kafası kendinden güzel yazar profili

kafası kendinden güzel kapak fotoğrafı
kafası kendinden güzel profil fotoğrafı
rozet
karma: 4302 tanım: 1132 başlık: 307 takipçi: 40
Adam bize dedi ki, yaa dedi, bunları mı içiyosunuz dedi ya. Aynen bak siz bunları mı içiyosunuz dedi. Ben dedi, bekleyin dedi, atın bunları dedi ya. Gerek yok dedi biliyon mu? Gerek yok, gerek yok dedi.

son tanımları


sezen aksu'ya hapis istemi

şarkıda geçen sözlerden dolayı açılan dava veya davalar...

öncelikle olayı olmuşu bir şarkı sözü diye basitleştirmenin sağlıklı bir düşünce olduğunu düşünmüyorum. değer değerdir, kimsenin inancına kimse hakaret etmemeli, aşağılamamalı.

ikinci bir husus ise çeşitli konularda ülkemizde verilmeyen cezalar, adaletsiz durumlar oldu mu? oldu. herkes yandaşını koruma, suçunu gizleme derdine düştü mü? düştü.

ancak...
bu olaylarda şuna buna yandaşa ceza verilmedi diye, diğer bir suçu legalleştirmek, şuna ceza verilmedi diye bu olaya da ceza verilmemesini istemek eşitlik olabilir fakat adalet olmaz.

ben biri hakkında konuşurken, iletişim kurarken suç işlememek için hakaret-küfür vs. etmiyorsam, ilgili kişi -aynı zamanda şarkılarını çok sevdiğim kişi- düşünmeden aşağılayıcı kelimeler söyleyip hakaret ediyorsa, bu düşünmeyişin bedeli neyse ödemelidir.

keşke yapmasaymış ama olan olmuş.
devamını gör...

kendi ülkesini gezmeyen yurt dışı manyağı gereksiz insan

ülkemiz doğal güzellikleriyle dolu bir ülke olduğunu, çok mükemmel coğrafyada yaşadığımı biliyorum fakat müzeyyen...

bakınız ben artık dolmuşa binince dürtükleyip, şunu muavine uzat yiiyenimm diyen, bağrından kıllar sarkmış, 3 haftadır yıkanmayıp leş gibi kokan sülo amcayı görmek istemiyorumdur. olamaz mı? uçakta oturmuş, kitabını okuyan george amca’yı, sarah abla’yı görmek istiyorumdur, olamaz mı? rahatça gezmek, görmediğim tipte insanları, tatmadığım tatta lezzetleri, hayatımda ismini bile duymadığım kuşları görmek istiyorumdur, olamaz mı?

eğer bu düşüncelerimden dolayı manyaksam, evet kabul ediyorum. manyağım. gereksizim.
devamını gör...

n'apim tabiatım böyle

ne zaman strese girsem açarım son ses, pencere kenarına oturur gökyüzüne bakarım. bundan iyi terapiyi ne freud yapabilir ne de erikson.
devamını gör...

ağlayan erkek

ağlamanın altında insani duygular yatar. ve her insan gibi cinsiyeti erkek olan insanlar da ağlayabilir. son zamanlarda yaptığım işten dolayı bu durumla sık sık karşılaşıyorum. o insanların yaşadıklarını siz yaşasanız sümüğünüze peçete yetiştiremeyiz belki de. bırakın da insanlar rahat rahat ağlayabilsin. ona bari karıştırmayın cinsiyetçi düşüncelerinizi.
devamını gör...

kendine bir soru sor

neden kendi kendime soru soruyorum?
devamını gör...

öz saygın ve birine duyduğun sevgi arasında kalmak

iki ucu da b*klu değnek olan ikilem.
bu ikilem arasında daha geçtiğimiz hafta kaldım. sevgiyi seçtim. umarım pişmanlık duymam. kendime ayıp etmemişimdir diye ümit ediyorum.

ilerleyen aylarda senelerde farkına varırım. belki ileride soran olursa cevaplarım doğru mu yanlış mı yaptığımı.
devamını gör...

yalnızken yapılacak en güzel aktiviteler

gece kulaklığı takıp sago’nun “söylenecek çok şey var” parçasını dinleyerek yürümek, düşünmek. kendime yaptığım yanlışları düşünmek... bunu sık sık yapıyorum. yemin ederim en iyi terapi bu.

iyisi mi sessizlik derim.
devamını gör...

girne

güzel kıbrıs’ımızın güzel ilçesi. hatta en güzel ilçesi. denize bakarken dalar giderdik hayallere. girne kalesinin oralarda, limanda oturup sahili az seyretmedik. hey gidi kıbrıs’ım hey. bir gün geleceğim. bu sefer ayrılmayacağız.
devamını gör...

vasıfsız

vasıfsız olmanın da vasıf olduğunu bana düşündüren yazarımız. ama şaka bir yana bu adam vasıfsızsa ben vasıfsızların genelkurmay başbakanıyım.
tanımlarıyla sözlüğümüzü renklendiriyor. iyi ki varlar kendileri.
devamını gör...

bir öz eleştiri yap

yaptığım hatalarımın farkında olsam da o hataları bazen ısrarla bilinçli olarak yapmaya devam ediyorum.
ama bir yerde bu düzeni değiştireceğim sözlük. ve o gün geldiğinde size güzelliği getireceğim.
devamını gör...

yüzündeki beniyle güzel olan kadınlar

ınna. bu kadar yakışan başka birisi bence yok. hem sesi güzel hem kendisi güzel hem de beni güzel. beni benden alıyor.
devamını gör...

ama kafamız nasıl güzel radyo programı

benden habersiz benim repliğimi kullanarak program açmışlar. şu sözlüğün en eskilerinden biri olarak haber verilmemesinden ötürü ne yalan söyleyeyim alındım, gücendim doğrusu. başgaaannn bi dinleseneğğ. neyse sizi seviyorum kamiller. tüm radyocu arkadaşlarımıza ve dinleyenlere iyi yayınlar dilerim.
devamını gör...

gta'daki kaptanın kızı

ben böyle sadık bir kadın görsem, direkt basarım nikahı. kadını denizde ıslattım, motorsikletle takla attırdım, ambulansa bindirdim, polisten kaçtık, ama hiçbirinde senin yapacağın işi s’k’m demedi. hep ben nereye gidersem peşimden geldi. allah bizleri kaptanın kızı gibilerle karşılaştırsın. (amin)
devamını gör...

son feci mars

bu yazar, bu aralar yazmaz oldu. konuşmaz oldu. bu yazarı üzen kimse onun ağzına tükürebilirim. kıymetlimisss değerlimissdir. sözlüğün en rütbelilerindendir kendisi. kendilerine bir kucak dolusu sevgilerimi iletiyor, daha çok yazmasını arz ediyorum * .
devamını gör...

yazarların normal sözlük’te yazma nedenleri

sözlüğün ilk üyelerinden biriyim. sözlük kültürüm yoktu. kitap mitap dediler geldik. kitap hediye eden ortam güzeldir, nezihtir, bir bakalım şu ortama diye girdik. giriş o giriş. patladı gitti.
devamını gör...

durduk yere yükseldiğimiz şarkı nakaratları

ne söylesem boş beni göremezsin, içimde bir ses ama seçemezsin, hani özlersin geri dönemezsin... ooffff of ki ne off.
devamını gör...

yavru kedileri pişirip yiyen japon vatandaşı

208 ülke var. japon'un bile sıkıntılısı bula bula bizim ülkeyi buluyor. arızalıları mıknatıs gibi çekiyor canım ülkem.

t: totosuna tekme vurulup acilen sınır dışı edilmesi gereken psikopat.
devamını gör...

mezar taşına yazılması istenen söz

''başkaları için yüzlerce kez ölmüştü. ilk kez kendisi için öldü.'' yazsalar fena olmaz.
devamını gör...

pasaportu 4 yaşındaki oğlu tarafından karalanan baba

t: sinir krizi geçirmesi muhtemel ebeveyn.
olay çinli bir babanın güney kore ziyareti esnasında tecelli etmiş. ve karalamanın sonucunda baba güney kore'de mahsur kalmış. çocuk birazcık sanatsal bir çalışma yapmak istemiş ama kağıt seçimi biraz garip geldi bana.
çocuğun ve babanın akıbeti nedir, bilmiyorum. aklıma da takılmadı değil. acaba benim babamın başına getirseydim bu olayı, eve tek parça geri dönebilir miydim? ... sanmıyorum*.
görsel
devamını gör...

hastalık bu futbol

lisede tanışmış olan iki arkadaşın futbol üzerine belgeseller yapıp, sohbetler ettiği, yorumlar yaptığı youtube kanalı.
tv'deki futbol yorumcuları bu iki arkadaşın ancak getir-götürünü yapar.
kanalın linki buradan.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim