şehrin yerle bir olmuş görüntüleri.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
buradan
devamını gör...
diğer şehirlere nispeten çok az yardımın ulaşabildiği hatay'a dair gündemde kalması gereken görüntüler.
devamını gör...
kahramanmaraş, adıyaman ve hatay çok zor durumda. imkan ve ulaşım olarak diğer şehirlere göre çok kötü durumda. çok daha fazla destek gerekiyor. yola çıkan akrabalarım maraş'a giriş yapamıyor şu dakikarda.
devamını gör...
yerle bir olmuş binaların önündeki arabalar dikkatimi çekti. normalde evinden dışarı çıkabilmiş insanlar arabalarına binip daha güvenli yerlere kaçmaya çalışıyor. o arabaların sahipleri ise muhtemelen enkaz altındalar* tabii anahtarı evde unutup çıkmış olma ihtimalleri de var..
devamını gör...
şehrin yarısı yok olmuş durumda. ne afad ne profesyonel ekip, araç yardımı yok. insanlar kendileri enkazdan insan kurtarmaya çalışıyor. temel ihtiyaç yardımı yok. haberlerde hatay yok. deli olmak üzereyim. ablam, kardeşim antakya'da, şükür seslerini duyduk ama perişan haldeler. elimizden bir şey gelmiyor şu an. enkaz altında tanıdıklarım var. şu saat oldu umut da kalmadı artık.
bir çok şehir, binlerce insan etkilendi biliyorum ama ateş düştüğü yeri yakıyor. kalbim hatay'da.
devamını gör...
saat 03:55

chp milletvekili serkan topal, hatay'da halen kurtarma ekibi ulaşmamış birçok bölge olduğunu belirtmekte tele1 tv'de...

"çok üşüyorum, kurtarın!" diye bağıran vatandaşlar olduğunu söylüyor enkazların altında!
devamını gör...
yapı stoklarını ve insanların yuva isteklerinin nasıl kötüye kullanıldığını ortaya koydu, bu depremde de inanılmaz şekilde bina hikayeleri dinledik.
devamını gör...
keşke uyanmasaydım da haberleri görmeseydim. soğuktan bebeği enkaz altında ölen anne mi ararsın, afad'ın gidip elinde malzeme olmadığı için enkaza müdahale edemediğini mi ararsın, kurtulan insanların soğukta eziyet çekmesi mi dersin. ne ararsan var. bu ülke önce çürük binalarla öldürüyor, sonra kurtarmayıp soğuktan donmamız için ölüme terk ediyor. koskoca ülkenin bu kadar mı kurtarma ekibi var. bu mu yani? istanbul depreminde enkaz altında kalırsam hemen ölmek için dua edeceğim herhalde. işimiz bunlara kalırsa kurtulmak mucize. ama biz mucize istemiyoruz. deprem olduğunda 1 saat sonra hayatımıza devam etmek istiyoruz. deprem normalleşsin istiyoruz. canımızın hiçbir değeri olmadığını bir kere daha görmüş olduk. lanet olsun.
devamını gör...
hatay diye bir şehir artık maalesef yok....
devamını gör...
dün izlediğim dinlediğim tüm haberlerde depremin merkez üssü kahramanmaraş diyordu ama kandilli rasathanesinin sitesinde 7.7 lik depremin merkezi gaziantep şehitkamil görünüyordu. sonrasında haberlere çıkan uzmanlara baktığımda bahsedilen bir kaç başlık öne çıkmaya başladı. fay hattı, afet koordinasyonu, yapı stoğu.

bu yapı stoğu olarak hep 2000 den önceki yapılar yıkıldı, deprem yönetmeliği çıktı işte yeni binalar yıkılmadı. yıkılanlar da yönetmeliğe uymayanlar falan deniliyor ama o yapıları yapanlar kimler kimse konuşmuyor. bilmeyenler için söylüyorum yapı denetimi özel firmalarda olsa da onay belediyeden çıkıyor.

bir de kara, hava ve deniz ulaşımının olduğu hatay'a kimsenin ulaşamıyor olması benim aklıma pek yatmıyor. bu ülkede belirli dönemlerde her şey politiktir. eğer hatay belediye başkanı chpli diye özellikle o bölgeye yardım gönderilmiyorsa, yapılara chpliler izin verdi ondan yıkıldılar falan denecek gibi. herkes maraşı konuşur, elazığda kentsel dönüşüm vardı, nispeten daha hafif atlatıldı gibi söylemler bana niyeyse politik söylem gibi gelmeye başladı. art niyetli düşünmemek lazım desem de kendi kendime ne yazık ki engel olamıyorum böyle düşünmeye.

sözlükte baya hataylıyla tanışmıştım hatta bir tane fiziktedavici vardı nickini hatırlayamadığım. bilen duyan hatırlayan vardır mutlaka, iyi midir, var mı haberi olan?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"6 şubat 2023 depremi sonrası hatay'dan görüntüler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim