acılıvegankebabı yazar profili

acılıvegankebabı kapak fotoğrafı
acılıvegankebabı profil fotoğrafı
rozet
karma: 8758 tanım: 2008 başlık: 225 takipçi: 51
Mardinspor ⚽️

son tanımları


passat deyince akla gelenler

korkunç pahalı olması.
devamını gör...

karadeniz insanı

tanıdığım karadenizliler; aynı fikirdeyseniz mükemmel ama çıkarlarınız ya da fikirleriniz çatışıyorda iğrenç insanlardı. tabii bunlar benim tanıdıklarım. ha bir de yine benim tanıdıklarımın hepsi görgüsüz ve kabaydılar. tanımadıklarım nasıl acaba?
devamını gör...

2 yaşına ait bir anıyı anımsamak

çoğunluğu anlatılanları hatırlamak şeklinde gerçekleşen durum. aile fertleri anıyı anlatır aradan seneler geçer siz anlatılanı hatılarsınız kendi anınız gibi.
devamını gör...

acılıveganmangalı

bu olmamış. özhakikiacılıvegankebabı yapsa daha iyiymiş dediğim yazar.

hahahaaah abi bu ne ya? eskiden nicki neydi acaba?
devamını gör...

sözlük yazarlarının satın aldıkları son kitap

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

finlandiya'nın kebap boykotu

hey finlandiya kendine gel! vize başvurumu mu reddedeceksin?

t: tatsız bir olay.
devamını gör...

ölümle nasıl baş edilir sorusu

(bkz: yine ölüm yine bu)

ölüm baş edilmesi gereken bir durum değil. gerçekleştiği andan itibaren yapacak bir şey yok. bahsetmeye çalıştığı sanırım yas süreciyle baş etmek.

t: boşa kürek çekmek.
devamını gör...

pauperis

(bkz: bu ne bilimsizliktir)

ateistler hep yokluktan ve kendi tabiri ile ‘ceylan’ bulamayıp 31’ci olduğu için ateist oluyorlar, brad pitt gibi ateist var mı? yok! yorumundan sonra brad pitt’in ateist olduğunu açıkladığı haberi yolladım kendisine, demeyle olmuyor, sen ateistsin, benim dine döndürdüğüm ateistin sayısı belli değil minvalinde cevaplar aldığım yazar.
fikrinin olmadığı konu yok, sallamadığı bilim insanı yok ama içerik feysbuk dayısı kıvamında.* bak yeğenim o öyşe deel yahudiler biziminen uğraşıyolla, böyük resmi görmüyonuz minvalinde bi dayı hahaaha
devamını gör...

gözleri dört defa lacivert

akıllara dune sakinlerini getiren betimleme.
(bkz: fremen)
devamını gör...

aya gerçekten gidilmiş olma ihtimali

mükemmel türkçesinden de anlayacağınız üzere büyük resmi görmüş bir yazarın mükemmel kanıtlara dayandırarak ortaya çıkarttığı gerçek. kendisinden bir sonraki tanımını dünyanın düz olduğu gerçeğini açıkladığı bir başlığa yazmasını rica ediyoruz.
devamını gör...

undomiel

(bkz: arwen) ve (bkz: lúthien) için kullanılan sıfat/isim. quenya lisanında akşamyıldızı anlamına gelmektedir.
devamını gör...

evlenirdim denilen roman karakterleri

arwen.
(bkz: undómiel)
(bkz: evenstar)
(bkz: lotr)
devamını gör...

pastırma

çemeni sıyrılmış alsan bir dert, orijinal çemenli alsan bir dert…

bayılıyorum, ölüyorum, aşığım anlıyor musun? sensiz yaşayamam pastıma! çek çemene bula beni!

kokuyor azizim yerken ağız sulandıran bir kokuyken, yedikten sonra tuvalette, terlediğinde zulüm olan bir kokuyla kokuyor.
devamını gör...

esved (siyah)

orijinalinde siyah ( esved ) şeklinde geçen şakı.

esved zaten simsiyah , kapkara olarak geçiyor sözlüklerde. parantez içinde neden kullanılmış onu bilemedim.

çok güzel bir şarkı, klibi de harika. klip distopik bir roman gibi, kara ve karanlık.
devamını gör...

murat soner

#1896857

belirttiğim gibi itici, aşırı itici. kendisine popüler dizilerle dalga geçerek kitle oluşturmuş bir şahıs. popüler dizilerle dalga geçerek kitle oluşturmasını sağlayan şey ise insanların popülere bok attığında yada atana katıldığını kendini sürünün dışında konumlandırıp zeki sanmasıdır.
daha önce de dediğim gibi katıldığım eleştirileri var ama çokça da ne alaka şimdi bununla dalga geçecek ne var, eleştirmek için eleştirmişsin reis, diyorum.
devamını gör...

alttaki yazarın memleketi

yanlış.

antep.
devamını gör...

sözlük yazarlarının en sevdiği radyocular

dj yaralı
dj metin.

bu arkadaşlar arabeskin kralı deniz fm’de*çalışan emekçi kardeşlerimdi, 7/24 kafaları güzeldi ve ne zaman arasam istediğim şarkıyı çalarlardı. evet sözlük ben de eskiden arabesk batağında debelendim.

t: radyocu adı yazdığımız anket başlığı.
devamını gör...

türk kahvesini sade içen kişi

espressoyu çift çekim severim, filtre kahveyi bol kahveli, granür kahveyi sütsüz ve şekersiz içerim ama türk kahvesini orta içmezsem asla keyif almam.

t: anlayamadığım insan.
devamını gör...

babydoll

bir hanım kız vardı üniversitede, koca pazar çantası gibi çantayla gezerdi sürekli. bir gün çantasından bir şey almaya çalışken düşüverdi siyah bir bez tül karışımı. bir arkadaş da kafenin ortasında bu neci yav diyerek bayrak gibi açtı işte o gün tanışmıştım babydoll ile. kızcağız da hiç istifini bozmadan aldı çantasına attı. sonradan kankasından öğrendik sürekli çantasında babydoll, iç çamaşırı falan taşırmış. aşkın nerde ne zaman geleceğini bilmediğinden diye düşündük biz de.

t : seksi bir kıyafet.
devamını gör...

komplo teorilerine inanan insanlar

var böyle tipler. ilginç olanı sözlükte de denk geliyor birkaç gündür. adam her şeye bok atıyor her şeyin sırrını kendi çözmüş.*
sahip olduğu bilgilerin %50’si yanlış, geri kalanı hem yanlış hem yalan.

adam hawking’in şişirilmiş bir balon olduğunu iddia ediyor mesela. neden dayanarak peki? tesisatçı abi çürütmüş teorisini hawking’in. bilmiyor ki tesisatçı abi dediği leonard susskind 15-16 yaşlarında tesisatçılık yapan ama sonradan standford üniversitesinde fizik dersleri veren bir profesör. sanıyor ki adam amerika’nın bilmem ne eyaletinde klozet pompalarken çürüttü hawking’i ahhahaah ama öyle duymuş bir yerlerden. büyük büyük konuşuyor yarım yamalak bilgisiyle. uyarınca da kürtaj dayı gibi saldırıyor, suçluyor.*
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim