1.
78 yılı çıkılşı, liverpoollu post-punk müzik grubu.

joy division'la birlikte (ve elbette joy division'dan sonra) post punk bayrağını uzun süre en önde taşımıştır. -ian curtis vs. ian mcculloch- ilk albümleri ''crocodiles'' post punk anlamında en yoğun albümdür.

grubun ocean rain adlı albümündeki the killing moon adlı parçası, aynı zamanda en çok bilinen şarkısıdır. diğer bombaları için; the cutter, bedbugs and ballyhoo, just a touch away.

ian mcculloch'un 85'te gruptan ayrılması ve ardından grubun davulcusunun bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi grup üyelerinin komple değişmesine sebep oldu. son albümlerini 2009'da çıkaran echo and the bunnymen; günümüzdeki pekçok müzik grubuna yöneltilen ''en çok etkilendiğiniz gruplar?'' sorusuna verilen echo and the bunnymen ile aynı değildir. örneğin broken bells'in en fazla etkilendiği grup 'eski' echo and the bunnymen'dir.

eklemeden geçemem; grup çıkış yıllarında öyle bir the velvet underground hayranıdır ki 8-9 parçalarını yorumlayarak hayranlıklarını dile getirmişlerdir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"echo & the bunnymen" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim