dan millman'ın way of the peaceful warrior romanından beyazperdeye uyarlanan dingin savaşçı filmi
olimpiyatlara hazırlanan genç ve kibirli sporcu dan'in hikayesini işliyor. kendinden çok emin olan jimnastikçi ona bir tür spritüel koçluk yapan sokrates ile okul hayatında hem kendini eğitmeyi hem de daha iyi bir sporcu olmayı öğreniyor.
2006 yapımı dingin savaşçı filmi biyografik bir yapım. yönetmen koltuğunda victor salva'nın oturduğu filmin başrollerini ise scott mechlowicz, nick nolte, amy smart ve tim dekay paylaşıyo

(bkz: film önerisi) sanırım bu başlıkta daha önce paylaşmıştım. çok güzel bir film hem biyografik olmasıda ayrı çekici zaten. bu film sizi kendine bağlayacak ve motivasyonunuzu olumlu yönde etkileyecek. boş bir zamanınızda değerlendirmenizi tavsiye ederim.
devamını gör...
abdli yazar ve öğretim görevlisi daniel jan millman'ın, kendi hayatını temel alan way of the peaceful warrior adlı romanından uyarlanmış 2006 yapımı dram filmidir. 1968'de u.c. berkeley yılın sporcusu seçilen millman'ın motive edici öyküsünü, filme de çok güzel aktarmışlar diyebilirim. film, üniversitesinin jimnastik takımında olan dan'in başına gelen talihsiz bir olayla beraber, daha da karmaşık hale gelen duygusal ve fiziksel durumuna, nick nolte tarafından canlandırılan gizemli bir ruhsal rehberin (sokrates) eşliğinde uyanışını ve tüm bu gelişim/değişim sürecini anlatıyor.
eh yer yer dan ile sokrates'in ilişkisinden the bride - pai mei (kill bill), daniel larusso - miyagi san (karate kid) tadı da almıyorsunuz değil, ancak beni rahatsız etmedi aksine daha da beğendiğimi söyleyebilirim.

filmin yönetmenliğini victor ronald salva (ki kendisi jeepers creepers serisinden hemen hatırlayacaksınız) ve senaristliğini kevin bernhardt üstlenmiş. izlemenizi tavsiye ederim, üzerinizde güzel etki bırakacağını, hedeflediğiniz her ne ise, onun için azminizi tazeleyeceğini garanti edebilirim.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"dingin savaşçı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.