gofrettin yazar profili

gofrettin kapak fotoğrafı
gofrettin profil fotoğrafı
rozet
karma: 1670 tanım: 427 başlık: 173 takipçi: 9
karma: 1670 tanım: 427 başlık: 173 takipçi: 9
gofrettin iftiharla sunar.

son tanımları


sokaktaki türk kadınlarını videoya çekip tiktok'ta yayınlayan afgan

tiktokta bilal afghan kullanıcı adını kullanan, türk kadınlarının videolarını onların izni olmadan arkadan çekip, profilinde paylaşan afgandır.
3.500 takipçisi olan bu kullanıcının profiline girildiğinde, bir annenin, çocuğunu bebek arabasına koyarken, üstelik yanında kocası dahi varken çekilmiş bir video dahi bulunuyor. bu videoyu paylaşırken bir de alev emojisi eklemiş.

haberin detayı

görsel
devamını gör...

kafa sözlük

ermeniyi dövdürtmeyen sözlüktür.
helal olsun.

işbu tanımdaki ermeniyi dövdürtmemek deyimi politik bir fıkradan alıntıdır.
devamını gör...

tanju özcan'ın akp'li belediye meclisi üyelerine çay fırlatması

aşağıdaki videodan görülebilecek hareket.

devamını gör...

ilhak

bir devletin, başka bir devlete ait olan ya da sahipsiz olan toprakları kendi ülke topraklarına katmasıdır. bazen ilhak bir çatışma, savaş sonrasında - bazen de (almanya'nın avusturya ilhakında olduğu gibi) bir anlaşma sağlanarak oluşur.
devamını gör...

arketip

ilk örnek" demektir. bilim, din, edebiyat, felsefe, mitoloji, politika ve sanat'taki betim, tanım ya da unsurlar arasında ilk rastlanılandır.
devamını gör...

aşk

modern insanın uzak durması gereken tehlikedir.

çünkü aşk sizi siz olmaktan çıkartır. aileniz, arkadaşlarınız, işiniz, kariyeriniz, hayalleriniz bir anda tüm kıymet-i harbiyesini kaybeder. hayat o kadından yahut o erkekten ibarettir.

modern insan evvela kendi hayatını aklı selim bir vaziyette raya oturtmalı ve hedeflerine emin adımlarla yürümelidir. sonra aşık da olunur evlenilir de. '' ne kadınlar sevdim zaten yoktular'' diyen attila ilhan ne kadar da haklı. birini sevebilirsiniz ama emin olun sonra bir başkası çıkar ve aklınızı başınızdan alır. acele etmeyin. önce kendi ayaklarınız üzerinde durun.

ünlü bir yazarın şu sözü geliyor aklıma ''aşkı sana hayat diye sunmaya çalışacaklar sakın inanma, hayat aşktan daha büyüktür daima. ''
devamını gör...

radyodan kasete şarkı çekmiş nesil

90lı yılları hissede hissede yaşamış efsane nesildir.

(bkz: ahanda buldular beni)
devamını gör...

ekşi sözlük'ün kafa sözlük'ü sansürlemesi

kafanın başından beri buradayım, ekşi yazarlığım da çok eskilere dayanır.
benim 2 arkadaşımın hesabı, kafa sözlük'ü övdü diye kapatıldı.
bunu da över övmez yapmadılar, sistematik olarak 1 hafta 10 gün kadar beklediler, bambaşka alakasız bir entry'i sebep göstererek uçurdular.
devamını gör...

heykelden tahrik olmak

2013 yılında ordu'da kamuflaj için sprey boyası kullanılmışlığı vardı. içindeki sapığı kamufle edemeyenlerin harcıdır.
ahanda haberin linkini buldum googledan
www.mynet.com/kadin-heykeli...
devamını gör...

enerji ve tabii lan manyak mısın bakanlığı

çokomelli damadın da bir ara başkanlık yaptığı bakanlıktır.
devamını gör...

jestiyon

kamu gelir ve giderlerine ilişkin tahsilat ve ödemelerin fiilen yapıldıkları yılın bütçesine kaydedilmesi esasıdır.
herhangi bir mali yılda tahakkuk ettirilen ancak ertesi yılda tahsis edilen gelirler ve ödenen giderler tahsilat işleminin yapıldığı mali yılın bütçesine kaydedilir.

istisnaları
1. mahsup işlemleri: mali yılın bitimine kadar yapılmış olan ödemelerden mahsup edilmemiş olanlar, ödenekleri saklı tutulmak suretiyle, mahsup işlemleri mali yılın bitimini izleyen bir yıl içinde yapılabilir.

2. bütçe emaneti: mali yıl içinde ödeme emri belgesine dayandığı halde herhangi bir şekilde hak sahibine ödenmeyen tutarlar emanete alınır. harcama işleminin yapıldığı mali yılı izleyen 5. yılın sonuna kadar talep edilmesine bütçeye gelir kaydedilir.
devamını gör...

gobustan

azerbaycan'da bakü'nün 60 km güneyinde yer alan ve "unesco dünya mirası" listesinde bulunan, bugün koruma altına alınarak "milli park" statüsü kazanmış, içerisinde yaklaşık on bin yıllık 'petroglif'lerin bulunduğu açık hava müzesi.

bir teoriye göre vikinglerin bu yerleşim yerinden kuzey avrupa'ya göçtüğü iddia edilir.
devamını gör...

sivil toplum kuruluşu

belirli bir vizyon doğrultusunda belirli bir misyonu gerçekleştirmek üzere sivil örgütlenme ile kurulan,

politik, sosyal, kültürel, mesleki hukuki, çevresel, ve benzeri amaçları doğrultusunda ikna, dayanışma, tematik proje, sürdürülebilir proje, eğitim ve eylemlerle sosyal duyarlılık, sosyal sorumluluk, sosyal kalkınma, sosyal girişimcilik, eğiticilik, entegrasyon, demokrasi, yasalara ve karar verici mercilere etki (lobicilik) çalışmaları yürüten,

oda, sendika, kulüp, (topluluk), vakıf ve dernek adı altında gönüllülük usulü ile faaliyet gösteren, farklı yerlerde şubeler açabilen, üye ve bağış alabilen, kâr amacı gütmeyen ve gelirlerini bağışlar, sponsorluklar ve/veya üyelik ödemeleri ile sağlayan,

resmi devlet kurumlarından bağımsız olan, konumları itibariyle sivil alan ile tüzel alan arasında hem bir iletişim ve dayanışma, hem de bir baskı ve yaptırım mekanizması işlevi gören kuruluşlardır.

kısaca : (bkz: stk)
devamını gör...

26 nisan 2021 tam kapanma kararının açıklanacak olması

tanım : beklenen hadise.

2 haftalık kısmi kapanma bugün itibarı ile bitti.
bu akşam, iftar sonrası recep tayyip erdoğan süreç ile alakalı açıklamada bulunacak.

kulislerde konuşulanlara göre, 12 mayısa kadar tam kapanma kararı alınma ihtimali oldukça kuvvetli gözüküyor.
devamını gör...

6 belediyeye soruşturma açılması

en sonunda yurt dışına "gezi" adı altında, belediyeler aracılığıyla gönderilen ve geri dönmeyen kişiler ülke gündemine oturunca, göstermelik soruşturmaların başlaması olayı. bu konuda binlerce kişinin 6-8 bin euro gibi rakamlar vererek belediyeler aracılığıyla yurt dışına kaçırıldığı iddiaları sürekli ortalıkta dolaşıyor. bulabildiğim farklı linkleri de buraya bırakıyorum.


içişleri bakanlığı, gri pasaportla yurt dışına iltica olayları hakkında 6 belediye hakkında soruşturma başlattı. ayrıca, yerel idarelet tarafından kamu personeli olmayanların yurt dışına gönderilmesi geçici olarak durduruldu.

içişleri bakanlığı yurt dışına gri pasaportla iltica olayı hakkında soruşturma başlattı. bakanlıktan yapılan açıklamada, "mahalli idarelerce yurtdışına görevlendirilen kamu personeli olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi uygulaması geçici olarak durdurulmuştur" denildi.

içişleri bakanlığı, malatya'nın yeşilyurt belediyesinin düzenlediği etkinlik sonrası 43 kişinin almanya'ya iltica etmesi sonrası soruşturmayı derinleştirdi.

bakanlıktan yapılan açıklamada, "belediyeler aracılığıyla kamu görevlisi olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport sağlanarak yurt dışına çıkış yapmalarına yönelik, 12 mart tarihinde bakanlığımızca başlatılan soruşturma genişletiliyor" denildi.

açıklamada şu bilgiler verildi:

"bu kapsamda, balıkesir-gömeç, adıyaman-gölbaşı, burdur-yeşilova, yozgat-yerköy, şanlıurfa-suruç, ordu-korgan belediyelerince “dans (folklor) gösterisi”, “kültür turu”, “gençlik programları” adı altında sivil toplum kuruluşları ile işbirliği protokolü düzenlenerek, yurt dışına kişiler gönderildiği tespit edilmiştir. söz konusu olaylarla ilgili bakanlığımızca mülkiye müfettişi görevlendirilerek, soruşturma başlatılmıştır.

bakanlığımızca, belediyelere imkan sağlayan mevzuatın suiistimalinin önlenmesi amacıyla tedbirleri arttırıcı yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar, mahalli idarelerce yurtdışına görevlendirilen kamu personeli olmayan kişilere hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi uygulaması geçici olarak durdurulmuştu."


link-1
link 2
link 3
devamını gör...

6 milyonun da buharlaşması

valilik, esnafa destek için belediyeye 6 milyon verdiğini iddia ediyor. belediye ısrarla almadım diyor. esnaf odası başkanı esnafa böyle bir para gitmediğini söylüyor. çıkan bir 6 milyon var ama para nerede belli değil. en boktan belediyeler bile yüz milyonlarca borç içerisindeyken 6 milyon küçük bir rakam gibi gözükse de bu sefer yaşananlar kara komedi filmlerini aratmıyor.


konya’da ‘6 milyon nerede?’ kavgası kızışıyor! ‘valinin açıklamalarını valilik yalanlıyor’

konya valiliği ve akp’li konya büyükşehir belediyesi, konya lokantacılar odası başkanı ali osman karamercan’ın valiliğin belediyeye esnafa destek için 6 milyon tl verdiği iddialarını yalanladı. valiliğin açıklamasına tepki gösteren karamercan, “valinin toplantıda söylediğini valilik yalanladı" dedi.

konya lokantacılar odası başkanı ali osman karamercan katıldığı bir televizyon kanalında konya valiliği'nin esnaflar için akp'li konya büyükşehir belediyesi'ne 6 milyon lira vermesine rağmen kendilerine destek olunmadığını ileri sürmüştü.

“bilgi paylaşımı eksiktir”

karamercan'ın iddialarını yalanlayan konya valiliği, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

*bazı sosyal medya hesaplarında yer alan, “valiliğin gönderdiği ödeneğin belediyece esnafa verilmediği” ifadesiyle ilgili açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

*pandemi ile mücadele eylem planı, valiliğimiz koordinasyonunda belediyelerimizin önemli katkılarıyla icra edilmektedir. ayrıca belediyelerle iş birliği protokolleriyle yapılan hizmetlerimiz başarıyla devam etmektedir.

*valiliğimizde esnaf odaları birliğine bağlı oda başkanları ile yapılan istişare toplantısında değerlendirilen konulara dayandırılan bilgi paylaşımı eksik ve gerçeği yansıtmamaktadır.

*yapılan toplantıda oda temsilcilerinin birçoğu belediyelerimizin katkılarından duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür etmişlerdir. valiliğimiz ve belediyelerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de esnafımızın yanında olmaya devam edecektir.

“valilik kaynak aktarmadı”

karamercan'ın iddialarına sosyal medya hesabından yanıt veren akp'li konya büyükşehir belediye başkanı uğur ibrahim altay, valiliğin belediyeye herhangi bir kaynak aktarmadığını belirtti.

konya valiliği ve akp'li konya büyükşehir belediye başkanı uğur ibrahim altay'ın açıklamalarına tepki gösteren konya lokantacılar esnaf odası başkanı ali osman karamercan, söylediklerinin arkasında olduğunu belirterek kendini savundu.

“çıksınlar yüzleşelim”

konya valisi ile yüzleşmeye hazır olduğunu aktaran karamercan, konya valisi vahdettin özkan'la gerçekleştirdikleri toplantıya ilişkin şu bilgileri paylaştı:

*konya'da mevlana civarındaki esanfımız masa ve sandalye yaktıktan sonra, valimiz vahdettin özkan bey ile görüştük. toplantıya konya esnaf ve sanatkârlar odaları birliği (konesob) başkanı muharrem karabacak, pastacılar esnaf odası başkanı kadir kağnıcıoğlu, lokantacılar esnaf odası başkanı ali osman karamercan ve kahveciler, çay ocakları ve büfeciler esnaf odası başkanı mehmet adil ile birlikte katıldık.

*valimize esnafın durumunun sıkıntıda olduğunu, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi. vali bey de buna istinaden belediyeye esnafımıza destek olunması için 6 milyon verdiğini söyledi.

*ben belediyeye 2 kez liste vermemezi rağmen destek olunmadığını ve destek göremediğimizi söyledim. vali bey tekraren ‘ama ben verdim' dedi. şimdi olay kamuoyunda duyurulunca valilik açıklamamalarımı yalanladı.

*yani valimizin söylediğini valilik yalanladı. bize destekte bulunmayan belediye başkanımız da açıklamamızı yalanladı. söylediklerimiz yalansa vali bey ve biz 4 oda başkanı çıkıp yüzleşelim.

“destek bekliyoruz”

lokanta esnafının pandemi sürecinde yalnız bırakıldığını ifade eden karamercan, “odamıza kayıtlı bin 300 esnafımız var. pandeminin başından beri konya'da 260 esnafımız kepenk kapattı. borçlarından dolayı esnaflarımızın çoğu evi, arabasını satıyor. süreç böyle devam ederse daha çok esnafımız işletmesini kapatmak zorunda kalacak. biz devletimizden destek bekliyoruz. bir oda başkanı olarak esnafımızın sorunlarını dile getirmeye, haklarını aramaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.


link
devamını gör...

ahmet altan'ın tahliye olması

böylece fetönün medya ayağının da birer birer salındığını gösteren haber.


yargıtay 16. ceza dairesi, fetö'ye ilişkin "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan hapis cezasına çarptırılan ahmet altan ve nazlı ılıcak hakkındaki hükmü bozdu. daire, tutuklu sanık altan'ın, bozma gerekçesi ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

yargıtay 16. ceza dairesi, fetö'ye ilişkin "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan hapis cezasına çarptırılan ahmet altan ve nazlı ılıcak hakkındaki hükmü bozdu.

aa'nın haberine göre daire, "fetö'nün darbe çağrışımı" davasında "silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım" suçundan altan'a verilen 10 yıl 6 ay hapis ile ılıcak hakkındaki 8 yıl 9 ay hapis cezasına ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.

her iki sanık hakkındaki hükmü bozan daire, tutuklu sanık altan'ın, bozma gerekçesi ve tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi.

dairenin bozma kararını, türk ceza kanunu'nun 220/7'nci maddesinde belirtilen indirimin uygulanmadığı gerekçesiyle aldığı öğrenildi.

davanın geçmişi

ılıcak ve altan daha önce "fetö'nün darbe çağrışımı" davasında istanbul 26. ağır ceza mahkemesi'nde yargılanmış ve "darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

yargıtay 16. ceza dairesi ise sanıkların eylemlerinin "silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçunu oluşturduğu gerekçesiyle hükmü bozmuştu.

bunun üzerine yeniden yargılama yapan istanbul 26. ağır ceza mahkemesi, 4 kasım 2019'da "silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan altan'a 10 yıl 6 ay, ılıcak'a ise 8 yıl 9 ay hapis cezası vermişti.

kararın temyiz edilmesi üzerine dosya yeniden yargıtaya gelmişti.


link
devamını gör...

artık benim geleceğe dair umudum yok hayalim yok beklentim yok

türkiye'nin durumunu gözler önüne seren olaydır. bu ülkedeki gençleri bu raddeye getirenler utansın. artık 13-14 yaşındaki çocuklar bile daha lisedeyken bir şekilde yurt dışına çıkıp kendini kurtarma hayalleri ile büyüyor.

"benim geleceğe dair umudum yok, hayalim yok. hayattan bir beklentim yok." okurken bile insanın boğazına bir şeyler düğümleniyor.
çok üzgünüm sözlük. genç kardeşimizin mekanı cennet olsun.

link
devamını gör...

bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir

devlet bahçeli'nin bildiride imzası bulunan amirallere ilişkin önerisi. rütbeleri sökülüp emekli maaşları kesilmesi gerekiyormuş.


103 amiralin bildirisine bir tepki de mhp genel başkanı devlet bahçeli'den geldi. bahçeli, "imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir" dedi.

bahçeli'nin açıklaması şöyle:

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi milliyetçi hareket partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."


link
devamını gör...

1 nisan 2021 mansur yavaş fatih altaylı yayını

mansur yavaş'ın teke tek programında fatih altaylı'nın sorularını yanıtladığı, gerek kendi yaptıklarını, gerek belediyeyi aldığında karşılaştıklarını tane tane izah ettiği program.

devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.