1.
her ebeveynin bir gün yüzleşeceği korku dolu bir dönemdir. maalesef ki tamamen çocuğun karakterine huyuna kalmış bir durum. hiç uğraşmadan 3 günde halleden de oluyor 3 ayda beceremeyen de oluyor. bu konuda yazılmış çizilmiş yabancı dilden türkçeye çevirilmişler dahil bir çok kitap var. 200 sayfalık kitabı okuduk ama hiç birisini uygulamaya fırsat/gerek kalmadan bizim ufaklık 3 günde halletti bu işi büyük ölçüde.

tamamlandıktan sonra ebeveyn büyük ölçüde rahatlıyor. sürekli bez/ıslak mendil taşıma derdi ortadan kalkıyor. günde 2 kez boklu bezi açıp her seferinde burnunuzun çürümesi gibi dertler ortadan kalkıyor. bez masrafı da ortadan kalkıyor.

gece ıslatması ise bu eğitimin dışında bence. çocuğun bunun bilincine varması ve gece çişini tutması 1-2 yıl alabiliyor.
devamını gör...
tuvalet egitimi cok basite alinacak bir konu degildir dedigim baslik. tuvalet egitimi bir cocuğun karakterini tumden belirleyen bir durumdur.

surekli tuvaletini tutan bir cocuk ilerde cimri, kendini kapali bir kutu gibi goren, buyudugunde cinsellikle ilgili sorunlar yasayan bir insana donusebilir.

tam tersi durumlarda da eger fazla rahat davranilirsa bu kez de cocuk savurgan, kendini baskalarindan ustun goren ve cinsellikte hep farkli arayislara giren bir birey olabilir.

bu konu uzerinde sigmund freud'un arastirmalarini okumanizi oneririm.
devamını gör...
salonun orta yerine lazimlik koyup 5 ay beklettik orda. her tuvalete gidisimizde de yavru kakalari annelerine kavusturcaz falan dedik. sifonu cekmeyi seviyolar cocuklar. biz girdikten sonra sifonu ona cektirdik. el salladik vedalastik. sonra yaklasik 24 aylik oldugunda kaliteli bezi birakip dandik , siviyi kakayi emmeyen ve cocuga 2 beden kucuk gelen bir bez aldik. gunduz bunu kullanmaya basladik. hic zorlamadik. lazimliga oturtmadik. 27 aylikken cocugum basaydim basaydim diyerek kosup geldi. dandik bezi firlatip atmis poposundan kakasini da lazimligina yapmis. yani askeri kamp seklinde degil de cocugun biraz hazir olmasi, biraz da farkindaligi olmasi gerekiyor. sonrasi kendiliginden geliyor. yani panik yapmaya gerek yok. kimse 30 yasina kadar alti bezli kalmiyor.
devamını gör...
...benim tüycüklü 4ayaklı oğlana asla veremediğim eğitim, eğittikçe isyankarlaşıyor, saldık gitti, kakalara özgürlük... iki ayaklı çocuklarda da bezsiz evde gezdirme metodu var, eyvah eyvah, arkadaşın oğlu, bezi çıkardığında sürekli koltuk kanepe arkalarına çömelip tuvalet yapma pozisyonuna geçiyordu, bir de halılara çimen muamelesi yapıp sulaması var ki kabus...
devamını gör...
dikkat edilmesi gereken eğitimdir aksi takdirde çocukta fiksasyonlar oluşabilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"çocuklar için tuvalet eğitimi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim