debey ve flamengo oyun kurucusu, tsubasa anime karakterlerinden en aşık olunası.

7 yaşından beri futbol oynayan karakteri bebekken futbol sahasında bulmuşlar. ardından barra denen herif bu çocuğu sahiplenip tüm duygularından arındırarak bir futbol makinesi haline getirmiş. bu sebeple tüm brezilya halkı ona robot futbolcu demektedir. ancak tsubasa, roberto sayesinde japonya'dan brezilya'ya geçip santana ile karşı karşıya gelince santana ilk kez futbola dair duygusal bir şeyler hissedebilmiştir. ilk maçlarında ise tsubasa santana'yı fena halde yenilgiye uğratmıştır.

esmer ve mavi-gri gözlü çizilmiş. (burada) sahadaki tepkisizliği dikkat çekici. tsubasa ona ''futbol topu benim arkadaşımdır'' diyince, santana tsubasa'ya ''futbol topu bedenimin bir parçasıdır'' diyerek şahane bir şut çekmiştir.

işsiz miyim neyim?
devamını gör...
tarzı, tekniği, 3 km den belli eder kendini, aha bu solo santana solosu dersiniz. biraz muhafazakar biridir, tekniğini hiç değiştirmedi, aynı melodik dizeleri, gamları kullanır hep. en son popüler rap ve pop sanatçıları ile yaptığı düetler patlama yapmıştır. ama ben en mükemmel icralarından birini koyacağım.

devamını gör...
roman boyacı çocuklarının yerine devlet küçükleri oturunca "dikerim protokolünüzü" deyip çocukları vip yere oturtan adam gibi adam olan bir müzisyen.
via zafer algöz.
devamını gör...
1947 doğumlu meksika doğumlu (asıllı) gitarist ve söz yazarı/ besteci. dünyanın en iyi 100 gitaristi arasında 15nci sırada gösterilmektedir.
gitar çalışı kendine özgüdür. bu nedenle #199005 belirtildiği üzere çaldığı parçayı bilmiyorsanız ve dinlemeye ortadan başlamış olsanız bile "aha bu santana amca" dersiniz. bu yüzden bana göre dünyanın en iyi gitarcıları arasında kendisine ilk beşte yer arar.
devamını gör...
latin halkının neşet ertaş'ı dır. (arif sağ'ı da olabilir)+(musa eroğlu'nda anlaşalım)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"carlos santana" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim