öne çıkanlar | diğer yorumlar

bir rawi hage kitabıdır.

savaşı dolaylı yollardan deneyimleyen insanlar bu, insan eliyle yaratılan kıyameti ilk elden yaşayan insanların psikolojisini anlamakta çokça zorlanırlar. savaşın doğrudan nesnesi ve bazen de öznesi olan insanlar içlerinde geri döndürülemez bir değişim yaşarlar. bunu da sanırım en iyi ortadoğu ahalisi bilir.

bu sözlükteki insanların tamamı ortadoğu cehennemini yakından tanıdığı için bu konuda bir girizgah yapmaya gerek yok ama şunu söylemek gerekir ki bu kitabı okumayı düşünen herkes öncelikle robert de niro'nun harikalar yarattığı the dert hunter filmini izlerse kitaptan daha büyük keyif alacaktır.

kitabımız üç bölümden oluşuyor. ilk bölüm roma. ikinci bölüm beyrut. üçüncü bölüm paris. aslında birinci ve üçüncü bölüme ismini veren şehirler birer hayalden ibaret, aslolan beyrut. savaşın göbeğindeki şehir.

on binlerce bombanın hedefindeki insanların arasında kendine bir yol arayan bassam ve onun çocukluk arkadaşı olan george, ki kitaba ismini de bu arkadaşın lakabı olan de niro verir, hayatta kalmaya çalışırlar.

de niro milislere katılır, bassam avrupa'ya kaçma yolları arar. ama de niro'nun bir ıyunu vardır ve bu oyun epey bir yıkıma neden olur.

akıp giden nefis bir roman.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"de niro'nun oyunu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim