vizyonsuz ve hayatsız olan insanların yapacağı şeydir. gönül ister ki telefon lüks olmasın. ülke ekonomisi de bok gibi tamam kabul ediyorum. fakat aç karnını doyur be kardeşim, senin neyine iphone 15.

not: asgari ücret alan adamla zorum yok, ben de asgari ücretle çalışan biriyim.
devamını gör...
teknolojinin üstlerini gereksiz buluyorum. hiç iphone'm de olmadı. olmasını da istemiyorum.
insanlar neden bu kadar meraklısı cidden merak ediyorum.
koleksiyon yapar gibi bir ilgileri var her çıkan modele? (markaları zar zor bilirken modelleriyle pek alakam yok.)
bir benim mi ilgimi çekmiyorlar?
devamını gör...
neden asgari ücretle çalışıyorum, düşükgelir sarmalı ne diye sorgulamak, bir duruş kazanmak insan biyokimyasına aykırı. ben mi kurdum bu düzeni? değiştirebilmek elimde mi? akılcı olallım. yaşadığımız hiç bir koşuldan sorumlu değiliz, sorunlu olmamızda geçen ömre zarar dışında sonuç vermez.
bir kaç üst fonksiyon kullanacağı için üst model pahada ağır bir cihazı alan olduğunu hiç sanmıyorum. zavallı toplumteki kendini yükselltiği sanısında olduğu için o külfete girip o telefnu alıyor. bireysel/ruhsal fakirlikden başka bir şey değil. sen muhteşem bir yaratılışın harika bir örneğisin cihazlara ne özeniyorsun kardeşim. kendini sevip özünü doyuracak varoluşunu gönendirecek faaliyetlerle zaman geçirsene. en alttan akıllı telefon gereksinimlerime yeterde artar. idrak etsen. ne gezerrrrrr. çok da tınnnnn
devamını gör...
alan kişinin paşa nefsi bilir. "ben ve halkım"ı ilgilendirmez.

ben ve halkım: sağlığım ve bedenimdir. trilyonlarca hücre, yeterli sayıda organlarım. bunları koordine eden ruhum. işte bu halkı yönetmek ve idare etmek çap ister. neyleyim ayfon bilmem kaçı? daha büyük işlerimiz var.
devamını gör...
tanım manım yazmak istemiyorum.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
hayatı idame ettirme alanı içinde bu da dahil diye düşünüyorum. asgari cüretle çalışanın niçin son model telefon aldığını konuşmak yerine neden bunun konuşulduğunu konuşmak daha mantıklı.
devamını gör...
altı ay boyunca maaşına dokunmamış, bu uğurda onlarca kilo zayıflayıp hasta düşmüş o bilge keşişe istediği şeyi verin.
devamını gör...
ekonomi bakanlığında çalışması gereken kişiler, nasıl geçiniyorlar anlamıyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"asgari ücretle çalışıp iphone 15 almak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim