bay panda yazar profili

bay panda kapak fotoğrafı
bay panda profil fotoğrafı
rozet
bay panda (dedektif)
karma: 23663 tanım: 6659 başlık: 1882 apolet: 1 takipçi: 105
Kişisel iletiyi görmek için buraya tıklayınız.

son tanımları | başucu eserleri


erkekler için doğum kontrol hapı

kadınların yumurtaları yenileniyor ama erkeklerin testisleri yenilenmiyor.(yenilenmiyor derken komple yenisi gelmiyor) bu nedenle erkeklerde doğum kontrol kalıcı ve olumsuz durumlar oluşturabilir. kadın içinde ilaç kullanımının olumsuz etkileri var, onlarda kullanmamalı ama illa kullanılacaksa kadının kullanması daha az riskli.
devamını gör...

insana kendini güvende hissettiren şeyler

yaşadığı yer ve o yerdeki insanların genel özellikleri.
devamını gör...

sevdiğin insanla bile sohbet edecek mental gücü bulamamak

bazen bakıyorum, 2 gün önce yazmış mesela. ya öyle bir durumdayım ki sevdiğim insanlarla dahi konuşmaktan uzağım. yemin ediyorum ilgisizlik değil, tamamen kendimle alakalı ve bu durum çok rahatsız edici... babamın babası öldü mesela, babam aradı geçen açıp konuşmaya üşendim. (ki defalarca oluyor bu yeni değil) ,sonra aramadımda. yani babası öldü, yani daha çok aramam, babamın yanında olmam lazım. ya bazen acaba duygusuz herifin teki miyim? diyorum ama öyle olsa hiç ağlamam. çoğu küçük olayda bile aile konularında duygusala bağlarım,birine bağırsam pişman olurum falan. bilmiyorum ya neden böyleyim, hiç bir fikrim yok. tükenmişlik sendromu nedir bilmiyorum, yani aklımda hayal ve hedeflerde var aslında, ne bileyim ya, tanımlanamaz bir ruh hali içindeyim.
devamını gör...

türkü dinlemenin varoşluk olması

zevkler ve renkler tartışılmaz ama 1 saat canlı türkü ve solo dinledim, daha 1 saat daha vardı ama dayanamadım. maalesef önyargılarım doğru çıktı ve gram sevmedim. benim müzik anlayışımla gram uyuşmuyor, tamam duygulu,anlamlı parçalar var. arkasında hikayeleride vardır eminim ama benim estetiğime uymuyor. bana mozart, beethoven ) falan söz olmayan klasik müzikler, sözlü olacaksada fransız eski klasiklerinden olmalı. müzık ruhum bu topraklara ait değil maalesef.
devamını gör...

türkü konseri

bizim üniversitede olacakmış, normalde türkü sevmemde,dinlememde aslında ama hem şans vermek hem de farklılık olsun diye katılsam mı diyorum. sıra gecesi formatında olacakmış.
devamını gör...

hala arka sokaklar izleyen insan

benimdir, çok sarıyor. nasip olursa gelecekte torunum ile izlemek istiyorum.
devamını gör...

erotik shop dükkanı açmak

açılacak ile ve konuma göre ya batar ya da çıkar. batması daha olasıdır, çünkü henüz muasır medeniyetler seviyesine gelmedik, insanımızın hayal gücü yeterli değil. ürünü alsa bile yanlış kullanır yarısı.
devamını gör...

pizzacı açmak

çok riskli ve maliyetli iş, şahsen en sevdiğim yemek pizza olduğundan dolayı, eğer bir gün riske atamam kadar sermayem olursa bir pizzacı açmayı denerim. lakin ciddi bir sermaye lazım, çünkü hakkını vererek yapmak isterim. kullanılan paketi bile özel seçerim, site tasarımı falan her şeyi mükemmel tutmaya çalışırım buda ciddi maliyet demek. (bkz: zengin olunca yapılacak ufak şımarıklıklar) arasında yer alsın şimdilik.
devamını gör...

en güzel bira

sevgilinin ellerinden içilen biradır.
konunun bira ile ilgisi yoktur.
devamını gör...

tuvalete gitmek için reklam arasını beklemek

önemli bir film/dizi/maç televizyonda izlenirken, bir şey kaçırmamak için yapılan eylem.
devamını gör...

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

iyi geceler, hadi yatın zıbarın.
devamını gör...

her gelinin potansiyel bir kaynana olduğu gerçeği

her gelin bir gün kaynana olabilme potansiyeli taşır, bu gerçeği göz önüne alarak kaynanalar hakkında konuşurken dikkatli olmaları gerekir, yoksa büyük konuşan insan büyük lokma yutar ileride.
devamını gör...

şersever

(bkz: hayırsever) varsa neden şersever olmasın. mesela bazı kaynanalar şerseverdir.
devamını gör...

nikah töreninde vazgeç pişman olursun diyen nikah memuru

bir bildiği vardır diyerekten tuvalete gidiyorum, geleceğim diyebilirsiniz.(gelmedi)
devamını gör...

papers please

hikayesiyle, çizim tarzıyla, oyananış mekanikleriyle, oyun içi ses ve müziklerle çok kaliteli bir oyundur. oyunun içine girip, role girmeyi seviyorsanız, bu oyuna bayılırsınız.
devamını gör...

herkes sever ama herkes sevilmez

bazı insanları ebeveynleri bile sevmiyor, işte bu insanlar gelecekte insanlığa düşman oluyorlar. tarihte birçok örnek vardır, eminim çoğu azılı suçlu birisi tarafından gerçekten sevilmemiştir.
devamını gör...

akışta sörf yapan yazarlar

akıştaki başlıklara girip, kim ne yazmış diye bakan yazarlardır.
devamını gör...

akışın durması

musluğu kapatmıştır yoldaş, söyleyin açsın.
devamını gör...

köle ruhlu olmak

bu sonradan kazanılacak bir olay değil, içten gelen doğal bir istek. cinsellik ile domine edilmek farklıdır. çoğu zaman fetiş,fantezi olarak da bu kullanıldığı için bununla bağdaştırılır fakat bahsettiğimiz kölelik ruhu bunun dışındadır, bu duygunun tatmini icin cinsellik şart değildir. asıl mesele teslimiyetin getirdiği duygudur, burda da tek çeşit yoktur aslında. kimisi zorla domine edilmek ister kimisi daha direkt kendini bırakır. bir çok insan kendini tanımadığı için fetiş,fantezi,itaatkarlık ile köleliği birbirine karıştırır. partnerine karşı belli sınırlar koyan, bana tokat at, şöyle böyle yapalım diyen, şunu giy vs şeklinde konuşan kişiler köle değildir, fetişleri/fantezileri vardır sadece. yüzde yüz köle olan birininde ben şahsen akıl sağlığından şüphe duyarım, yani insanın sınırları olmalı bence. ki işte itaatkar ile köle ayrımı burda çok kesindir. kölenin herhangi bir hakkı yoktur, tamamen sahibine bağlıdır. itaatkar ise önceden belirlenmiş sınırlar çerçevesinde hareket eder. daha ayrıntılı ve açıklayıcı ayrımı ekşide biri yazmış merak eden okusun https://eksisozluk.com/entry/113615538
ben nereden biliyorum bunları peki? öncelikle köle ruhum falan yok ama ilişkilerde itaatkar ağırlıklı bir ruhum var fakat arada bir baskın tarafımda çıkıyor.
(itaatkar ile köle kavramı farklıdır, aynı şey değildir)
(bkz: switch) başlığında daha ayrıntılı yazmıştım.
devamını gör...

birinin kalbini kırmadan onu reddetmek

sevgilim var diyorum. uzatmayı sevmiyorum.
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim