ırak'ın türkmen şehri kerkük'te resmi dairelerde yazılar ve dış mekan tabelaları artık türkçe de yazılacak. kerkük valiliği ile il meclisi'ne türkçe tabelalar asıldı. bu uygulama, türkçe'nin resmi alanda kullanımının ilk adımı oldu.

*türkçe'nin yanı sıra arapça, kürtçe ve süryanice de tabelalarda kullanılacak.

-trt
devamını gör...
bir edit daha: #2737656 cumhuriyetlerde sadece tek resmi dile izin verildiğini sanan bir hırtsın. zor değil, google'a irlanda veya finlandiya yaz ve gir bak bakalım kaç tane resmi dilleri varmış. hahaha diyor bir de. kendi kendine yönetim şekli oluşturmuşsun tarih bilgin yok diyorsun.
bir edit daha2: türklerin bir yerden kopmuş olmaması kürtçenin resmi dillerinden biri yapılmamasına gerekçe olamaz. mantık ilmi evinde ölü bulundu. ezelden beri kendi ırkınla var olmak safsatasına girmiyorum bile..

edit: başlık yanıltıcı. sanki resmi dil yokmuş veya başka bir dilmiş de türkçe olarak değişmiş olarak anlaşılabilir. doğrusu <türkçenin de resmi dillerden biri olması> olmalı.

kürdistan bölgesel yönetiminin hukuki başkenti kerkük'te türkçe de resmi dil olabiliyor
türkiye cumhuriyeti'nde kürtlerin yoğun olduğu bölgelerde kürtçe, resmi dili geçtim, yerel resmi dil bile olamıyor.

türkçü tayfa birinciye seviniyor
ikincinin olma ihtimali bile onlara cinnet geçirtiyor
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"21 eylül 2023 kerkük'te resmi dilin türkçe olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim