mahalleden arkadaşları toplayıp dövsünler dolandırıcıları. emanet de alsın yanına.
devamını gör...
arda turan'ın galatasaray formasıyla çıktığı ilk maçı bilirim. aramızda pek bir yaş farkı yok benden 3 yaş kadar büyük. aynı şehirde üç aşağı beş yukarı aynı koşullarda aynı gençliği yaşarken herşey sahibi oldun be adam. hani isteyip de alamadığın ne var. tamam insanın kazanma, büyüme arzusunun sınırı yok da, ne farkeder bankada ha 15 milyon doların var ha 20. büyümek istiyorsan git faize koy, dükkan aç, ev araba al nasılsa yine değerlenmiş olacak paran. ne diye gidip birine elden bu kadar parayı verirsin ki?

1 milyona 20 bin lira falan veriyor sanırım bankalar aylık faiz olarak. bahsedilen parayı türk lirasına çevirince 450 milyon lira gibi bir meblağ yapıyor herhalde. bu da aylık 9 milyon lira gibi bir faiz getirisi ediyor yanılmıyorsam. hani daha ne istiyorsun. sadece faizden aylık gelen gelirin bu olacak. o kadın sana daha fazlasını mı vaad etti. nasıl olacak bu iş demediniz mı?

adı geçenler hep ünlü, bu ülkede istediğini getirebilecek tipler. hani bunlar zayıflamak istese en uzman diyetisyeni de bulur en iyi fitnes hocasını da. yatırım yapacaksa en iyi en güvenilir uzmanları ayağına getirtebilecek isimler. sen 15 milyon dolar yatırıcam bankanıza de bankanın en üst kademesindeki adam senin kapına gelir. sizin ne işiniz var böyle şeylerle.

hani dedik ya yaşıtız, aynı şehirde hemen hemen aynı sokaklarda büyüdük nerdeyse diye. biz ayağımıza kışlık bot alamıyoruz rahatça, adamlarda yetenek var site satın alacak kıvama gelmişler ama çat diye bir oda dolusu para kaptırıyorlar. hayat çok garip.

yine zenginin parası züğürdün çenesini yordu.

azdan az çoktan çok gidiyor hakikatten de. beni şimdi dolandırsalar işin içine bir senet falan imzalatma girmedikçe yer yarıldı 1250 lira dolandırılırım lan. geldik burda arda turan'a akıl veriyoruz bir de.
devamını gör...
insanoğlunun aç gözlülüğünün sınırı olmadığını gösteren olay. adı geçenlerin hepsi zaten lüks içinde yaşayan istedikleri yerlere gidip istediklerini alan villalarda yaşayan kişiler. hele arda turan. normal şartlarda kazandığı paranın yetmeme ihtimali yok. insanoğlu işte.

bir yandan hala alttan alta faiz hassasiyeti olduğunu belli etmeye çalışması fena güldürdü. “şikayetçi arda turan ise seçil erzan’ın kendisini sık sık arayıp bunaltması üzerine bahsettiği fona yatırması için önce 3 milyon doları elden verdiğini, erzan’ın kendisini “bu fona kim ne kadar yatırdıysa ona göre kazanç sağlayacak, bu bir faiz değil" diyerek kandırdığını söyledi."
devamını gör...
o parayı nakit veren adamda zeka aramam.

hasta galatasaray taraftarıyım kendim hiç zeka aramam. arda turan'ı çok severim ama kendisi sadece yetenekli bir futbolcudur geri kalan hayatında cahildir. futbolcu adam zaten genellikle cahil olur. oyun zekası teknik direktörlük falan filan işlerinden anlarlar yollarını bulurlar.

arda türk olduğu için bu işleri kendisi yapmıştır, arkasında bir beyin yoktur gerek duymamıştır. dolayısıyla dolanmıştır.

zamanında kendine bir yaşam koçu, spor psikoloğu falan tutsaydı kariyeri daha başka yerlerde olurdu, aynı versiyonun sosyal hayat hali işte.

parası olan adamın işi profesyonel kişilere bırakmamasına ayar oluyorum. ben yaparım diyorlar yapamıyorlar.
devamını gör...
konu öyle abartılmış ki duyan da adama galata kulesini sattılar zanneder..
ımparator reyiz gelip bizzat kefil olmuş mevzuya kendi adına özel iştirak diye "para koy" diyor. arda orta okul mezunu adam, belli ki finansal okur yazarlığı yok. ne yapsın. imparatore zeki adam, zamanında ihale kovalayıp gs formalarını kendi tekstil firmasına yaptıran adam. yengenin de düğün organizasyon firması var. öyle fakir düğünü değil, baya godaman işi.

ne bilsinler bankacı abla tokarcı olsun. bi tek sarı oĝlan var o da eski futbolcu, o bi döğmüş bunları da parasının birazını alabilmiş diyorlar.
devamını gör...
sözcü okumuyorum, haberi twitterden okudum. arda 13.9 milyon doları getirmiş banka şubesinde teslim etmiş kendisini dolandıranlara. nasıl getirmiş? çanta içinde.
yalana bak dedim okuyunca. arda herkesi kendisi gibi aptal sanıyor galiba. bakın neden.
türkiye'de yaygın olarak bulunan nakit dolar 100 dolardır. 13.9milyon dolar 139 bin banknot tutar.
1 adet 100 dolar yaklaşık 1 gramdır. 139bin banknot 139bin gram tutar. 139 kilogram. hacmi hariç. hadi 139 kilogramı bir çantaya, vazgeçtim valize sığdırın da görelim. ocean's 11 filminde dört kişi dört sekiz büyük omuz çantasında taşıyordu 12 milyon doları. o bile abartıydı.
daha hacmine gelmedik bile.
arda turan büyük yalan söylüyor.
devamını gör...
kimse de demiyor ağa 14 bin doları neden elden verdin. niye banka hesabına yatirmadin.
belli ki arda birilerini dolandırmış sonra da arda'yi birileri dolandırmış. oyna devam.
devamını gör...
oyun zekası işte bu
devamını gör...
erkeklerde baya baya aptal olabiliyormuş fikrinin altını çizen başlık.

ne alaka diyenlere dilan polat için bir kadın bu kadar becerikli olamaz, kesin arkasında biri vardır şeklinde cinsiyetçi düşünenlere lafım.

iyi olmanın, zeki olmanın, becerikli olmanın cinsiyeti olmadığı gibi
aptal olmanın, üç kağıtçı olmanın, sinsi olmanın da cinsiyeti yok.

geldi benim feminist perilerim gene, neysee.
devamını gör...
#2784060 + 1 milyon dolar yaklaşık 10kg geliyormuş. amele arda, sen nasıl taşıdın 140 kg parayı da getirdin elden verdin. o kadar parayı odaya depolasan, her seferinde deste ile alıp harcasan yine çolupuba çocuğuna yeterdi. gözünü toprak doyursun.
devamını gör...
bütün dolandırılanlar gibi kendiside kolay yoldan ve zahmetsiz bir şekilde para kazanmak isterken dolandırılan eskinin futbolcusu yeninin teknik direktörü
devamını gör...
bu güne kadar gördüğüm en yüksek meblağ 10 milyon dolar.
nakletmemiz gerekiyordu. 2 büyük valize zor sığmıştı üstelik tamamı 100 lük banknotlar halinde olmasına rağmen...
çantada götürülecek bir şey değildir...
devamını gör...
sinem kobal falan hikayeymiş demek ki adamın neden uzaklara dalıp dalıp gittiği şimdi belli oldu.
devamını gör...
aklıma, havaalanında bentley'ini koyduğu yeri unutup bulmak yerine yenisini alan, böyle böyle bir güzel 200.000.000$ ezen alan iverson geldi.

spor ajansları şimdi bunların mallıklarını görüp, onlara 50-60 yaşında kullanabilecekleri "güvenlik fonları" oluşturuyorlar.
devamını gör...
kısa yoldan kazanç, 3 ver 10 al hayali kurmakta mahsur yok dolandırılınca kötü.
o kadar parayı elden vermek de pek akla yatmıyor.

f.t ve çocuklarının kısa yoldan parayı götürmeyi amaçlamış olmaları bile çok kötü bir durum.
dünyalığını yapmış hepsi ama hala gözleri aç!
yetinmeyi bilmek lazım.
devamını gör...
hastaneye tabancayla girip elin popçusuna vur beni abi diyen bir adamın 13.9 milyon doları elden vermesine şaşırmıyorum.
devamını gör...
muslera, emre çolak falan da dolandırılmış. belki de "keriz" damgası yememek için dolandırıldığını söylemeyenler de vardır.
devamını gör...
olayda esas sessizlik fatih terim'e aittir bu detayı atlamayalım.
devamını gör...
buradan konuşma kayıtlarıymış

ilk yatırım(!) yapanlar yeni yatırımcılar bularak paralarını kurtarmaya başlamış, hatta üstüne kar almış, yeni para girişi olmayınca da ponzi bozulmuş gözüken o

ft çok konuşuldu ama semih kaya ve ayhan akman da dikkat çekiyor

edit: denizbank açıklaması
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"arda turan'ın dolandırılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim