hayat çok zor..

1- bir yerde yeni bir tavuk dönerci açılıyorsa mutlaka sıra vardır. hiç düşünmeden hemen sıraya girin. sıra size geldiğinde açılışa özel çok düşük fiyattan tavuk döner yeme fırsatını sakın kaçırmayın. ancak dönerin içindekinin tavuk eti olup olmadığını fazla sorgulamayın.

2- arkadaşlarınızı evinize davet edin. her arkadaşınıza ayrı ayrı, eve gelirken bir şey almasını isteyin ve tek kuruş harcamadan akşam ziyafetini beleşe getirin. bitirilemeyen yiyecekler de evde kalacağı için diğer günün sabahına mutlulukla uyanabilirsiniz.

3- şehrinizdeki fuarları takip edin. fuarlara giriş genelde ücretsizdir. fuarda stant açan firmalar hakkında bilgi alıyormuş gibi yaparak çay, kurabiye, kuruyemiş gibi karşı konulamaz ikramlardan beleşe faydalanabilirsiniz.

4- esnaf lokantasına gidin ve yalnızca bir çorba isteyin. çorbanın yanında sınırsız ekmek seçeneği olduğu için karnınız fazlasıyla doyacaktır. tüm bunların yanında masada bulunan biber turşusuyla kendinizi şımartabilirsiniz.

5- içme suyuna para vermek yerine yakınınızdaki caminin şadırvanından boş bidonlarınıza su doldurarak su ihtiyacınızı beleşe getirin.

6- evinizin altında veya çok yakında kafe vs. varsa hemen gidin ve en ucuzundan bir içecek alın. daha sonra garsondan wifi şifresini isteyin. bu sayede artık evinizde ücretsiz ve sınırsız internete sahip olursunuz.

7- havalar soğuduğunda ısınmak için avm'lere girin, gezin. hem ısınırsınız hem de biri sorduğunda "dışardayım, geziyorum." diyebilme lüksünü yakalarsınız. ancak yemek katına asla çıkmayın! o kat bütçenizi aşıyor.

8- her zaman erken uyumaya çalışın. çünkü uyurken acıkmazsınız, bu da sizi ek bir yemek masrafından kurtarır.

9- sosyal medyadaki mevlit bulma gruplarına katılın. bu sayede zenginler gibi sık sık et yiyerek protein ihtiyacınızı karşılamış olursunuz hem de sevap kazanırsınız.

10- arkadaşlarınızla sık sık yemek ısmarlama üzerine iddiaya girin. böylelikle yemeğinizi beleşe getirmiş olursunuz. ancak sakın kaybetmeyin! zaten cebinizde paranız yok.

11- birisi size maddi sıkıntılarından yakınıp borç isteyecek gibi olursa hemen cüzdanınızı çıkarın ve ona gösterin. cüzdanınız muhtemelen boş olacağı için belki ondan borç bile isteyebilirsiniz.

12- neredeyse her mahallede olan spor aletlerinin bulunduğu parklara gidin. hem ücretsiz spor yaparsınız hem de spor arkadaşlarınızla samimi oldukça misafirliğe gidip ücretsiz yemek yeme fırsatından yararlanmış olursunuz.

13- müzelerin çoğu ücretlidir. bu yüzden eğer biraz sanata zaman ayırmak istiyorsanız hemen bir inşaat alanı bulun ve görsel sanatın keyfini çıkarın.

14- kaloriferleri açarken tereddüt edin ve bundan hemen vazgeçin. birkaç kat battaniye rahat bir uyku çekmeniz için yeterli olacaktır.

15- evden dışarı çıkmamaya çalışın. sonuçta o eve kira vb. ödemeler yapıyorsunuz. paranız boşa gitmemiş olur.

16- kızılay'a kan bağışı yapın. bu sayede kızılay'ın ücretsiz olarak vereceği vişne suyu ve çikolatayı yiyebilirsiniz.

17- et fiyatlarının çok pahalı olmasından dolayı vejetaryen olun. vejetaryen sözcüğü latincede "sağlam, canlı, yaşam dolu" anlamına gelen vegetus sözcüğünden gelir. bu ek bilgiyi, kendinizi ve çevrenizi kandırmak için kullanabilirsiniz.

18- spor yapmak gibi aktiviteler sizin için lüks. bu tarz sağlıklı yaşam şeylerini aklınızın ucundan bile geçirmeyin. zaten arabanız da yok. yakın mesafelere yürüyerek gidin. yürümek kondisyonunuzu yüksek tutar ve göbeğinizi ve basenlerinizi eritmeye yardımcı olur.

19- araba almak gibi ütopik hayaller kurmayın. ulaşım için toplu taşıma kullanın. aceleniz varsa yapacak bir şeyiniz yok. en azından hayattasınız, bu da bir şey...

20- berberde tıraş olurken hayatınızdaki sorunlardan ve gelecek planlarınızdan bahsedin. bu sayede berberden ücretsiz psikolog hizmeti alırsınız. bunun yanında ülkenin durumu hakkında ileri düzey fikirler edinirsiniz.

21- tuvalet kağıdı kullanmak artan fiyatlardan dolayı artık lüks sayılır. tuvaletiniz geldiğinde en yakındaki avm'ye yürüyerek gidin ve avm tuvaletini kullanın. hem ücretsiz tuvalet kağıdı fırsatından yararlanırsınız hem de küçük bir gezintiye çıkmış olursunuz.

*
devamını gör...
3 veya 4 asgari ücretli bir araya gelip grup yapmak, pardon grup kurmak. tek kira, tek fatura, tek öğün gerisini biliyorsunuz.
devamını gör...
seçime kadar işe yarayacak bir rehber.
seçimden sonra şayet yönetim değişmezse basın isyan bayraklarını.

6 ayda çin olacağımızı düşünen bir hükümet var.
diyeceklerim bu kadar.
devamını gör...
fırınların bir gün sonra sattığı bayat ekmeklerden alın.
devamını gör...
asgari bile almazken hayatta kalmaya calısmak
devamını gör...
simit çay,
döner ayran,
menemen makarna.
devamını gör...
a haber izlemek;
bunu yaparsanız yaşayacağınız hayal dünyası sayesinde kendinizi norveç'ye hissedersiniz.
beyniniz yıkanacağı ve süzme cahile döneceğiz içinde taş yiyecek duruma gelseniz bile şükür deyip, yola devam edersiniz.
devamını gör...
her şeye üst üste ve her gün zam gelirken,zengin bir şekilde yaşarken fakir hayatta kalmaya çalışıyor ve malesef asgari ücretle geçinenler fakir bile değiller bu ülkede..

türk-iş mart ayı araştırması sonuçlarına göre türkiye'de açlık sınırı 4 bin 928, yoksulluk sınırı ise 16 bin 52 tl.
devamını gör...
marsa gidilip nasıl yaşanır rehberi daha mantıklı ve gerçekçi bunu söyleyebilirim
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"asgari ücret ile hayatta kalma rehberi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim