iletişim-medya / siyaset-politika
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

özgün adı media control: the spectacular achievements of propoganda olan ünlü dilbilimci noam chomsky kitabı.

noam chomsky dilbilim yanı sıra sosyal bilimlerle de ilgilendiği için medya, hukuk, siyaset gibi alanlarda da fazlasıyla yazan ve konuşan biri. bu kitabı da bir medya eleştiri olarak yazmıştır. demokrasiye dair eleştirilerini yapan chomsky, bu hemen hemen 60 sayfa süren kısa deneme yazısında bayağı bir şeye giydiriyor.

gerek dünya gerekse ülkemiz hakkında haklı ve görece haksız bir sürü çıkarım mevcut. analizleri okuyanları düşünmeye sevk ediyor.

dilbilim konusunda farklı bir kafası ve iyi bir sistemi olduğunu düşündüğüm biridir. farklı bir alanda kendisini böylesi görmek, düşüncelerine tanık olmak garipti. iyiydi.


"şaşkın sürüyü evcilleştirmemiz gerekir, ki galeyana gelip de her şeyi ezip geçerek, yok etmesinler. üç yaşındaki çocuğun karşıdan karşıya yalnız geçmesine izin vermenin çok yanlış olacağını söyleyen mantığın aynısı neredeyse. üç yaşındaki çocuğa böylesi bir özgürlük tanımazsınız çünkü, üç yaşındaki çocuk bu özgürlükle başa çıkmayı bilmez. aynı şekilde, şaşkın sürüye aktif katılımcı olma hakkı da tanımazsınız. onlar sadece sorun çıkarırlar."
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"medya denetimi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim