marikaki yazar profili

marikaki kapak fotoğrafı
marikaki profil fotoğrafı
rozet
karma: 9137 tanım: 429 başlık: 81 takipçi: 72
σ′ ένα άσπρο σύννεφο, σ' ένα παράδεισο, σε κάποιο αστέρι, πάνω από σύννεφα, πάνω από θάλασσες κι από στεριές, στους γαλαξίες και στις απέραντες τις ξαστεριές...

son tanımları


müzik kutusu

kurmalı olanları beni halen çocuk gibi heyecanlandıran nadir zımbırtılardan. bazı ülkelerin turistik eşya reyonlarında o ülkenin karakteristik melodisinin işlendiği versiyonları bulunuyor, bununla birlikte hep kışı ve kutlamaları anımsatır gibi bir hali var her birinin. dönebilen küçük bir silindir (ya da disk) üzerine melodiye göre konmuş minik çıkıntıların tarak dişi gibi ince çelik tellere takılmasıyla çalışıyor. sadece çevrilerek çalışanları olduğu gibi kurmalı olanları da mevcut. şöyle bir çalışma prensibi var:

şu sıralar yılbaşı nedeniyle marketlerde sıkça görmek eğlenceli oluyor bir de. hatırlattığı bir başka güzellik için (bkz: to mousiko kouti)*
devamını gör...

pame radyo yayını

pame radyo yayını'nın 28 kasım 2021 tarihli çalma listesi için buyursunlar:

youtube (tam liste): youtube.com/playlist?list=P...
spotify: * open.spotify.com/playlist/2...
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta sıradışı bir hayat ve müzik hikayesi var.
görsel
ortadoğu coğrafyasını yunan müziğiyle tanıştıran, hatta israil müziğini toptan değiştiren isim aris san'ın yarı mitolojik hikayesinin ve müzikal kariyerinin şarkılarla anlatılacağı pame radyo yayını, saat 22:30'da sözlük radyosunda.

http://blog.normalsozluk.com
devamını gör...

babylon avenue radyo yayını

uzun zamandan sonra ilk kez dinleme fırsatı bulduğum yayındır. yayıncımızın eski programına da bir selam edeceğini tahmin ediyorum bir yandan da. *
devamını gör...

pame radyo yayını

üst edit: gezo'nun değerli katkılarıyla çalma listemiz:
open.spotify.com/playlist/4...
--------------------------------------------------------------------------------------------
pame'de bu hafta "yeni"ler var.

yunan müziğinde son yayınlanan şarkılardan oluşan, yeni müzik haberlerinin de bulunacağı pame radyo yayını, bu akşam saat 22:30'da sözlük radyosunda.
görsel
devamını gör...

bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak

şu ortamda iyi kalpli insanların varlığına kanıt, pek hoş bir programdı kendisi. duyduk ki halen de öyleymiş, bugünkü müjdeyle kocaman bir heyecan dalgası sardı dinleyenlerini. üstelik pek de az kalmış başlamasına. bengaripsengüzeldünyaumutlu'ya da bize de çok iyi gelsin, radyo frekanslarını süslemeye devam etsin diye beklemedeyiz.*
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'nin son bölümündeki şarkıları dinleyeceğiniz çalma listesi, gezo'nun elinden:

open.spotify.com/playlist/3...
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta delilik var.

çeşitli sebeplerle delirmelerin hikayelerini anlatan bol hunili şarkılarla pame radyo yayını, bu akşam saat 22:30'da sözlük radyosunda.
görsel
devamını gör...

11 kasım 1938 gazete manşetleri

new york times:
www.nytimes.com/1938/11/11/...

avustralya'dan bir gazete tam sayfa ayırmış:
görsel

önde gelen politikacıların ve çeşitli ülke gazetelerinin beyanatı için:
theataturksocietyofcanada.c...
devamını gör...

pame radyo yayını

pame radyo yayını bu hafta gerçekleşmeyecek. radyonun akıbeti kesin olarak belli olana dek sessiz kalmak en iyisi sanıyorum. ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler.
devamını gör...

sözlük radyosu

bu mecraya gelme nedenimdi sözlük radyosu. kapanması ciddi ciddi sözkonusu ise burada olmanın bir anlamı olmayacak artık benim için. bunun ihtimali bile yeterince üzücü, çünkü burada programlarımız bireysel olsa bile emeğimiz ortak oldu hep. dilerim bir açıklamayı hak edecek kadar önemli görünüyoruzdur radyoda kendi halinde yayın yapmaya çalışanlar olarak.

edit: imla+ek
devamını gör...

pame radyo yayını

#1438898'da gezo'nun müjdelediği gibi, pame'nin haftalık çalma listelerine artık normal sözlük spotify hesabından erişebileceğiz. sevgili gezo'nun emeklerine sağlık. **
open.spotify.com/playlist/0...
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta sihir var.
görsel

sonbahar kışa kavuşmak üzereyken cadılar bayramı, büyü, sihir muhabbeti gırla giderken, yunanca şarkıların konu aldığı sihirli, büyülü, büyücülü hallere bakacağız. bir buçuk saatlik muhteşem şarkılardan oluşan pame radyo yayını saat 22:30'da sözlük radyosunda.

blog.normalsozluk.com
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta renkler var.

renkler ve duyguların yakın ilişkisi müziğe de yansımakta. kimi zaman sevdayı, kimi zaman bağlılığı, özgürlüğü ve umudu, yalnızlığı ve hatta coşkuyu, bir de özlemi anlatan renklerin yer aldığı şarkılarla pame radyo yayını, saat 22:30'da sözlük radyosunda!

görsel
devamını gör...

pame radyo yayını

pame bu hafta, yapımcı ve sunucusunun şarkı ve sanatçıları keşif hikayesine değinecek.

yaklaşık on beş yıldır yunan müziğinin yakın dinleyicilerinden olmaktan dolayı mutluyum*, her keşfim bir diğerini getirerek radyo serüvenimi başlattı bir de. hayat akarken, güneşin dünya üzerindeki turunu tamamlayışını yeniden gördüğüm şu günlerde minik bir değişiklik yapıp şimdiye dek keşfettiğim sanatçılardan ve ilk dinlediğim şarkılarından bahsedeceğim. bu parçalarla oluşturduğum güzel bir çalma listesini sizlerle paylaşmak için de, saat 22:30'da pame radyo yayını, sözlük radyosunda olacak.
bekliyoruz! :)
blog.normalsozluk.com/

*
görsel
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta rock tınıları var.

yunan müziğinde rock ve entehno arası gelip giden, kimi zaman blues'a, kimi zaman da pop müziğe yakınsayan rock türünde şarkılar geçmişten günümüze ilginç serüvenleriyle bu akşam saat 22:30'da pame radyo yayınında olacak. bekliyoruz.
blog.normalsozluk.com/
görsel
devamını gör...

eurovision saati radyo yayını

bu hafta fon müziğinin değişmesiyle dinleyenlerinin dikkatini çekmiş, eurovision tarihinde aslında gayet güzel şarkıların varlığını bir kere daha fark ettirmektedir bizlere.

o değil de opera sahiden fenaymış, hatırlamaz olaydım, * kusura bakmasın ne diyelim. *

edit: gülseren'le çok dalga geçmiştik vaktinde ama çok çekmiş kadıncağız, özür dileriz. alt tarafının da üst tarafının da bir yarışma olduğunu hiçbir zaman fark edemeyen ülkelerden olmaya devam ediyoruz ne yazık ki.
devamını gör...

pame radyo yayını

pame'de bu hafta sonbahar şarkıları var.

görsel

"hava yaz havası, ne güzel" derken, ekim ayının teşrifiyle iyice sonbahar havaları ilerlemeye başladı. öyleyse bize hazanı, güzü, sarılı turunculu yaprakları anımsatan melodilerle yayındayız.

pame radyo yayını, saat 22:30'da sözlük radyosunda. bekliyoruz! *
devamını gör...

anadolu'nun önemli arkeolojik eserleri

(bkz: nysa antik kenti)
(bkz: efes antik kenti)
(bkz: milet)
(bkz: priene)
(bkz: sagalassos antik kenti)
(bkz: afrodisias antik kenti)
devamını gör...

bardakla çorba içmek

uzaktan eğitim esnasında ders yoğunluğundan yemek yemeye fırsat bulamadığımız ama aniden acıktığımız zamanlarda imdadımıza yetişen, çaydan kahveden semavere dönmüş bünyeye iyi gelen eylem. zaten kupada dersin akışına kapılınca kenarda bir süreliğine unutulduğu için akla geldiğinde içilecek sıcaklıkta oluyor. domates, mercimek, sebze gibi püre çorbalar nispeten daha kolay tüketiliyor bu arada. evde normal yaptığımız çorbayı porsiyonlara bölerek buzluğa atabilir, sabahtan çıkarıp öğleye kadar küçük bir tencerede bekletebilirsiniz. ısıtıp kupaya dökmesi daha kolay oluyor böylelikle.
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim