dragonslayer yazar profili

dragonslayer kapak fotoğrafı
dragonslayer profil fotoğrafı
rozet
karma: 6570 tanım: 1741 başlık: 690 takipçi: 15
Eski nickim "alpinçayırı". Aynı kişiyim.

son tanımları


kalmuk hanlığı

1630-1771
avrasya bozkırlarında varlığını sürdüren bir oyrat hanlığı idi. (bkz: kalmukya) olarak adlandırılan bölgeyi ve stavropol'den astrahan'a kadar uzanan alanları kapsıyordu. yüz yılı aşkın bir süredir kalmuk hanlığı, dönüşümlü olarak rusya'nın güney sınırlarına saldırdı ancak aynı zamanda rusya'nın güney sınırlarını korudu ve orta asya, kuzey kafkasya ve kırım'daki müslüman devletlere karşı çok sayıda askeri sefer düzenledi. 1771'de rus imparatorluğu'na bağlandı.
ilgili link:
1) tr.wikipedia.org/wiki/kalmu...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kalmuk hanlığı'nın haritadaki yeri
devamını gör...

kalmukya

hazar denizi'nin kıyısında, rusya'ya bağlı özerk bir moğol ülkesi. başkenti elista şehridir. kalmuklar, türklerle akraba bir moğol halkıdır. kalmukya'nım en önemli özelliği, hristiyan batı'nın içindeki avrupa'nın ilk ve tek budist halkına sahip olmasıdır. (bkz: kalmuk hanlığı)nın mirasçısıdırlar.
ilgili linkler:
1) www.orhaajans.com/avrupanin...
2) ajanskafkas.com/soylesi/okt...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kalmukya'nın bayrağı
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kalmukya devlet arması
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kalmukya'nın haritadaki yeri ve konumu
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel bir kalmuk kadını
devamını gör...

cep telefonlarına 2500 tl vergi zammı gelmesi

eeee bu kadarına da yuh artık yani iyice yaşayamaz hale geldik. akp istifa, hükümet istifa!
.. kahrolsun siyasal islam... yuuuuuhhhhhh...
devamını gör...

yeşil sosyete

özellikle akp iktidarı döneminde sayıları iyice artan; jet fadıl, beşli müteahhit çetesi, nihal bengisu karaca, ikbal gürpınar, gamze özçelik gibi medyanın tanınmış kişilerinin başını çektiği islamcı sosyete cenahıdır. bu yeşil sosyetedekiler, uluslararası yeşil-islami sermayeye hizmet ederler ve ülkemizin ulusal kaynaklarının hunharca yabancılara peşkeş çekilmesine asla ses çıkarmayıp tam tersine bu kötü durumu canı gönülden desteklerler.. islamcı yeşil sosyetedekilerin hepsi vatansız, ümmetçi birer dincidirler. bunlarda vatan, ulus, ülke gibi kutsal kavramlar yoktur. bu konuyla alakalı (bkz: vatansız islamcılar) (bkz: müslümanlarda vatan kavramının olmaması)
ne yazıkki; islamcı akp tarafından kaliteli, kültürlü, seküler, vatansever ve atatürkçü eski beyaz türk sosyetesi tasfiye edilip yerine zırcahil, kültürsüz, islamofaşist, vatansız ümmetçi ve yeşil dinci sosyete baştacı edildi ve güzel ülkemiz bu yolla mahvedildi. islamcıların ganimetçi ve talancı dar-ül harb zihniyeti işte. "gerçek islam bu değil" diyen tatlısu müslümanları, alın size gerçek islam.
ilgili link:
dinci yazar-gazeteci abdurrahman dilipak'tan akp ve yeşil sosyete itirafı.
devamını gör...

500 bin liralık cip kullanan türbanlı

huzur din tüccarlığında ve cehalette, ondan gelen para da islam'da. son 20 yılda akp ile birlikte bir de bu dindoş kokoş (bkz: yeşil sosyete)ler türedi.
siyasal islamcıların, müslüman görünenlerin, millete aza tamah etmesini söyleyenlerin 500 binlik arabalara binmesi. olay bu. yoksa kimsenin giydiği kıyafet değil olay. ona bakarsan dinci şarlatan nihat hatipoğlu da ramazan ayında her program başı 600 bin tl alıyordu; bununla aynı şeyin farklı versiyonu sadece, yoksa özleri aynı.
devamını gör...

uyku sırasında şeytanın insanın suratına işemesi

(bkz: şeytanın insanın kulağına işemesi)
müslümanlığın ikincil kaynağı ve muhammed'in sözleri olan kütüb-ü sitte hadislerindeki sahih-i buhari'de geçen şeytanın, namaza kalkmayan insanın kulağına işemesi olayı. namaza kalkmayan insanın kulağına işeyen şeytan, ekstradan o kişinin yüzüne kakasını da yapıyor mu? vay terbiyesiz şeytan vay, demekki bu şeytanın tuvalet eğitimi de yokmuş ki önüne gelen yerlere kendi vücudundaki pis atıklarını bırakıyormuş :) ıyyy, bu mide bulandırıcı hadisi okurken kusasım geldi. ulan muho, bu rezil olay nasıl hastalıklı bir fantazidir öyle..
ilgili linkler:
1) sorularlaislamiyet.com/bu-a...
2) hadeethenc.com/tr/browse/ha...
3) www.islamveihsan.com/uyurke...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel buhari'den "namaza kalkmayan insanın kulağına şeytan işemiştir" adlı hadisi
devamını gör...

iğrenç fantaziler

(bkz: şeytanın insanın kulağına işemesi)
(bkz: uyku sırasında şeytanın insanın suratına işemesi) gibi tuhaf, saçma sapan, akıl dışı ve absürt olaylardır. "şeytanın insanın kulağına işemesi" olayı, kütüb-ü sitte'deki sahih-i buhari'de geçer.
devamını gör...

incil ve tevrat değiştirildi yalanı

islam'a göre allah,inanan müminlerine tevrat, zebur ve incil kutsal kitaplarını göndermiştir fakat insanlar bu kitapları tahrif etmiştir(!) bir kere gerçekte böyle bir şey yoktur, bu iddia bir saçmalıktır. bir metne tahrif edildi(bozuldu, değiştirildi) denilebilmesi için ilgili metnin orijinalinin elinizde olması gerekir. hani var mı? yok. o zaman tevrat ve incil değiştirilmemiştir, değişşe de benim umrumda değil çünkü bu sözde kutsal(!) kitaplar da aynı kur'an gibi birer insan uydurmasıdır. yeryüzünde ne söylendiyse insan söyledi ne yazıldıysa insan yazdı.
1) tevrat'ın tahrif olması imkansız çünkü tevrat, üslup ve yasaklar bakımından kur'an'a oldukça benzemektedir: kosher-helal vb. gibi. yahudiler de aynı müslümanlar gibi domuz eti yemezler, sünnet olurlar, oruç tutarlar, namaz kılarlar, haremlik-selamlık. vb. tuhaf ve ilkel uygulamaları yaparlar. zebur ise ayrı bir kitap olmayıp tevrat'ın 'mezmurlar" adıyla bir bölümüdür ve kral davut'un şaraba ve kadınlara yazdığı şiirlerden oluşur.
2) incil'e gelirsek; gerçekte isa'ya tanrı tarafından incil diye bir kitap indirilmemiştir. zaten isa da yeni bir din ve kutsal kitap getirmemiş sadece yaşadığı o dönemde bazı çıkarcı ve sahtekar hahamların yozlaştırdığı museviliği tekrar eski özüne reformla geri döndürmek istemiş ama bunu başaramadan ölmüştür. m.s. 33 yılında isa'nın çarmıhtaki ölümünden onlarca yıl önce inciller yazılmıştır. kaldı ki incil, normalde ibranice-aramice olması gerekirken yunanca-latince yazılmıştır. evangelismus-evanjel-incil demekki ortada başka bir durum var. sadece bu durum bile gerçekte isa'ya incil diye bir kitabın inmediğinin en büyük kanıtıdır..
yani uzun lafın kısası, tevrat ve incil değiştirilmemiştir ve orijinaldir hatta kur'an bunu birkaç ayetinde söyler: "ellerindeki tevrat ve incil'i tasdik edici olarak bu kuran'ı gönderdik diye."
devamını gör...

mami

"muhammed" adının halk arasında kısaltılmış halidir. buna bazen (bkz: muho) dedikleri de olur; neticede anlayabilene mizahtır, çok da takılmamak lazım :)
muhammed-mami-muho
devamını gör...

tuğrul selmanoğlu

ahlaksız ve vicdansız bir aktrollün teki. çok da takmamak lazım lakin günü geldi mi hepsinin damını dizine indireceğiz..
devamını gör...

kehf suresi 86. ayet

kehf suresi, kuran'ın surelerinden birisidir. bu surede, diğer surelerde olduğu gibi birtakım absürtlükler ve tuhaflıklar vardır. kehf 86'da açıkça "güneş'in, balçığa batması" durumu vardır. böyle saçma sapan, tuhaf ve ilkel bir durum olamaz. "güneşin balçığa batması" gibi akla mantığa aykırı bir deli saçmasını 4-5 yaşındaki çocuk bile söylemez ama bu zırvalıklar din olunca yetişkinler, özellikle çocuk beyinli yetişkinler inanıyor. güneş, balçığa değil gökyüzünde batar.
ilgili ayet: "sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. orada bir millete rastladı. "zülkarneyn! onlara azap da edebilirsin, iyi muamelede de bulunabilirsin" dedik." diyanet işleri eski meali
kaynak: www.kuranmeali.com/
devamını gör...

keçinin recm ayetini yemesi

kütübü sitte'deki sahih hadislerde geçen tuhaf ve saçma sapan bir olay. bu hadise göre demekki kuran'da önceleri recm ayeti varmış, ayşe'nin evi sırasında keçi, açık kapıdan içeriye girip bu ayeti yemiş ve bu ayet, anında nesh edilmiş (hükmü kalkmış.) yani allah, kendi kitabını koruyamamış ve keçinin bunu yemesine izin vermiş.
islam'ın saçmalıklardan ve absürtlüklerden birisidir.
ilgili linkler:
1) sahihhadisler.com/konu/deta...
2) www.dinvemitoloji.com/2019/...
3) www.sorularlaislamiyet.com/...
4) islamnedir.com/kategori/aka...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel ilgili "keçinin recm ayetini yemesi" hadisi
devamını gör...

güneş şeytanın iki boynuzu arasında doğar hadisi

kütübü sitte'nin sahih-i müslim'de geçen akıl dışı ve skandal bir hadistir. bu hadise göre güya güneş, şeytanın iki boynuzu arasından doğarmış(!). tıpkı kehf 86'daki güneş'in balçığa batması(!) ayeti gibi bu da absürt, ilkel ve saçma sapan bir sözdür.
ilgili linkler:
1) www.sorularlaislamiyet.com/...
2) www.forumduasi.com/169688-g...
3) hadeethenc.com/tr/browse/ha...
4) www.hadisarabul.com/hadis/8...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel güneşin, şeytanın boynuzları arasından doğması(!) hadisi
devamını gör...

tarak tamga

kırım bayrağında bulunan kırım tatar türklerinin milli sembolüdür. ulusal damgasıdır yani.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel tarak tamga/taraklı damga
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel kırım bayrağındaki tarak tamga'nın anlamı
devamını gör...

sahte fifa gozlemcisi

#2483639
benim yazılarım, sana ve senin gibilere batar çünkü hayaller tatlıdır, gerçekler ise acıdır ve acıtır. ben, normal sözlük'e bir kere bile olsun boş yazılar yazmadım. benim yazdıklarım senin işine gelmiyor değil mi, çakal?
devamını gör...

türkiye'nin en büyük çakalı kim sorusu

malum kişidir, başka kim olacak? ondan daha büyük bir çakal mu var memlekette? türkiye'nin başına gelmiş en büyük felakettir kendisi.
devamını gör...

recep tayyip erdoğan'ın yaptığı iyi işler

evren, kaotiktir ve zıtlıklarla doludur. kötü olan bir şeyin bile bir iyiliği dokunur mutlaka. bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterirmiş.
20 yıllık totaliter iktidarında erdoğan'ın yaptığı iyi işler:
1) devlet işlerini dijitalleştirmesi(e-devlet, e-okul vb.)
2) kapalı alanda sigara yasağı
3) ders kitaplarının ücretsiz dağıtılması
4) ve en önemlisi, insanlara islam dininin gerçek yüzünü göstermesi ardından bir nesli(y ve z kuşakları) dinsiz yapması. milyonlarca ateist birleşse ve herkesin gözü önünde dinin gizlenen gerçeklerini sert bir şekilde eleştirse tayyip kadar insanları dinden çıkaramaz. bir musibet(rte), bin nasihatten(dinsizler) iyidir... tebrikler.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel insanı dinden dinsizler değil, din tüccarı şarlatanlar soğutur.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel onlar konuşur, ak parti yapar. tebrikler rte, durmak yok yola devam...
devamını gör...

zamanın çok hızlı geçmesi

zaman, özellikle 18 yaşından sonra baya bir hızlı geçer yoksa bana mı öyle geldi?
devamını gör...

japonya doğumlu dağıstan asıllı türk milliyetçisi olmak

gürcü tayyip'in aktrollerine ve dersimli kemal'in oktrollerine dert olmuş kişidir. gökbörü ümit özdağ hocam, anlaşılan gene birilerine dert oldu, olmaya da devam ediyor. şunu da unutmayın ki bu ülkeyi selanikli yetim bir türk kurdu. ayrıca dağıstanlı kumuklar da bir türk boyudur, bu da böyle biline. bozkurtlar ulusun; tanrı, türk'ü korusun!.
arapçı aktrollere ve kürtçü oktrollere inat, türk milleti olarak biz de sizdeniz ümit hocam!..
devamını gör...

şeytan burunda geceler hadisi

kütüb-ü sitte'deki sahih-i buhari hadislerinden birisidir. bu hadiste açıkça gece uyuyan müminin burnunun içine şeytanın yuva yapacağından bahsediyor. yaw, bu nasıl bir şeytandır ki büyük-küçük her boyuta girebiliyor ve her taşın altından çıkıyor? seni gidi namussuz şeytan seni, az değilsin sen de :) herhalde şeytanın da yatacak yeri yokmuş ki gidip insan burnunun içine sızıp uyumuş. bruh.
ilgili linkler:
1) www.sorularlaislamiyet.com/...
2) hadeethenc.com/tr/browse/ha...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel buhari'den ilgili şeytanın burunda gecelemesi hadisi
devamını gör...
devamı...

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim