1.
yeni bakan atamasıyla beraber dün düşen dolar bugün tekrar yükselmeye başladı. sanırım boş koltuk bizim için şu an en iyi hazine bakanı adayı.
devamını gör...
2.
ekonomi yönetimi ekonomi ile ilgili nasıl bir yol haritası izleneceğine dair sinyaller veriyor. bu açıdan bakarsak, görece yeni gelen kişinin yetkinlik durumu, eski görevleri ve bu görevlerdeki icraatları bir nevi yapacaklarının da teminatı oluyor.

burada en kritik konu faiz arttırımı ve merkez bankasının özerkliği. teamül gereği kurum içinden atama yapılan merkeze başkası başkanlığı pozisyonuna ilk defa dışarıdan bir atama oldu.

kuru baskılamanın tek yolu faiz arttırmak ama bunun da başka getirileri olacağı muhakkak. sayın albayrak görevde olmadığında kimsenin konuyu saraya bağlama imkanı olmayacak zira "bağımsız" ekonomi yönetimi karar aldı ve uyguladı olacak.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"10 kasım 2020 dövizin tekrar yükselmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim