hoşlanılmayan tanım ile karşılaşma anıdır. sıkın dişinizi yakın da gelir.
devamını gör...
eski bir alışkanlıktan doğan hadise.

tüm erkek yazarları birbir eksilemek mütiş stres atıcı olurdu şu dakika.

arada moderatör eksileyip risk alırdık tatlı tatlı.
devamını gör...
hiç aramadığım bir buton. gelirse de kullanmayı düşünmüyorum.
devamını gör...
en çok aradığım şey. bazı tanımları okuyunca masa yumruklamak istemiyorum artık.
devamını gör...
en çok sadece üç kelimeden oluşan tanımlarda gerek duyulur. örneğin: en iyi ahçıdır gibi. iki kelimelisi var mı rastlamadım veya hatırlamıyorum. burayı forum veya günlük gibi kullananlara sözüm.
devamını gör...
şu sıralar ekşi sözlük'ün son yıllardaki en büyük yazar alımını yapması başlığında sıkça aradığım.

eyy benjamin, eyy iko; nerede eksi butonumuz yoldaşlar? asiler olarak isyan başlatmanın eşiğindeyiz. sabrımızı test etmeyiniz111!
devamını gör...
olsaydı da gavura vurur gibi tıklasaydık.
devamını gör...
sözlükte küfür kullanılmamasını eleştiren cümlelerde aranılan butondur. hayır kimse size "gel üye olursan istediğin gibi küfredeceksin" diye kandırmadı ki. zaten sözlüğün misyonu bu. bunu bile bile hala neyin eleştirisi anlamış değilim.
devamını gör...
(bkz: psg)
devamını gör...
vw'ye laf edilen entrylerde geliyor o ilham.
devamını gör...
cinsiyetçi başlıkların görüldüğü anlardır. bu başlıklar genellikle kadınları hedef alır.
devamını gör...
ulan küfür edemiyoruz bari eksi atalım.
devamını gör...
tepkimi belirtmek istiyor, ama bunu göseteremiyorum. şimdi gidip mesaj atsam o da olmaz. gereksiz samimiyet. gelsin şu dislike rahatlayalım.
devamını gör...
dislike kavgaları yaşanır o zaman. gruplaşmalar olacak ve 3.kafa sözlük dislike savaşları serisini izleriz muhtemelen. siz içinizden “bizimle değilsin” diyerek, geçiniz.
devamını gör...
öyle bir an hiç yaşamıyorum çünkü dislike butonu olan uygulamalarda da kullanmıyorum. insanlar emek vererek bir şeyler yazıyor, kendi düşüncelerini beyan ediyor. bir insanın düşüncelerini beğenmiyor oluşunuz yazılanların yanlış olduğunu değil, düşünce yapınızın farklı olduğunu gösterir.

nacizane fikrim; insanları motive etmeye odaklanmalıyız. ayrıca eksi butonu gelse dahi beğenmediğimiz bir şeye prim vermek ne kadar mantıklı, bilemiyorum.
devamını gör...
eksi butonu geldiği takdirde tabi ki bu eksi butonunun götürdüğü şeyler de olacak. puan kaybetmek mesela, puan tablosundan düşmek. bunun yanında insanlar düşüncelerini açık bir şekilde ifade edemeyecekler tepki gelmesinden dolayı.

sonuçta beğenmediyseniz artılamayın dostlarım, eksileyerek de kimsenin kalbini kırmaya gerek yok. hadi canım, öperler.*
devamını gör...
bir yazar (bkz: november rain (şarkı)) başlığına "hayatımda duyduğum en gereksiz uzun melodramatik çöp parçadır." yazmış. bu adam böyle yazıyorsa hiçbir şeyden de anlamıyordur. dolayısıyla ona laf anlatmak yerine küfür etmeliyim. ancak küfür de edemediğime göre o zaman eksi butonuna hunharca basmam gerekiyor. nerede eksi butonu ?
devamını gör...
eksi butonunu ilk aradığımda fark ettim ki 'her durumu iyi ya da kötü diye yorumlama' hastalığına yakalanmışım.
iyi ki yok dostlar çünkü sevmediğimiz bir yoruma dolaylı yoldan ' beni ilgilendirmez ' demiş gibi oluyoruz.
öğreneceğiz medeniyeti dostlar.
dünya böyle diil
devamını gör...
bu zamana kadar hiç aramadım. ancak bir yazarın x bir şarkıyı beğenmemesi bahane gösterilerek "buna laf anlatılmaz o zaman küfür etmeliyim. onu da edemiyorum. eksi butonu şart" diye savunulduğunu görünce sözlük için bir ihtiyaç olmaya başladığı kanaatine vardım.

geçen gün bir başlıkta avakado'nun kötülendiğine denk geldim. o kötüleyenlere sıradan söveceğim ama yapamıyorum. kafa sözlük'e eksileme butonu gelsin kampanyasını destekliyorum.
devamını gör...
arada şey etmiyor değilim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"eksi butonunun arandığı anlar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim