1.
dergi veya gazetelerde metni açıklamaya yarayan görseller
devamını gör...
kelime anlamı ''çizer ''demektir. adobe'nin bir vektör grafik editörü ve tasarım programıdır.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

aslında mac için tasarlanan adobe ıllustrator 1985 yılında geliştirilmeye başladı. genellikle profesyoneller tarafından tercih edilen bu tasarım programında vektörel olarak çizilmiş tasarımlar yeniden boyutlandırılabilir veya şekillendirilebilir. illustrator birçok programlara göre çoğu benzer işlevlere sahip olsa da sunduğu bazı özel imkanlar ile diğer programlardan daha öncelikli tercih edilen bir programdır. çizimler ölçeklendirildiği zaman herhangi bir kalite kaybına uğramıyor olması ıllustrator'u tercih etme sebeplerinden biridir.
ıllustrator macos üzerinde kullanılabildiği gibi windows üzerinde de kurulabilir. *.ai, *.eps, *.svc veya *.pdf olarak kayıt yapılabilir ve bu dosyalar üzerinde çalışma imkânı sunmaktadır.
ıllustrator reklam ve baskı matbaası alanında sıklıkla kullanılan bir programdır. çoğunlukla photoshop ile kıyaslanmaktadır. iki program üzerinden kıyaslandığında en büyük fark photoshop piksel tabanlı çalışmakta ıllustrator ise vektörel tabanlı olarak çalışmaktadır. şekil, logo ve desen çizimlerinde daha detaylı girişler yapabilmeye olanak sunduğu için ıllustrator daha avantajlıdır. boyut büyütüldüğünde photoshop programında dağılmalar söz konusu olduğundan en büyük avantajı burada sağlıyor ıllustrator.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"illustrator" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim