1.
nedensizce girip nedensizce çıkamadığım duygu durumu.pskolojik çöküntü.
devamını gör...
2.
ülkemizde çoğu insanda bulunan ruh durumu.
devamını gör...
3.
hırkası ile meşhur hastalık.
devamını gör...
4.
bazen yemeyi tetikleyen bazen de akla bile getirmeyen, sürekli uyumanın daha faydalı olduğunu düşündüren beyin fonksiyonlarının kısa süreli ya da uzun vadede bozulması durumu. ıleri depresyon şizofreni vb. psikolojik rahatsızlıklara gidebildiği için oldukça önemlidir.
devamını gör...
5.
üzüntüyle can sıkkınlığıyla karıştırılmaması gereken durumdur
devamını gör...
modern insandan cok post-modern insanın sorunu. melankoliden farkli bir ruh hali,
devamını gör...
hayatınızı olumsuz etkileyen hastalıktır. sürekli üzülmek sürekli olumsuz düşünmek gibi durumlara sokar insanı tedavisi mevcuttur. insanların yüzde 90 ı depresyonda olduğunun farkında değil çünkü mutsuzluğa alışmış hayatı böyle zannediyor. öyle sosyal medyada ben depresyondayım diyerek meze edilmeyecek kadar tehlikeli bir konudur. tedavi olunması gereklidir.
devamını gör...

"bazen alnımda bir 'dikkat kırılabilir' işareti yapışık olarak ortalıkta dolaşmak istiyorum. bazen insanlara, kuralsız bir dünyada, yasaları olmayan bir hayat yaşasam da, bunun, ertesi sabah üzülmeyeceğim anlamına gelmediğini anlatmanın bir yolu olsun istiyorum. bazen, insanların canları istediği zaman gelip gidebileceğini, gerçek zorunlulukların artık olmadığını söyleyen bu dünyanın suratına fırlatıp atabileceğim tek anlamlı protestonun bu olduğunu düşündüğüm için, depresyona gömülmek zorunda kaldığıma inanıyorum."

"depresyonun bir tedavisi olmadığını düşünmeye başladım, mutluluk hiç bitmeyen bir savaş, ve yaşamım boyunca bu savaşı sürdürmem gerektiği konusunda şüpheliyim. buna değip değmeyeceği konusunda şüpheliyim"

"depresyonla ilgili bilinmesi gereken şey: insanoğlu sonunu görebildiği neredeyse her şeyden sağ çıkabilir. ama depresyon oldukça belirsiz ve sinsidir, ve her gün daha da karmaşık hale gelir.sonunu görebilmek imkansızdır. sis anahtarı olmayan bir kafes gibi etrafınızı sarar."elizabeth wurtzel / prozac nation
devamını gör...
her rengin siyah, herkesin kötü, her çekilen nefesin karbondioksit olduğu durum.
devamını gör...
10.
belki sizlere garip gelecek ama tiroid ile alakalı rahatsızlıklar da buna sebebiyet vermektedir. hipertiroidi mesela.
devamını gör...
11.
içinde bulunduğumu düşündüğüm durum.
devamını gör...
12.
sözlükler ve bilimum mecralarda tanımı can sıkıntısı ile karıştırılan. genelde uzun süreli işsizlik, ani ve haksız, sadece kişiyi hedef alan bir sebepten dolayı işsiz kalma ve hayatı alt üst eden ağır travmalar sonrası gerçekleşir.

ekşi sözlükte çıkın dolaşın tarzı tavsiyeler verilir. hakikaten bir depresyon içindeyseniz yapmanız gereken profesyonel destek almaktır. herhalde depresyondayım diyen 10 kişiden ancak biri gerçekten ciddi bir durum içerisindedir. biraz içi boşaltıldı terimin, her canı sıkılan kullanmaya başladı.
devamını gör...
13.
çok kabaca resesyon'un büyüğü
(bkz: 1929 büyük buhranı)
devamını gör...
14.
arkadaşınızın işini kaybetmesi resesyondur.
sizin kendi işinizi kaybetmeniz ise depresyondur.

depresyon resesyondan daha uzun sürer ve daha etkilidir. ayrıca toplumun her alanında kendini gösterir.

tanım: ekonomide işsizliğin artması, ekonominin küçülmesi, satın alma gücünün ciddi oranda azalmasıdır.

(bkz: resesyon)
(bkz: stagflasyon)
devamını gör...
15.
bir nevi hayattan zevk alamama hali. amaçsızlık, sinmişlik.
eylemsiz kalma hali.
devamını gör...
16.
hakkında, dünya sağlık örgütünün hazırladığı bir animasyonu olan duygu durum bozukluğudur. depresyon isimli siyah bir köpeğim var
devamını gör...
17.
çikolata ile geçmeyendir.
anlık olarak iyi geldiği doğru olabilir ama o da aldığınız kilolardan sebep uzun vadede daha da kötüye gitmenize sebebiyet olabilir.
devamını gör...
18.
(bkz: klinik depresyon)
devamını gör...
19.
depresyon mu daha kötüydü xanax mi bilmem ama öyle bitki gibi nerdeyse bir yıl tedavisini gördüğüm mental hastalık. sadece ilaçla, doktorla da iyileşilmiyor. destekleyici, anlayışlı bir ailenin ve çevrenin yardımı o kadar büyük ki.
devamını gör...
20.
yoğun motivasyon kaybı sonucu yaşanan kaotik psikoloji. ruh halinin iyice bozulması.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"depresyon" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim