halkın kurtuluş partisi avukatları elazığ'da kaldığı cemaat evinde yaşadığı baskılara dayanamayıp intihar eden tıp fakültesi öğrencisi enes kara'nın babası hakkında 'intihara yönlendirme ve çocuk koruma kanunu’na aykırılık” iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunması durumudur.
yerli yerinde bi hamledir fakat bi sonuç alacağınızı sanmıyorum çünkü bunların arkasında sadece cemaat yok, ülkenin yöneticileri de var. keşke babayı içeriye tıksalar ama yapmazlar…


elazığ’daki fırat üniversitesi tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki enes kara, kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı sıkıntılar, gelecek kaygısı ve ailesinin baskıları nedeniyle yaşamına son vermesinin ardından enes'in babası mehmet kara hakkında harekete geçildi. hkp avukatları, mehmet kara hakkında, “intihara yönlendirme ve çocuk koruma kanunu’na aykırılık” suçlarını işlediğini belirterek elazığ cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

hkp avukatları tarafından başsavcılığa verilen dilekçede, mehmet kara hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması, enes kara’nın kardeşlerinin koruma altına alınması talep edildi. suç duyurusuna ilişkin hkp avukatı doğan zafer çıngı açıklama yaptı. çıngı şu ifadelere yer verdi: 'bildiğimiz üzere halkın kurtuluş partisi olarak geçtiğimiz gün enes kara cinayetini yargıya taşımış ve cinayetin sorumlularından olan içişleri bakanı, nur cemaati yurdu sorumluları, elazığ valisi ve yurtlardan sorumlu vali yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk. ancak suç duyurumuzdan bu yana ortaya çıkan yeni haberlerde ve yeni delillerde gördüğümüz, halkımızın da bize twitter ve diğer sosyal medya platformlarından ilettiği üzere asıl katilin enes kara’nın babası olan mehmet kara olduğunu görmüş olduk ve bu ortaya çıkmış oldu.

"oğlunun cinayetini gizlemeye çalışıyor"

mehmet kara; enes’in istememesine rağmen kendisinin intihar ettiği daha doğrusu cinayete uğradığı cemaat evine gönderiyor ve orada bir kez dahi oğlunun neler yaşadığını, nelerden geçtiğini sormuyor. tam tersine oğluyla ilgilenmek bir tarafa oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra yaptığı ilk işte cemaat evini korumak, kollamak oluyor. cemaat evinin ne kadar iyi olduğundan, hiçbir sorun olmadığından oğlunun ölümüne rağmen bahsedebiliyor.

yani görüldüğü üzere enes kara’nın babası olan mehmet kara ortaçağcı gerici zihniyete sahip biridir. kafası o derece meczuplaşmıştır ki oğlunun ölümünden bile daha önemli görmektedir o gerici cemaat evini. biz halkın kurtuluş partisi olarak bu duruma sessiz kalamazdık. çünkü mehmet kara sadece cemaat evini savunmakla kalmıyor, aynı zamanda enes kara hakkında çıkan haberlere de, bizim geçen gün yaptığımız suç duyurusuna da yayın engeli koydurtmak için savcılığa başvuruyor. yani oğlunun cinayetini gizlemeye çalışıyor. burada babadan mı bahsediyoruz yoksa vicdanı, ahlakı, insanlık duyguları alınmış ortaçağcı gerici meczuptan mı bahsediyoruz. buna siz karar verin.

'biz yalnız bırakmayacağız'

halkın kurtuluş partisi olarak görevimizi yapmaya devam edelim. mehmet kara hakkında, “intihara yönlendirme ve çocuk koruma kanunu’na aykırılık” suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk. bugün açılmasa da er geç diğer sorumluları gibi babası da yargılanacak ve enes kara cinayetinden hüküm giyecektir. biz buna inanıyoruz. enes kara’yı herkes yalnız bıraktı. babası dahi yalnız bıraktı. ancak halkın kurtuluş partisi olarak biz yalnız bırakmayacağız. bu ülkenin tüm gençlerini korumaya, ortaçağcı gericiliğe karşı savaşmaya, laiklik bayrağını en yüksekte tutmaya devam edeceğiz.'

mehmet kara oğlunun ölümünden "ateist arkadaşlarını" sorumlu tutmuştu

ayrıca mehmet kara'nın başvurusu üzerine oğlunun intiharıyla ilgili bir dizi habere erişim engeli getirilmişti


kaynak; onedio.com/haber/enes-kara-...

edit: onedio sitesinde sansür yok bence de değiştirelim. bana uyar. işinize gelirse böyle, onedio’da takılan birisi olarak paylaşım yapacağım hodri meydan…
devamını gör...
başta chp olmak üzere meclisteki o kadar muhalefet partisi varken bunu yapmak hkp’ye düşmüş, çok acı. kimler, neden bu kadar korkuyor bilmiyorum ama hkp’yi ‘o şeyden’ korkmadıkları için tebrik ediyorum.
devamını gör...
yerinde bir adım olmuş. böyle insanlar en ağır cezayı almalıdırlar.
devamını gör...
bence sözlüğün adını onedio sözlük diye değiştirelim.

her şey de onedio’dan kopyalanmazki yav.
devamını gör...
şimdi babası düşünsün.
devamını gör...
helal olsun!
devamını gör...
onedio'yu kaynak olarak getirenlere artık sövmeye başlayacağım. bu oçların haberleri çarpıttığını daha önceden söyledik ama inatla devam ediyorsunuz.
madem öyle, şu onedio 2017 yılında hdp'nin vatan haini p*ç saiti andığı olayı da haber yapmış mı?
görsel
peki bir başka sene yaptığı p*ç sait güzellemesi?
görsel
hdp'li hüda kaya'nın oğlunun şu fotosunu haber yapmış mı?
görsel
aynı p*çin iranlı din tüccarıyla şu toplantısından bahsetmiş mi?
görsel
peki din tüccarı alparslan kuytul'un şu hdp-pkk güzellemelerinden bahsetmiş mi?
www.siyasetcafe.com/iste-do...

ülkede tarikat vari yönetilen 2 parti var mecliste. akp ve hdp. tarikatların desteğine en fazla ihtiyaç duyan da yine bu 2 parti. chp, mhp, iyi parti tarikat desteği almasa da çok şey kaybetmez. kitleleri genel anlamda tarikat ve cemaat kitlesi değil. ama akp ve hdp/pkk öyle mi? bugün tarikatler desteğini bunlardan çekse, aldıkları oylar en iyi ihtimalle yarı yarıya düşer. din satmak zorundalar. şerefsizliktir bu. cumhuriyetin temellerine dinamit döşemektir. tengir budun bu tarikatlar hakkında iyi bir entry girmişti ulu'da. yine michael siccofild yani cemre demirel çok daha detaylı yazdı bu konuları kitaplarında ve bloglarında. gidin okuyun. okuyun ki onedio denen sjw sitesini bize bağımsız haber sitesi diye yutturmayın.
devamını gör...
yanlış iştir. bu adamı muhtemelen tehditle konuşturup nefret odağı haline getiren kim? yeni ak-it, falanca yandaş kanal falan neden tepki çekeceğini bile bile ön plana çıkardı bu kişiyi? bir suç duyurusu yapılacaksa bunların sözde liderleri hakkında yapılmalıydı. herifler babayı ön plana çıkartıp bir güzel sıyrılıyor bu halttan.

yarın aynı sözde liderler çıkıp diyecekler ki bakın bunlar gelirse işte size böyle zulmedecekler falan. teşkilatlı yapıların yapacağı en vahim hata bireyle uğraşmaktır. bak ben bireyim istediğim gibi sataşırım, sayarım o babaya ama senin muhatabın kurumsal sorunlar olmalı: aile bakanlığı olmalı, valilik olmalı. evdeki iki diğer çocuğu devlet korumasına almayanlar olmalı. babanın hapse girmesinin aksine o çocukların kurtarılması, söylemini güçlendirir enes'e üzülenlerin. insanlara, gençlere başka bir çözümün mümkün olduğu hatırlatılmış olur. devletten talep etmeyi öğrenir benzer durumdaki gençler.

çocuklara bir çözüm sunulmadan, o nokta tamamen göz ardı edilerek bu adam hapse girdiğinde ne mi olur? evdeki o iki çocuk, bitmez bir kinle büyütülür. üstelik iyice kendi başlarına kalacakları için sırtlanın avı olur iyiden iyiye.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"enes kara'nın babası için suç duyurusunda bulunulması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim