1.
kullanımı basit gibi görünen ama cok fazla programla entegre çalışan ve kullanıcıya bir sürü avantaj sağlayan bir video edit programı
devamını gör...
adobe premiere pro, adobe şirketi tarafından geliştirilen video düzenleme, montaj, kurgu yazılımıdır.

2021 sürümünü kullanıyorum. aktif şekilde video düzenleme işleriyle uğraşıyorum. ilk kez kullanan biri için çok karışık ve zor gelecektir fakat kullandıkça aslında ne kadar kolay ve zevkli bir şey olduğunu farkedeceksiniz.
devamını gör...
yaklaşık 8 yıldır birlikte yatıp kalktığım video düzenleme yazılımı.
bazen bazı hataları insanı saç yolduracak seviyeye getirse de gerek çeşitliliği, gerek diğer adobe programlarıyla (bkz: adobe after effects)(bkz: adobe media encoder) eş zamanlı çalışabilmesi açısından bana göre piyasadaki en iyi editing programıdır. essential graphics diye de bir güzelliği vardır ki başka programa gerek duymadan kj'ler, alt bantlar, yazı kutuları vs. oluşturabilirsiniz.
eklentiler açısından da gördüğüm kadarıyla en zengin program. bi' edius'un falan bu kadar eklenti paketini bulamazsınız mesela. ama premiere için dışarıdan edinip entegre ederek kullanabileceğiniz yüzlerce, binlerce efekt ve geçiş mevcut.
yeni başlayanlara tavsiyem kurs, video falan izlemek yerine kendiniz bir şey yapmaya çalışın. internete, yapmak istediğiniz projenin içindeki bir eylemi nasıl yapacağınızı bilemediğinizde başvurun. (örn: "premiere'de ses düzeyini biraz kısıp sonra tekrar açma" gibi) yani gidip dizi izler gibi 100 video da izleseniz, uygulamayınca ve bunu bir şeyleri nasıl yapacağınızı merak etmeden öğrenmeye çalışınca tam anlamıyla öğrenemezsiniz. ha birçok sorunun cevabını da ingilizce olarak aratırsanız bulacaksınız tabii. o yüzden en önemli tavsiyem bu tarz programları ingilizce dilinde kullanın.
eklenti olarak boris fx sapphire, red giant falan şiddetle tavsiye ederim. yine internette, özellikle youtube'da da başka birçok videografikerin tasarlayıp ücretsiz (ya da cüzi ücretle) sunduğu eklentiler bulabilirsiniz. transitions, motion graphics, color effects gibi aratırsanız uygulama videosu ve açıklama kısmında indirebileceğiniz linkiyle çıkacaktır karşınıza. chungda diye bir herif vardı mesela. hala onun cross spin geçişini kullanırım.
aklınıza takılan bi'şey olursa mesaj atabilirsiniz (uygun olursam/görürsem mutlaka dönüş yaparım).
keyifli render'lar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"adobe premiere" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim