yapabilir miyim yapamaz mıyım, olur mu olmaz mı, tutar mı tutmaz mı, "çok heyecanlanıyorum konuşabilir miyim, katılmak isteyen olur mu rezil olur muyum? " gibi düşüncelerle başladığım ve artık bugün 1 yaşında olan bebek programım.
başlarken düşündüğüm, korktuğum, tereddüt ettigim ne varsa hepsini iyi ki'ye çeviren güzel insanların her perşembe aynı saatte yerini alıp ortak duyguları paylaşarak dinledigimiz şarkılarla geçen 2, 3 ve bazen 4 saat hayatımdaki birçok şeyden kıymetli.
geriye dönüp baktığımda yaptığım her konsept, her tema, her yayın çok ama çok güzeldi diyebilirim, hatta kesin derim çünkü öyleydi.*
iyi ki bir çılgınlık yapıp dünyadan uzakl'a başlamışım. iyi ki dunyadan uzak buradaki insanları bana yakın etmiş; birçoğu arkadaşım, sırdaşım ve hatta bazıları ailem olmuş.
bugüne kadar yazarak, ses kaydı atarak, sürprizlere dahil olarak, dinleyerek kısacası herhangi bir şekilde yayına dahil olan herkese minnettarım. iyi ki sizlerle yolumuz kesişmiş. her biriniz çok kıymetlisiniz ve iyi ki varsınız!
ve son olarak;
bir yer bulalım dünyadan uzak!
devamını gör...
merhabalar canım portakallar !

şimdi ben bu başlığı niçin açtım? nasıl açtım? bunu izaha gerek yok. gördünüz, başlık aç dedim açtım. ama açmamış da olabilirim. açmışsam açmışımdır, açmamışsam açmamışımdır. görünen sözlük uzakta değildir. başlığı açtık da açmadık mı dedik? bunlar bir takım uydurma laflardır... sahi ya ben ben bu başlığı niçin açtım? kim açtırdı bu başlığı len bana !

tamam tamam uzatmıyorum daha fazla. *
ben bu başlığı neden açtım, nedir bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak?
öhöm öhöm efendim, malumunuz geçenlerde sözlüğün superman'i gomercan sözlük radyosu toplantısı düzenleyerek hepimizi toplantıya davet etti. tamamen destek amaçlı katıldığım bu toplantıdan aklımda "acaba olabilir mi böyle bir şey?" düşüncesiyle çıktım. ardından sevgili gomercan ile yaptığımız kısacık görüşme sonucunda kendimi yayın yapma kararı almış olarak buldum!!

peki nasıl bir yayın olacak?
her şeyden önce isminden de anlaşılabileceği üzere 1,5 saatliğine dünyanın dertlerinden, sıkıntısından, kederinden uzaklaşıp, şarkılar üzerinde söz sahibi olabileceğimiz, bizden izler taşıyan bir yayın olsun istiyorum. bu amaçla her hafta yeni bir konsept ile karşınızda olacağım. örneğin bir hafta bahar temalı, bir hafta 90'lar konseptli, bir hafta anma temalı gibi çeşitli temalara yer vereceğim. belirlediğim temayla ilgili sizlerden şarkı istekleri alacağım, hem sizin istediğiniz hem de benim çalma listemde bulunan haftanın temasına uygun şarkıları harmanlayarak bir yayın yapacağım. bir değişiklik olmazsa yayın saatimiz her perşembe saat 22:00-00 arası olacak.

evet işte böyle canım portakallar! nasıl olur, yapabilir miyim, güzel olur mu bilmiyorum, denemeden bilemem. ama siz olursanız eminim güzel olur.* olur musunuz, lütfen olun çünkü!? ben bu aralar her taşın altından çıkıyorum ama inşallah bir taşın altında kalmam.*

ps: son olarak, yayın afişi için yardım isteyebileceğim biri bana ulaşabilirse minnettar olurum, şimdiden teşekkür ediyorum. *
ps2: hayalimdeki afişi yaptığı için kendisine minnettar olduğum senden nefret ediyor olabilirim'a da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. onlarca yüzlerce binlerce kez teşekkürler, eline sağlık!!
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
sözlükteki en sevdiğim yazarlardan birisi de sözlüğümüzün radyosunda yayın yapmaya başlıyomuş yaa bu ne kadar sevindiğimi açıklamama gerek yok diye düşünüyorum*. gerçekten harika bir yayın olacağına ve kendi dahil hepimizi çok eğlendireceğine eminim ama yine de ona kocaman şans diliyorum, umarım hayal ettiğinden de güzel bi yayın olur. ilk yayın hediyesi olarak sana reçellerimden gönderme sözü veriyorum hatta*.çoookk sabırsızım*.
devamını gör...
başarılar dilerim.
ilk şarkı bizim oralardan sözlüğe gelsin.
hayat devam edeyi
davut güloğlu
devamını gör...
şimdiden yörüngeye çıkmış, sapan manevrası ile en yakın karadeliğe doğru yol alacak bengaripsengüzeldünyaumutlu a.k.a. karikatürler efendisinin yapacağı yayın olacaktır. hevesle beklenmektedir:

sapan manevrası:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
hayırlı olsun, bu işi de layığıyla yaparsınız, şahsen hiç kuşkum yok, hadi allah utandırmasın şimdiden iyi yayınlar.
devamını gör...
yüzleri güldüren bir haber efemm, alarmlar kuruldu! 20.29'da radyo kapısında ayaktayız. harika bir yayın olacağına eminim çünküü o biirrr bengaripsengüzeldünyaumutlu
devamını gör...
bu haberi görünce çoook sevindim. hayırlı olsun canım yazar. merakla bekliyoruzzz.
devamını gör...
günün güzel haberlerinden biri*. heyecandan ilk cümleyi yazıp kaydettim*. sevdiğim yazarlardan biri daha radyomuzda daha nolsun efenim. darısı benim başıma, derdim ama demiyorum çünkü sınavlarım var. hayırlı uğurlu olsun, pek fantastik çok güzel olacağına eminim*.
devamını gör...
hafta sonu keyiflerimizin perşembeden başlayacağını müjdeleyen, daha "günaydın" görselleriyle bile bütün stresimizi, gün başlar başlamaz üzerimizden alıp uzaklaştıran, daim olmasını dilediğim heyecanı klavyesinden okunan yeni yayıncımızın güzel haberi. yıldızlar arası yolculuğu hayırlı olsundur, tuşlarına asteroid değmesindir.
devamını gör...
serinin ilk yayın konuğu, sevimli şeytan lucifer yani benim.

çok edepsiz saatler geçireceğiz.
devamını gör...
hem tanımlarındaki hem de sohbetindeki heyecan ve samimiyetin yayınına da yansıyacağını düşünüyorum, çok hoş bir haber.
devamını gör...
ismini ezberleyemeyeceğim bir yazar ve program ismi olmuş ama çok güzel yazmışsınız be ismi uzun olan yazar. çok tatlı yazmışsınız ben bu programı takiplerim.
devamını gör...
bayılırım serin ortamlara, hangi taşın altında olursan ol, sayende çiçekler filiz verir takipteyim.*
devamını gör...
90lar candır. şimdiden hayırlı olsun
devamını gör...
merhabalar canım portakallar!
bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak'ın ilk konsepti belli oldu!
aslında aklımda başka bir tema vardı ancak ilk yayın hepimiz için özel olsun istedim. bu yüzden de konseptimiz 90'lar türkçe pop!

eğer "yayına benim de elim değsin, dur kız sen yapamazsın tek başına, bizsiz olur mu hiç!" diyorsanız ne duruyorsunuz? aklınızdaki şarkıyı yazsanıza! *

evet, n'apıyoruz? bu başlık altına perşembeye kadar çok ama çok sevdiğiniz, radyoda çalınmasını istediğiniz 90'lar şarkılarını yazıyoruz. en çok istenen şarkıları bir liste yapıyorum ve çalma listesine ekliyorum. hatta mesela şey diyebilirsiniz "ben arnavut kaldırımını çok seviyorum yahu, bana eski sokakları, gençliğimi hatırlatıyor ya da delikanlım'ı dinlerken az mı hüzünlenmedik, bitirdin bizi yıldız!" "bu şarkı mutlaka çalma listesinde olsun bengaripsengüzeldünyaumutlu, eklemezsen darılırım! " siz isteyin, ben ekleyeceğim söz!

böylelikle ilk hafta konseptiyle bu başlık altında 90'ları yad etmiş olmaz mıyız, oluruz bence.* 90'lar türkçe pop çok güzel siz de gelsenize.!*
yayın saatimiz perşembe 20:30-22:00 aman geç kalmayın erken gelin.*
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
ps: afiş için cenk'in arka bahçesi'ne çok teşekkür ediyorum. başının etini yemiş olabilirim bir miktar affet .*
devamını gör...
hakan peker ~bir efsaneydi~
devamını gör...
levent yüksel-ya o muallayı sandala atıp. ay bu muydu şarkının adı hatırlamıyorum.
edit : dedikoduymuş.
devamını gör...
levent yüksel;zalim.
devamını gör...
olacak o kadar (90lar sayılır mı bilemedim)
grup vitamin - üfürükten teyyare*
devamını gör...
tıpkı 90'lar gibi bizi karışık duygulara sürükleyecek, kâh hüzünlendirip kâh coşturacak, merakla beklenen yayın. takvimlerde 2021'i görüp de bu bir zaman hatası demek istiyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim