cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, hasankeyf-2 köprüsü açılış töreninde açıklamalarda bulundu. "açılışını yaptığımız hasankeyf-2 köprüsü'nün şehirlerimize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. batman, hasankeyf, gercüş, midyat yolu üzerinde inşa ettiğimiz bu köprü ile bölgemize gurur verici bir yatırımı daha kazandırmış oluyoruz" diyen erdoğan, konuşmasında terör örgütlerini ve muhalefeti hedef aldı.


köprü hakkında bilgi paylaşan erdoğan hasankeyf-2 köprüsü'nün 1001 metrelik mesafe ile türkiye'nin en uzun köprüleri arasında yer aldığını; bölünmüş yol standardıyla inşa edilen köprüde yayalar için de bir bölüm bulunduğunu belirten erdoğan, projenin toplan yatırım tutarının 439 milyon lirayı bulduğunu açıkladı. "bu köprü su altında kalan batman-midyat yolunun göl sahası dışında inşa edilen hasankeyf'in yeni merkezi ile olan irtibatını sağlayacaktır" diyen erdoğan "zamandan ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir; batman-mardin ve habur sınır kapısı arasındaki irtibatı da sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır" diye konuştu.

"batmanlı, mardinli, şırnaklı, diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler"
"türkiye'nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. biz de bu anlayışla ülkenin dört bir yanına hizmetlerimizle mührümüzü vuruyoruz" diyen erdoğan konuşmalarının devamında şunları kaydetti:

"ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye koşturuyoruz. bu hizmetleri de çoğu zaman terör örgütlerine, destekçilerine ve takoz muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere rağmen hayata geçiriyoruz. doğu ve güneydoğu anadolu bölgemizdeki projelerimizde zorlu arazi şartları dışında bölücü terör örgütünün sabotajlarıyla da uğraşıyoruz. son 19 yılda şehirlerimiz arasındaki gelişmişlik farklarını giderme yolunda attığımız her adımda bölücü örgüt ve siyasi uzantılarını daima karşımızda bulduk. her türlü alçaklığa imza attılar. batmanlı, mardinli, şırnaklı, diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler. mesela baraj yaptık müteahhitleri tehdit ettiler. havalimanı yaptık akla hayale gelmeyen iftiralar attılar. okul yaptık çiçeği burnunda gencecik öğretmenlerimizi şehit ettiler. bölgeye yatırım getiren iş adamlarını baskıyla yıldırmaya çalıştılar. “

"elbette sıkıntılarımız var ama aynı zamanda geleceğe ümitle bakmak için pek çok sebebe sahibiz"
"bir dönem bizim insanlarımız yurt dışındaki yollara köprülere hayranlıkla bakardı. özellikle gurbetçilerimiz ülkemize geldiklerinde avrupa'daki imkanlardan övgüyle bahsederdi. insanlarımız çoğu zaman tedavi , üniversite eğitimi, iş, aş bulmak için amerika'ya, avrupa'ya gitmek zorunda kalırdı" diyen erdoğan, "allah hamdolsun bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. artık yabancılar türkiye'ye geldiklerinde bizim yollarımıza, köprülerimize, havalimanlarımıza gıptayla bakıyor. sağlık hizmeti için artık bizim vatandaşımız yurt dışına gitmiyor. her yıl yüz binlerce yabancı şifasını ülkemizdeki hastanelerde arıyor" ifadelerini kullandı.

erdoğan, "elbette sıkıntılarımız var ama aynı zamanda geleceğe ümitle bakmak için pek çok sebebe sahibiz" diye konuştu.


buradan
devamını gör...
hahahahahahahaha, doğru tabii ki, bir birikimi olmadan, açık bırakacağı kapılar olmadan, bir güvencesi olmadan kim gitmek ister ki.
devamını gör...
güldürmüştür, ülkedeki gençlerin %68'ı gibi bir yüzdeliği ülkeden çıkmak isterken bunu söylemesi.
devamını gör...
halktan kopuk birinin kurabileceği cümle. çık biraz halkın içinde dolaş da ne kadar "vatan haini" var gör.
devamını gör...
imkanı olup gitmeyen mi var?
devamını gör...
gençlerin %76'sına hayvan mı demek istemiş ben anlamadım?
devamını gör...
hangi insanlar
devamını gör...
paralel evrendeki insanlardan söz ediyor sanırım...
devamını gör...
bruh moment diye buna derim. hatta türkiye moment.
devamını gör...
eskiden durumu çok kötü olan insanlar almanya'ya vs. göçerdi.şimdi doktorlar mühendisler kaçmaya çalışıyor.durumu kötü olanların uçak bileti alacak hali bile kalmadı.herkes ister ama planlayabilen sayısı azalmış olabilir.
devamını gör...
insan en iyi kendini kandırırmış
devamını gör...
euro kuru 985859393949949494 tl olduğu için normaldir.
devamını gör...
erdoğanın insanlar istemiyor tabi ki. onlar pudra şekeri makam ve lüksleriyle burada mutlular.
devamını gör...
tanıdığım şehirde yaşayan, beyaz yakalı akp lilerin tümü(evet abartısız tümü) yurtdışında yaşama hayali kuruyor, çocuğunu yurtdışında okutma falan derdinde.... kırsal kesimdeki a haber izleyen akp liler henüz ayılamadı... onlar için türkiye evrensel bir güç, ehonomi çoh eyi.... falan filan.
devamını gör...
kendi insanlarını kastediyor
devamını gör...
7 yaşından başlayarak hayatı boyunca at gibi yarıştırılan gençler mi gitmek istemiyor? yoksa sırf oğlunun boğazından bir lokma geçsin diye it gibi çalıştırılan emekçiler mi gitmek istemiyor? yoksa kendini kanıtlasa iş bulur dediğiniz milyonlarca üniversite mezunu mu gitmek istemiyor? belli ki gitmek istemeyen çok.
devamını gör...
abi gereksiz insanlar pahalı pudra şekeri yerken biz kalem yalamaya çalışıyoruz. öyle bir dünya yok. imkanım olsa 1 dk durmam. isteyen vatan haini desin. aslında yurt dışına gitmek isteyene vatan haini denmesi çok saçma, onlar çalsın milletin adamı olsun, biz yaşama ve gençliğimizi geçirmek için yerler arayalım vatan haini olalım yok mq.
devamını gör...
zilyon tanr araba, helikopter, koruma ordusu ile gezip, sadece kendinden olanların etrafına yaklaşabildiğini dinlersen, güzel bir türkiye tablosu görürsün tabi.
devamını gör...
ben 7 yaşımda da istiyordum , 20 yaşındayım hâlâ istiyorum. salarsanız gideceğim hani cumhurbaşkanım, sonra ülkede istediğiniz köşede at koşturabilirsiniz. *
devamını gör...
mealen yemen'e, sudan'a, bangladeş'e, kamboçya'ya gitmek istemiyor.
danimarka' ya, norveç'e, isveç' e gitmek isteyenlerden söz edilmiyor.
bir şeyi de doğru anlayın be kardeşim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"erdoğan'ın insanlar yurtdışına gitmek istemiyor açıklaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim