animasyon / macera
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

bir trt çocuk çizgi filmi 17 mayıs 2018'de yayınlanmaya başladı. başrollerde ege ile gaga var seslendirmede ise gaga murat prosçiler ve ege didem atlıhan var.

gaga konuşan bir kargadır aslında ve ege'nin en iyi dostudur. bu iki arkadaş her bölümde yeni şeyler öğrenen kahramanlarımız bunu yaparken defterle düşünme yetisini kullanıyorlar ege'nin defterle düşünelim sözü üzerine gaga kanadının altından bu değil bu değil diye iki yanlış denemeden sonra işte defter diye üçüncüde çıkarır. bazen bir yılanı tanırlar bazen sahildeki taşların neden düz olduğunu sorarlar her bölümde farklı bir soru vardır. geçen bir bölümde komşunun ineğine bakarken ineğin sürekli ağzındakini çiğnemesine takılmışlardı ve bunu araştırmaya koyulmuşlardı sonucunda da komşu amcaya sorup ineklerin geviş getirdiğini öğrenmişlerdi. bir başka bölümde kar yağmış ve ege ile gaga dışarda kar topu oynadıkları sırada bir köpeğin her tarafı eşelediğini görüp onun ne yaptığını sorguluyorlar. yine defter ile düşünüp bir kaç deneme yanılmadan sonra aslında köpeğin sakladığı bir şeyi aradığını ama kar yağdığı için yerini bulamayıp her yeri kazdığını öğreniyorlar.


aslında bu çizgi film güzel sorular sorup onları nasıl cevaplayabileceğimizi öğretiyor ama tabii ki çocuklar için küçük yaştaki çocuklar için çok faydalı bana göre çünkü ben bu tür soruları sorduğumu ve cevaplarını da sağolsunlar beni seven büyüklerimin verdiğini çok iyi hatırlıyorum. o zamanlar bu sorular zor gibi geliyor ve hayatı anlamak için bu soruların cevaplanması önemlidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ege ile gaga" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim