bu durumun psikolojik altyapısını bilmiyorum ama sanırım özsaygı ve özdeğer duygusu bozukluğu ile birlikte xenofili olarak geçiyor. bu tip insanlar yabancıları kendilerininkinden daha fazla seviyor ve onlar için kendilerininkinden daha çok üzülüyor, batı hayranlığı ve özentisi gibi.
devamını gör...
bu biraz ülkenin içinde yaşayanlarla ilgili. islamda milliyet yoktur. emevi döneminde ırkçılık vardır ama ondan sonra türkler araplarla çok mutlu olmuştur.

bence türklük kavramı bastırılan bir kavram olduğu için vatanına bayrağına aidiyet duymayan ama kendi inandığı dine inanlara karşı daha çok empati besleyenler çoğunlukta.

ben dini açıdan bakmıyorum. araplar da artık türkleri sevmiyor desteklemiyor hatta sömürmek için uğraşıyor.

para bulmaya arap ülkelerine gidince türk şirketlerini yok pahasına kapatmaya çalışan sözde müslüman kardeşlerimiz olduğunu görüyoruz.

batılı hayat tarzını benimsemiş ve onların güdümünde olan arapların türklerin yükselmesini istememelerini anlıyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"başka ülke insanlarını kendisininkinden daha fazla düşünmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim