanız daha çok üzülürüm.
haramiler'den mavi duvar istiyorum !
devamını gör...

normal sözlük admin ekranı

yazılanlardan anladığım kadarıyla bir tek geleceği görmediğimiz ekran. *
ben inanıyorum @iko başkan onu da yapar.
devamını gör...

bayram temizliği neden kadınlara ait sorunsalı

böyle düşünen kadınları çok fena kandırmışlar sanırım.
bayram değil bildiğin düz, rutin temizlik de sadece kadınlara ait değildir arkadaşlar. ortak alan kullanımına kimler dahilse herkes sorumludur temizlikten. aynı şekilde yemekten ve bulaşıktan da. evin gelirinden de giderinden de.
kısacası işler cinsiyetlere ait değildir, bu kafadan çıkmazsanız sizi çok üzerler.
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor

"sevda yüklü trenler, boş raylarda ilerler
sevenleri üzenler hep o yolda giderler.
"
dırın dırın dırın rırırırırı...
bekledim yazılmadı napim ben yazayım. ^^
doğuş-- uyan
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor

#2627140
bir flood daha yapıp 8.15 vapuru diyecektim sen yazmışsın hem de flood yaparak ne ayıp.*
madem yazdım flood boşa gitmesin;
emel müftüoğlu hovarda diyorum.
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor

radyo başlığı hariç flood yaptığım tek başlık bu kaşkol çok eğlenceliymiş. *
yaşar'dan kumralım istiyorum bir de ben.
lütfen birileri çıkıp sezen aksu, yonca evcimik, tarkan, reyhan karaca, levent yüksel vs isteyebilir mi? yoksa başlığın tamamını doldurma potansiyelini hissediyorum kendimde.
ps: istendi benim şarkım benden önce sevgili aurora tarafından yaşasın! o zaman ben isteğimi güncelleyip levent yüksel'den tuana istiyorum.
devamını gör...

normal sözlük playlistlerini yapıyor

çelik'ten ateşteyim istiyorum dicey! tek girdi tek şarkı şartı olmasaydı başlığı böyle kirletmezdim ama 90'lar ince çizgimiz.^^
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim