1.
2013 yapımı danimarka filmi..

ortağı öldürülmüş, eşinden boşanmış, uyumsuz, aksi bir polis olan kahramanımız, eski faili meçhul olayları istiflemek üzere pasif bir göreve getirilir. tabi ki burada da rahat durmaz, 5 sene önce intihar ettiği söylenen bir kadının akibetini araştırmak üzere, ortadoğulu ortağıyla beraber yollara düşer.

iskandinav, ispanyol veya fransız filmlerini izlememizin ve sevmemizin başlıca sebebi, hollywood 'un bize dayattığı klişelerden kurtulmalarıdır. farklı bakış açıları, farklı karakterler, farklı olay örgüleri, anlatımlar. bence bu filmin düştüğü en büyük tuzak bu, danimarka 'da amerikanvari bir film çekmenin bir anlamı yoktur, zaten o tip filmlerin alası amerika 'da çekiliyor.

fena olmayan (hatta iyi bile denebilir) senaryosuna rağmen, konuyla alakalı olmayan bazı diyalog ve olayların olması, karakterlerin (başroldeki polis kardeşimiz dahil) hep sığ karakterler olması, senaristlerin ve yönetmenin filmin sonunu bağlamakta biraz acele etmeleri sonucu vasat bir polisiye çıkmış ortaya.

tabi ki, elde ettiğiniz sonuç bazen beklentilerinizle alakalı olabiliyor, zira filmden beklentim çok yüksekti, o sebeple hayal kırıklığına uğradığımı ifade edeyim. ancak, yine de 1,5 saat boşluğunuz varsa izlenebilecek bir film gibi duruyor filmimiz, daha fazlası değil..
devamını gör...
2.
ortalama bir filmdir. gününüz duygusal geçiyorsa oturup izleyebilirsiniz.
can sıkıntısından bir film açma ihtiyacı duyuyorsanız çok da size hitap etmez.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim