sigara ve türevlerinin kullanılmadığı ve kullanılmasının yasaklanmış olduğu bölgelere verilen ad. kapalı alanlar, toplu taşıma araçları gibi.


babamın evi de bir zamanlar öyleydi. babam tiryakiliği bırakıp 10 yıldır içmiyordu. bayramda bir geldim, aaaaaaağğğğğğğğğğ o da ne? babam sigaraya başlamış, annem babamdan otlanıyor. kardeşim de bırakmıştı o da kara tren gibi tütüyor. evde içmeyen 2 kişi kalmış. yazıklar olsun size. her balkona çıktıklarında kapının ardından bir püüü yapıyorum. bırakana kadar zorbalamaya devam.
devamını gör...
dumansız hava sahası için olması gereken kış aylarında kömür ile yapılan ısıtmaya son verilmesi. kömür yakıldığında salınan sülfürdioksit sigaradan çok daha ölümcül. büyük kentlerde dur kalk ilerleyen trafiğin çözülmesi de atmosfere salınan egzoz gazlarının azalmasını sağlar. bu ikisinin yanında insanların az ötede içtiği sigaranın zararı devede kulak. yalnızca sigara içmeyerek dumansız hava sahası olmuyor. bunların işi gücü milleti kandırmak.
devamını gör...
tam da sigara içerken başlığın denk gelmesi pek manidar. neyse ki dumanlı hava sahasındayım *
devamını gör...
daha zamsız, vergisiz özgür bir hava sahası için çalışılsa zaten tüketim yarıya iner.. anladık biliyoruz sigara zararlı bir alışkanlık ama vatandaşından bu sorumlu adımı bekleyenler önce kendi sorumluluklarını yerine getirmeli, 'kötü alışkanlıklarını'! bırakmalı değil mi..
hedef şaşirtmacanun anlamı yok..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dumansız hava sahası" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim