boşları erken toplayan garson yazar profili

boşları erken toplayan garson kapak fotoğrafı
boşları erken toplayan garson profil fotoğrafı
rozet
karma: 4775 tanım: 912 başlık: 487 takipçi: 39
Ben serseriyim, hep serseriydim, Aylak, derbeder biriydim, Aklı karışık, her dem aşık, İflah olmaz biriydim Ben serseriyim, hep serseriydim, Tembel, yaramaz biriydim, İşleri karışık, başı hep belada, Yola gelmez biriydim

son tanımları


yüze çarpan top

mikasa marka ise o top birde yüze değilde başka yere çarparsa yazık günah...
devamını gör...

15 ekim 2021 başakşehir beşiktaş maçı

eksiklerin dönmesi ile mükemmel şekilde kazanıp renklileri üzeceğimiz maç olacaktır.
devamını gör...

deli yusuf

ilginç bir filmdir bu 1975 yapımı atıf yılmaz şaheseri
görsel
modern bir köroğlu uyarlamasıdır. başrollerde bütün karizması ile cüneyt arkın abimiz ve efsane güzelliği ile zerrin arbaş ablamız oynar. ama kadroda kimler yoktur ki ali şen, kadir savun, osman alyanak, erol keskin, kudret karadağ ....vb

konusuna gelecek olursak :

abbas bolulu(ali şen) yasadışı işler yapan bir fabrikatördür. çamlıbel’deki gecekonduları yıkmak ister. halk, bolulu abbas’a karşı deli yusuf'tan ( kadir savun) yardım ister. suikaste uğrayıp ölüm korkusuna düşen abbas da deli yusuf’a kendisi için kurşun geçirmeyen bir araba sipariş eder. yusuf araba karşılığında abbas’ın mahalleliye tapularını vermesini ister abbas bey kabul eder. deli yusuf ve oğlu ali (cüneyt arkın) araba için çalışmalara başlarlar fakat mahallelinin ilgi odağı olurlar. bu arada bolulunun kızı (zerrin arbaş ile) aralarında bir yakınlaşma başlar. deli yusuf arabayı bitirip boluluya götürdüğünde arabanın beğenilmemesi üzerine dayak yer oğlu alide bu olaylardan dolayı intikam mücadelesi başlatır. mahalleliden ilk önceleri herkes bolulu'dan korktuğu için kimse yanında yer almaz ama ali evi basar arabayı ve sevgilisini kaçırır bolulu ise ali ve arabayı teslim ederlerse tapuları vereceğini söyler. ali mahallelinin zulüm görmemesi için arabayı ve kızı teslim eder ama bolulu oyun yaparak tapular yerine aldın mı yazılı boş kağıtlar verir mahalleliye sonrasında ali tekrar bolulunun evini basarak arabayı ve kızı kurtarır ama bu sefer yanında bütün çamlıbel vardır.

filmde efsane komik sahneler vardır hele arabanın yaptıkları, gerdeğe giremeyen çift, araba yapılırken yayılan dedikodular, kudret karadağ ile cüneyt arkının kavga sahneleri.
devamını gör...

dolar 10 lira olunca 1 sıfır daha atmak

devamını gör...

elektriğe yüzde 40 45 zam yapılmalı

zinhar 40-50 nedir 100-200 zam yapılmalı ki yeni saraylar yapılsın , mütahitler zengin olsun, yeni zenginler türesin . ülkemiz şahlanıyor canım ama tersten galiba.
devamını gör...

3000 lira maaşı küçümseyen insan

10000 liradan fazla maaş giriyor eşimle evimize biz bile bazen ayın sonunu zor getiriyorken 3000 maaş ile geçinenlere hele bir de büyük şehirlerde allah sabır versin.
devamını gör...

12 ekim 2021 zülfü livaneli’nin attığı tweet

edebiyatımızın usta kalemlerinden ?????? usta kalem bu mu ? yazarlığı muhteşem siyasi fikirlerine katılmadığım insanın sadece ve sadece saçmalaması olayı.
devamını gör...

her ne kadar olumlanmaya çalışılsa da demirtaş'a ısınamamaken basitinden bir video ısınmamak, saygı göstermemek, sevmemek için benim için....
devamını gör...

the yardbirds

müzik tarihinin önemli üç gitaristinin 'jimmy page, eric clapton, jeff beck' ilk dönemlerinde çaldığı 60'lar rock tarihinin önemli gruplarından birisidir. grup dağıldıktan sonra ise rock tarihinin efsanesi iki grup ortaya çıkmıştır. keith relf ve jim mccarty renaissance'i kurarken, jimmy page ise led zeppelin'in kurucusu olacaktır. malesef ki eric clapton-jeff beck- jimmy page üçlüsü, ancak page'in bas gitar çaldığı tek bir albümde bir arada çalmışlardır, o da grubun efsane albümü having a rave up with the yardbirds albümüdür.
devamını gör...

down sendromlular futsal milli takımı avrupa şampiyonu oldu

milyonluk eşekler yerine primleri bu çocuklara versek keşke türk sporuna daha büyük katkımız olur.
devamını gör...

sevgiliye hitap şekilleri

evli bir ihtiyar olarak hanım.
devamını gör...

nihal yalçın'dan tamer karadağlı taklidi

adamın haklı olduğunun bir ispatı da bu küçük feminazi ablamızın aklınca taklit diye yaptığı komik olduğunu zannettiği harekettir.
devamını gör...

normal sözlük’ün otuzluk koca çınarları

içim çürüdü 30 mu kaldı benim için.
devamını gör...

three man army

adrian gurvitz ve paul gurvitz kardeşlerin the gun'dan sonra kurduğu hard/ progressive rock grubu. 1971-1972-1974-2005-2009' da albümler yapmışlardır ama aralarında en süperi 1974 albümü olan three man army two'dur.
devamını gör...

train kept a rollin'

1974 senesinden efsane bir aerosmith şarkısı.

devamını gör...

the master's apprentices

1970'lerde meşhur olmuş avustralya'lı bir psychedelic rock grubu. güzel şarkıları vardır.
devamını gör...

eski kafa radyo yayını

hey hey hey
bakın bakalım buraya
yine ben yine bir eski kafa 1960 ve 1970'ler az bilinen türkçe ve yabancı rock şarkıları dinlemeye hazır mısınız ?
o zaman saatlerinizi ayarlayın tam saat 20.00'da sözlük radyosunda eski kafada buluşalım.
görsel 70'ler ama 60'larda var unutmayınız.

görsel
devamını gör...

sözlük yazarlarının yaşları

1885 tarihinde doğdum ben.
devamını gör...

cherry five

1975 yılında tek albümlerini yayınlayan sonrasında claudio simonetti , massimo morante ve fabio pignatelli'nin ayrılıp goblin'i kurdukları italyan progressive rock grubu. albümleri ise grupla aynı ismi taşır.

country grave yard şarkıları ise süperdir.

devamını gör...

frumpy

bana göre efsane bir alman rock grubu all will be changed albümleri mükemmeldir özellikle.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim