kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


doğduğundaki ismi kayuki uchita miyabi olan fantastik zat.

1955 doğumlu, özellikle de animeler ve tokusatsu'lar* için üretilen tematik parçalara sesini vermesiyle tanınan japon şarkıcı.

müzisyenlik kariyerine 1981 senesinde, kurucusu ve ana şarkıcısı olduğu why grubuyla başlamıştır.

ayrıca hiroshi uchiyamada and cool five adlı kayōkyoku* türündeki grubun da eski elemanlarından biridir.

1984'te ise super sentai kategorisinde ve tokusatsu türündeki choudenshi bioman isimli tv dizisinin açılış müziğini seslendirerek bu alandaki kariyerine başlamıştır.

kendisinin diskografisi gerçekten çok zengin.

wikipedia sayfasına baktığımda şunu gördüm: tokusatsu'lar için yaptığı işlerini 2011'e kadar; anime şarkıcılığını ise 2002/2003'e kadar sürdürmüş.

imdb'te 100 kişi falan oylamışsa bile benim gelmiş geçmiş en sevdiğim animelerden biri olan video senshi laserion'un tema şarkısını da kendisi seslendirmiştir. kendimi tekrarlamış gibi oluyorum belki (ilgili başlığa da bunları yazmışımdır kesin) ama o cidden de çocukluğumdaki en sevdiğim şeylerden biriydi. bence voltran'dan çok daha iyiydi. takayuki'nin bu anime dizisi için seslendirdiği tema müziği ise eşsiz güzellikte bence.

yaşını başını almış ama 2009'da sahneye çıkıp gene seslendirmiş adam bu parçayı. en alttaki videoda izleyebilirsiniz.

bana göre gerçekten kaliteli bir tenor. japonca bilmesem de artikülasyonunun da çok temiz ve iyi olduğu belli. ses tonunu da çok beğeniyorum ben; kendisine has, karakteristik bir ses kullanımı var. epik temalara gidiyor adamın sesi ve tarzı. rock/metal müzik solisti olarak da isim yapabilirmiş isteseymiş. galneryus grubunda masahiro yamaguchi isimli bir solist vardı mesela. o belki de miyauchi'den etkilenmiştir tarzını oturturken hatta. ciddi benzerlikler var şarkı söyleyişlerinde. yamaguchi genelde daha uç tizlere çıkıyor tenor tekniğiyle ancak miyauchi de bunu yapabiliyor aslında bazı tema müziklerinde ama yamaguchi'ye nazaran daha nadiren uyguluyor diyebilirim.

40th anniversary of singer life takayuki miyauchi "butchigiri box" ismiyle, 5 cd'den oluşan ve toplam süresi 6 saati aşan bir box set albümü de çıkmıştır sanatçının.


devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim