uzat sarı saçlarını rapunzel yazar profili

uzat sarı saçlarını rapunzel kapak fotoğrafı
uzat sarı saçlarını rapunzel profil fotoğrafı
rozet
karma: 14023 tanım: 723 başlık: 198 takipçi: 132
“Yürüyemezsem dans ederim.”

son tanımları


arkadaş kalalım

insanlar güzel anılar biriktirebilir sevgiliyken. yaşanmışlıkları olur alışkanlıkları olur, gönül bağı kurarlar. iki taraftan birinin veya ikisininde sevgisi bitebilir ve ilişki tıkanabilir. hâl böyle olunca ayrılıkta kaçınılmaz olur kötü anılar çokçaysa bir daha görüşmemek üzere yollar ayrılır ama yukarıda da bahsettiğim gibi güzel anılar ve güzel paylaşımlar varsa ortada, birbirlerini tamamen kaybetmemek adına arkadaş kalınabilir. ha bu her zaman görüşecekler veya beraber sık sık vakit geçirecekler anlamınada gelmez. gün olur selamlaşılır, darda kalınır dertleşilir ne bileyim an gelir geçmiş yadedilir. evet “arkadaş kalalım.” diyebilecek kadar güzel şeyler yaşanmışsa arkadaşta kalınabilir.
devamını gör...

30 yaşını geçmesine rağmen hala çizgi film izleyen insan

30+ ile mütemadiyen çizgi film izliyorum. özellikle çocukluğumu anımsatan heidi, tom ve jery, tazmanya canavarı, pembe panter filan. şimdilerde ise om nom, booba, maşa ile koca ayı ve thomas ve arkadaşları favorim:) içinizdeki çocuğa yaşama alanı ayırın. bırakın izlesin bırakın oynasın. benim gibi çocukken çizgi film izleyecek kadar çocuk olamamış koca bebekler için bence büyük zevk.
devamını gör...

35 tl'lik hesaba 100 tl atıp üstü kalsın demek

bana göre bahşiş ödediğin hesabın %10 u olmalıdır. çok çok exstra zengin değilsen fazlası abartı ve görgüsüzlüktür.
devamını gör...

15 yaşındaki kıza organını gösteren adamın serbest kalması

“ dokunma yok” diyerek serbest bırakmak nedir ya? vallahi bu ülkedeki adalete bakınca insanın kafayı oynatmaması mümkün değil. lan şerefsiz lan insan müsvettesi, haysiyetsiz pislik. keşke senin o salladığın organını dibinden kesselerde, adam niyetiyle ortalıkta gezmesen. bu adamın eşi, dostu, arkadaşı, mahallelisi veya işte bakkalı çakkalı selamı sabahı kessin hatta bir güzel meyden dayağı atsınlar. evet doğru okudunuz, şiddete karşı değilim. “hakederse dövülür.” dedikleri bunlar oluyor. haketmiş, dövün. ya yok mu kızılay’ın bir amme hizmeti? hepimize huni verselerde şöyle tertemiz delirip sokaklarda laylaylom, bağıra çağıra, hoplaya zıplaya deli çıksak. oh mis, akarı yok kokarı yok.
devamını gör...

sonra döndüm ve dedim ki

gözler hiçbir şeyin özünü göremez.
devamını gör...

sizi kaybetmek istemeyen ama sizi sevmeyi bilmeyen insanlar

b planı ve yedeksinizdir. gitmekle kalmak arasında bocalayıp, “ya daha iyisini bulamazsam” gelgitleriyle sizide ara yerde mundar etmekten geri durmazlar. akıllılık yapın kıçlarına tekmeyi vurun…
devamını gör...

mısır ekmeği ve yoğurt lezzeti

yoğurt ile çay diyerek arttırıyorum. tamam ya susun, biliyorum iğ-ren-cim. yolu biliyorum, şurdan defolup giderim. yalnız arkamdan terlik, muz kabuğu filan atmayın fena bozuşuruz ona göre!
devamını gör...

nazlı kayı'nın 107 bin liralık gelinliği

kuğu gibi zarif ve asil duruyordu üzerinde. çokta güzel taşımış. herkes kendi hayalini kurduğu gelinliği giymek ister demek ki onun hayalindeki de böyle bir şeydi. eleştiriler yersiz ve gereksiz. parası var almış ne yapalım.
devamını gör...

ilk buluşmada hesabı kim öder sorunsalı

“herkes yediğini ödesin.” diyen erkek iticiliği kadar bir şey yok ya. erkek paşa paşa dışarıya çıkardığı kadının hesabını öder ha ödeyemeyecekse, kendine güvenmiyorsa da bi zahmet evde sanal takılsın, çekirdek çitlesin.( bu elbette öğrencilik hayatı için geçerli değil. kendi parasını kazanan erkeklerden bahsediyorum.) kadın da eğer para yiyici değilse elbet bunun altında kalmaz. bir jest yapar bir hediye alır ne biliyim işte normal arkadaşlıkta da böyle değil midir? bir yere gideriz arkadaşımız hesabı ödemişse; “ay dur ya geçen kız şu kadar hesap ödemişti. bu kazaktan ona da alıyım, sever o.” demez miyiz ha işte bu da onun gibi bir şey. normal arkadaşlarsa sırayla ödenir veya kimde varsa o öder. sevgililerse adam olsun ödesin hesabı, kem küm etmesin.
devamını gör...

sıfır makyaj

sosyal ağlarda sıfır makyaj diye paylaştıkları fotoğraflara bakınca kadınların “acaba bunlara inanan saflar var mı?” diye düşünmekten kendimi alamıyorum. cc kremler, göz altı kapatıcıları, dudak parlatıcıları, takma kirpiklerle ne kadar sıfır makyajlılarsa o kadarlar işte.

sıfır makyaj; sıfır(0) makyaj demektir:)
devamını gör...

aşık olunası film karakteri

khal drogo (jason momoa)/ game of thrones

şurdan bakalım
devamını gör...

geceye bir söz bırak


kimsenin hayallerini ve umutlarını senden çalmasına izin verme.


la casa de papel/ berlin
devamını gör...

yazarların unutamadıkları dizi replikleri


mesafeli olmanın en iyi yanı budur. kararlarını sorgulayamazlar, düşüncelerini yargılayamazlar. ve sen izin vermedikçe, hayatına dahil olamazlar.


(bkz: la casa de papel)
devamını gör...

geceye bir kadın yalanı bırak

“yooo o kızı hiç kıskanmadım. ben kendime güveniyorum. kıskanacağım bir kız da değil ayrıca. ben o tarz kızları kıskanmıyorum. fiziği güzel olabilir ama yüzü çirkin. “ yersen (bkz: swh)
devamını gör...

geceye bir söz bırak

“kaybetmekten korktuğun her şeyin kölesi olursun.”
devamını gör...

en son ne dedim

“elinin körü” diye cevap verilmesi gereken söz kümesi.
lise de coğrafya hocamız sık sık sorardı. o an vermek istediğim yegane cevap “kes şu aptal soruları” demekti ama içimde uhde kaldı. aman tanrım içimde ne kadar çok uhde kalmış benim ya. şu köşeye gidip sessiz sessiz, içimi çeke çeke ağlamak istiyorum. pufff…
devamını gör...

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

babamın bayramın ilk günü vermeyi unuttuğu bayram harçlığı için;” aa rapunzel, ben sana harçlık vermeyi unuttum. cüzdanımdan …. al” demesi. elbette bu yaşta hala bayram harçlığı alıyorum. oh mis gibi. en yakın zamanda kendimi alışverişe atayım dur ben. maksat modum değişsin.
devamını gör...

telefonla konuşurken yapılan saçmalıklar

telefonla konuşurken; evde çok ses varsa veya istemediğim dialoglar dönüyorsa gözlerimi belertiyorum, öfkeyle döndürüyorum ya da değişik kaş göz işaretleri yapıyorum. sonra bi gülme alıyor beni, iyice b.k ediyorum.
devamını gör...

aşkı ağlatan en güçlü söz

- “aşkımmmm anneni mi daha çok seviyorsun beni mi?”
- “eski sevgilin benden güzel/ yakışıklı mıydı?”

bu ikisi kapışır bence şimdilik.
devamını gör...

insanlarla arasına mesafe koyan kişi

bir de bunların:” ben insanlarla arama mesafe koyuyorum. benim duvarlarım var.” diyen ama uçan kuşa selam çakanları var, onları da şuracığa iliştirivereyim.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim