1.
yıllar önce yapılmış fakat günümüz türkiyesinin hali ortadayken nasıl birisi bu kadar isyan edemiyor diye düşündürtür.
devamını gör...
2.
başbakanın yazar kasa atma menziline girebilme imkanına sahip kişi.
devamını gör...
3.
aslında yazarkasayı başbakana değil, kötü giden ekonomiye fırlatan adamdır. günümüz türkiyesinde böyle bir cesaret gösterecek birisi olduğunu düşünmüyorum
devamını gör...
4.
aynı adam olsa günümüzde atmayacağına inandığım kişi.
devamını gör...
aynı adam geçtiğimiz yıllarda ekonomimizin iyi olduğunu böyle bir duruma gerek olmadığını söylemiştir.
devamını gör...
kıyas bile yapamayanların eleştirme hakkı olmayan adamdır.
arkadaşlar iyi misiniz? ekonomi batmış 17 banka hortumlanmış faizler gecelik %1500 civarına cıkmıs, enflasyon %50 civarı, başbakan çıkmış neredeyse memurların parasını ödeyemeyeceğini ifade ediyor ama şu an 20 yaşında olan bir birey gelmiş "şu ekonomik buhranda yapamaz" diyor. cidden iyi misiniz.
devamını gör...
halkımızın duyar eşiğinin ne denli değiştiğini gösteren adam. o zaman bir kasa fırlatıldı herkes vaybe dedi. isyanını duyurdu dedi. şimdi insanlar kendilerini yakıyorlar* da kimsenin gıkı çıkmıyor. hayatına olduğu gibi devam ediyor. duyarımızı, insanlığımızı ne ara yitirdik be sözlük?
devamını gör...
2001 ekonomik krizi patlat verdiği dönem "başbakanım alın ben bir esnafım" diyerek bülent ecevit'in olduğu tarafa yazar kasa fırlatan "ahmet çakmak" isimli esnafdır.
devamını gör...
aşağıdaki linkte söz konusu başbakanı özlediğini beyan eden adamdır. bu bana bugünleri mumla aratmamayı diletti. ayrıca farklı tarihlerdeki beyanları da mevcut dileyen gogıllayabilir

buradan
devamını gör...
tahminince zincirlerle bağlamışlardır, yoksa bu zamana kadar ortaya çıkmaması mümkün değil.
devamını gör...
şimdilerde o makamın karşılığına yazar kasa attığını düşünelim, owww yeah kendinden yazar kasalı esnaf diye dolaşır ortalıkta. yani öyle bir işçilik yaparlar ki tövbeler olsun doğacak çocuğu bile yazar kasalı doğar. işin vehametini anladınız değil mi.
devamını gör...
aradan seneler geçmesine rağmen halen daha haklılığını koruyan adamdır. evet.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ecevit'i özlemiş güya öyle diyor.
devamını gör...
duyarsızlığımızın dolardan hızlı yükseldiğinin kanıtıdır o vakitler yaşanan bu hadise.

2001 yılında ahmet necdet sezer anayasa kitapçığını ecevit'e doğru fırlattığında şimdiki para ile 32 kuruş oynadı; o da 1 hafta sonra. 0,68'lerden 1 liraya yükseldi.

2002 yılına kadar da üç aşağı beş yukarı oynayarak sabit seviyelerde kaldı. o hareket, vakti zamanının ''büyük'' görülen krizi idi, neticede faizler belli oranda yükseldi, hali ile işsizlik bir kaç puan arttı.

o zaman yaşanan bu hadiseyi referans alarak hükümet çıkıp televizyonda ahkam kesiyordu bir ara, ufak hadiseler yüzünden türkiye'nin ekonomisi göçüyordu, memleketi batırdılar, şimdi biz öyle miyiz diye...

şimdi cumhurbaşkanı tv'ye çıkıp güçlüyüz, avrupa bizi kıskanıyor diye güzelleme yaparken dahi dolar zıplaya zıplaya merdiven çıkıyor. zira piyasa erdoğan'ı dikkate almıyor, güvenmiyor ve hatta olumlu eğride yok sayıyor.

daha nasıl anlatılır bilmiyorum, hepimiz vay öyle yaptılar, vay şöyle yapıyorlar, tüüü piss kaka diye söylenip bir yandan da batışımızın geyiğini yaparken ülke her anlamı ile çöküyor. açılan yaralar o kadar derin ve vahim ki, bir sonraki iktidar bunlar olmasa bile 20 yılın hezimetini toparlamak çok, çok daha uzun yıllar alacak.

ı.nikolay hasta adam söylemini osmanlı için telaffuz etmişti, o dönem ile kıyasladığımızda şu anki türkiye'nin de sonu bilinmeyen bir komada olduğu gerçeği en azından bir nebze de olsa bilinçli vatandaşın yüzüne yüzüne çarpıyor.
devamını gör...
şu an atamazdır, bir çok kobi gibi battı muhtemelen.
devamını gör...
bu olay yaşandıktan sonra, yaya trafiğine açık olan eski başbakanlık ofisi yaya trafiğine kapandı. askerlik esnasında birkaç defa o eski başbakanlık ofisinin önünden geçmiş biri olarak, polislerin barikat kurduğu günleri hala hatırlıyorum. ondan sonra da bir daha halkla ülkeyi idare eden kişinin arası eskisi gibi olmadı. hep polislerin arkasından baktı halk.

yazar kasayı atan kişi muhtemelen bu dönemde vatan millet edebiyatıyla twitter'da muhaliflere küfür ediyordur. ne tuhaftır ki bu adamı övenlerin çoğu, bugün ekonomik krizi vatan millet edebiyatıyla düşürmeye çalışanlarla aynı kişiler.
devamını gör...
şimdilerde yavşak bir reisci olduydu. boyu devrilesice.
devamını gör...
nedendir bilinmez ama o dönem daha çok etki yapmamasına rağmen başbakanına anayasa fırlatan cumhurbaşkanı'ndan çok konuşulmaktadır.
devamını gör...
ahmet çakmak nerdesin be adam
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"başbakana yazar kasa fırlatan adam" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim