1.
sağlıklı, doğal, temiz ve samimi hacet gidermek isteyen kişilerin durağı olan kenef.
devamını gör...
evdekiler alafranga tuvaleti kullanıyor diye mecburiyetten kullandığım tuvalet.

aile bireyleri de olsa başkalarının kullandığı tuvaleti kullanamıyorum.
devamını gör...
yaşadığım evde hem alaturka hem alafranga tuvalet mevcut. ben alaturka tuvalet dururken asla alafranga tuvalet kullanmam. sağlık açısından olması gereken zaten alaturka tuvalet. ancak yaşlı veya engelliler açısından bakacak olursak alafranga tuvalet daha mantıklı.
devamını gör...
avmlerde en az 1 tuvalet bölümünde ve en az 1 adet kabinde bulunan tuvalet çeşidi. (alafranga çeşit tuvaletleri kullanmayı tercih etmeyen kişiler için muazzam bir bilgi.) ( bence toplu kullanım alanlarında da kullanılması daha sağlıklı olan . )
devamını gör...
çocukluğumun mühendislik eseridir.

eve fare girmiştir ve keşif yeri de ta kendisidir (bkz: swh)

kadınların bir mekâna puan vermesi tamamen tuvaletten anlaşılır.

yemekler , tatlılar , damak çatlatan lezzet hepsi yalan olur.
devamını gör...
evet, alafranga tuvalete nazaran daha sağlıklı olan tuvalettir. ancak bu tuvalette büyük abdest yapmak özellikle benim gibi şişmanlar için oldukça zordur.
devamını gör...
ülke farketmeksizin umuma açık yerlerde yokluğunu sıkça hissettiğim tuvalet. bir diğeri için (bkz: taharet musluğu)
devamını gör...
alafranga ile çok karıştırılan tuvalet. fakat ayırmak için ala kısmından sonraki kelimeye odaklanırsanız olay çözülür.
devamını gör...
kilolu olanların zorlandığı tuvalet tipidir. uzun süre kalmak dizler icin tehlikelidir.
devamını gör...
evimde alafranga ile birlikte olan tuvalettir. misafirleri tahlil etmek için kullanıyorum. genelde doğu hissiyatına sahipse alaturka, muhalif veya dışlanmış bir gruba mensupsa alafranga tercih ediyorlar.
devamını gör...
küçükken babaannemlerle yaşadığımız onlar da çok yaşlı olduğu için evimizde alafranga tuvalet vardı hiç alaturkaya girmemiştim. alafranga en büyük dostumdu, kader ortağım, yoldaşımdı benim. alaturkada bir türlü tuvaletimi yapamaz buna çok içerlerdim, en büyük hayalim bir gün alaturka tuvalete çişimi yapabilmekti. bu durum evde tam bir aile dramına dönüşmüştü 7 yaşındaydım toydum, okula yeni başlamıştım. okulda alaturka ile karşılaştığım için eve kıpkırmızı döner tuvaletimi orda yapamıyorum ben ne yapıcam diye günlük 1 saat falan ağlardım. anneme nolur beni çalıştır ben de alaturkaya girmek istiyorum dediğimi hatırlıyorum. alaturka tuvalete çişimizi nasıl yaparız bizim evde çok ciddi ve üzerine tartışılan bir konuydu. evdeki büyükler bunu bana nasıl öğreteceklerini kendi aralarında yapmış olduğu derin toplantılar sonucu anladı. nihayetinde çalışmalar sonuç buldu alaturkaya girmeyi öğrendim efenim.
devamını gör...
yurt dışında french toilet olarak bilinen çöödürmeli tuvalettir.
sağlık açısından daha iyi olduğu söylense de umumi tuvaletler dışında tercihim değildir.
devamını gör...
ellerini kulak hizasında avuçlar karşıya bacak sekilde açık olarak tutarken ağzını kocaman açmış bir insan suretini andıran kenef tipi.
devamını gör...
umumi kullanıma yönelik olarak, alafrangadan daha hijyeniktir. ancak fıtığı olanlar için haceti işkenceye çeviren kenef türüdür.
devamını gör...
sağlık bir tercihtir, digerini kullanan kanser oluyormuş uzun vadede. ne kanseri unuttum şimdi.
devamını gör...
türkvari tuvalet.
devamını gör...
tatil için gidilen otelde mumla aradığınız tuvalettir.
devamını gör...
askere gidenlerin kullanmaktan kaçamayacağı tuvalet türüdür. özellikle nasıl manzaralara maruz kalabileceğinizi burada anlatmak istemiyorum. diğer tuvaleti kullanmaya alışmış olanların bacak kaslarını geliştirmeye başlamasını tavsiye ederim.
devamını gör...
umumi yerlerde olmasını istediğim tuvalet. bizim evde hem alaturka hem de alafranga var. evdeyken alafranga kulanımım daha fazla ama okul gibi umumi yerlerde asla alafranga kullanamam. alaturka umumi yerlerde hijyen açısından 1 numara.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"alaturka tuvalet" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim