sanırım üniversitede onlardan gizli anketörlük yaptığımı öğrenseler çok üzülürlerdi.
devamını gör...
kumar oynadığımı öğrenseler üzülürler.
devamını gör...
eski sevgilimle buddy olarak takıldığımı.
devamını gör...
şöyle bir düşündüm de hiçbir kötü alışkanlığım yok, buraya yazabilmek için her türlü pisliğe bulaşasım geldi.
devamını gör...
psikolojik destek aldığımı, sınıfta kaldığımı, 1.5k borcum olduğunu, alkolik olduğumu, kısacası benden adam olmayacağını.
devamını gör...
hayattan gram zevk almadığımı öğrenseler.
devamını gör...
intihar etmeyi düşünüyorum, bunu öğrenseler üzülürler herhalde.
devamını gör...
içimde umut etmeye dair hiç bir şey taşımadığımı bilseler.
devamını gör...
muhalif olduğumu
devamını gör...
dışım anne, baba der ama içimde siz benim çocuklarımsınız. üzülmeyin ama insan çocuklarının üzülmesini istemez, canlarım benim.
devamını gör...
agnostik ateist olduğumu , kuir birey olduğumu ve daha bunun gibi pek çok marjinal ( ! ) özelliğimi öğrenseler kahrolurlar.

insan , ailesini seçebilmeli . ne bileyim doğacağı ülkeyi.
bunları seçememek ne acı !
devamını gör...
üzülseler yine iyi felç geçirirler.
devamını gör...
sanırım evlenmek istemediğimi söylersem çok üzülürler. geleneksel ailelerde evlenip çoluk çocuk sahibi olmak hayatın temel gayesi olarak görülüyor. ben öyle görmüyorum.

evlenmek istiyorum diyeceğim biriyle tanışırsam neden olmasın ama sırf evlenip çocuk sahibi olacağım onlar da torun sevecekler ve daha az canları sıkılacak diye bir derdim yok.

kendini kurtarmadan dünyaya yeni bir birey getirmenin mantığını göremiyorum. benim öyle nikahta keramet vardır, çocuk kısmetiyle gelir gibi yaklaşımlarım yok.

eskiden iyi liselere giden iyi üniversitelerde iyi bölümler okuyan hayatını kurabilirdi ama artık ne liseler lise ne üniversiteler üniversite.

yapay zeka nedeniyle bugün bile kan kaybeden kariyerler 20 yıla kalmadan yok olmuş olacak.

sadece yaratıcı zekası olan insanlar için iş imkanları kalacak. malum ülkenin eğitim sistemi bilimsel gelişmeye değil de makbul vatandaş yetiştirmeye yöneldiği için ailede siz ne verirseniz verin çocuğun hayatı büyük oranda okulda ve toplumda aldığı eğitimle şekillenecek. bu nedenle belki de serseri olmak istiyorum ben diyecek.

türkiye'de kalmak istemiyorum ben dünyayı gezeceğim dediğinde yok ben seni yanımda istiyorum seni bunun için dünyaya getirdim de diyemem. serseri olma hakkı olmalı ama bunun için sizin onu finanse edebilmeniz gerekiyor.

kendini kurtarmadan bu dünyaya yeni bir birey getirmek çok boyutlu bir konu olduğu için sırf evlendim ve karımla bu dünyaya bizden bir parça getirelim romantizmi ile yola devam edemem kimse kusura bakmasın biraz daha torun sevmek için beklenecek.

yani büyük istanbul depremi ile yeryüzünden silinmezsek ömrümüz varsa.
devamını gör...
bazı şeyleri öğrenince aileniz dışındakiler de üzülebilir.
devamını gör...
içimde kopan fırtınaları öğrenseler eminim çok üzülürlerdi.
devamını gör...
birini yanlışlıkla bıçakladığımı öğrenseler, felç geçirirler.
devamını gör...
bazı geceler sessiz sedasız ağlayarak sabahladığımı bilseler üzülürler.
devamını gör...
2 kez intihar etmek isteyip, başarısız oluşumu.
devamını gör...
sevgilimin imam nikahlı değil de resmi nikahlı eşim olduğunu öğrenseler üzülürler. neden? bu ne saçmalık? dediğini duydum.

2022 nasıl bir yılsa, eğitimimi bitirmişim. hayatta asla kazanamam, imkansızzzzz dediğim sınavı geçmişim. üstüne bir de hoşlandığım şahıs sevgilim olmuş. hoşlantım sevgiye dönüşmüş. sevginin aşktan daha yüce olduğunu kavramışım. o yaz günü çılgınlar gibi sevişmişiz. büyük bir karar alıp bin senedir oturduğum labirentten çıkabilmişim. onunla bambaşka bir hayata başlamışım. vizesi bitmesin diye evlenelim demişim ve gerçekleştirmişiz.

2024 daha manyak geçemez heralde. neyse devam edem… biz aslında evlilik istemeyen insanlardık. sevgili olarak müthüş uyumumuz vardı. o heycanlı beklemeler, ateşli sevişmeler, derin sohbetler… cayır, cayır tutku vardı.

e bu adam gitmesin hayatımdan istedim. türkiyeye gönderilse ayrılırdık. uzak mesafe ilişkisi hiç benlik değil. neyse işte tüm işlemleri bir sene boyunca düşündük sonra aksiyona geçtik. ailesi tüm süreç boyunca bizi arkadaş bildi. formalite evliliği yapan, ayrı odalarda kalan, birbirlerinin tipleri olmayan, ayrı kültürden iki arkadaş.

benimkilerde tutturdu aynı evdeyseniz imam nikahı kıyın. tamam dedim. iki gün sonra aradım ve hallettik, artık imam nikahlıyız dedim. şahit kimdi? ne söz verdiniz? mihr istedin mi? gibi sorular bombardımanına tutuldum. yalan söylemeyi de asla kıvıramam, arabayı park edip arıycam dedim ve kapattım telefonu. on dakika boyunca detaylı yalan düşündüm. arayıp ikna edici bir şekilde konuştum. o günden beri ailem beni sadece imam nikahlı, istediği an “özgür” olabilecek bir evlat sanıyor. bu olaylar bonus yalanlar doğurdu. onlarda başka bir entry’ye artık…
devamını gör...
ölmek istediğimi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aileniz sizinle ilgili neyi öğrense çok üzülürdü sorusu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim