akpli belediye başkanı mustafa gültak sözü. gün geçmiyor ki gözümüzün içine baka baka arsızlık yapan bir akpli çıkmasın.

adam açık açık ülkenin yarısının fakir olduğunu söylüyor ve bunu 20 yıllık bir iktidarın belediye başkanı olarak söylüyor.


4 gün önce mersin’in akdeniz ilçesine bağlı güneş mahallesi’nde yaşandı. 6 çocuk babası inşaat işçisi abdullah ertem, evinde yaşamına son verdi. ailesi ve komşuları ertem’in ekonomik sıkıntılar yaşadığını söyledi. abdullah ertem’in yoksulluk nedeniyle intihar etmesini akdeniz belediye meclisi'nde gündeme getiren chp ve hdp’li meclis üyeleri ertem’in ailesine yardım yapılmasını önerdi.

akpli gültak ise “türkiye’de ilk kez intihar olmuyor. intihar dediğiniz şey sonuç itibariyle kesinlikle ekonomiyle ilgili intiharlar olmaz. en fakir insan, en zavallı insan intihar eder mi ya! o zaman memleketin yarısının intihar etmesi gerek. dünyanın hepsinin intihar etmesi gerek. yani fakirlik, borçlu olmak intiharın sebebi midir? gidin psikiyatristlerle görüşün ya. böyle bir sebep duymadım ben. hindistan. yüzde 80’i fakir, gülüyor. pakistan, afganistan. afrika’ya gidin ya! hepsi fakir. bir tane zengin adam göremezsiniz ama intihar… siz öyle bir şey yapıyorsunuz ki şimdi, intihar oldu, ekonomi kötü, ak parti kötü, o kötü, bu kötü. ya buna da saygı duyuyorum bak. sen öyle siyaset yapacaksın, ben ona cevap veririm. yok ekonomi kötüye gitti, yok fakirlik nedeniyle intihar etti. o zaman afrika’daki insanların her gün intihar etmesi lazım. intiharın sebebi ekonomi değildir, para değildir. kişinin psikolojik sorunlarıdır” dedi.

kaynak
devamını gör...
şair çok iyimsermiş.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
adam yanlışlıkla muhalefet yapmış. ülkenin yarısının fakir olduğunu itiraf etmiş. ulan ülkenin yarısı fakir diye açıklamayı ben yapmış olsam linç yerim, vatan haini, 15 temmuz haini diye söylenirler arkamdan.
devamını gör...
galiba sözlükten bir süre ayrı kalacağım. başlıklar fecaat, ülke bu halde,* ben yoruldum hayat gelme üstüme.
devamını gör...
adamların en büyük destekçisi "fakir" diye ifade ettikleri kesim ve bu insanlar bu laflara bu insanlara tepki dahi vermiyorlar. hala akılları ile dalga geçenleri desteklemeye devam ediyorlar. artık üzülmüyorum ,sadece maddi durumu kötü ve onların çarkına bulaşmadan,şerefli şekilde yaşamaya çalışan az sayıdaki insanlara üzülüyorum . umarım bu iyi insanlar emeklerinin karşılığını bir gün alırlar.
devamını gör...
islamın şartlarından olan zekat yani türkiyedeki zengiller zekatlarını verse fakir kalmaz ama neyse onların bilecekleri bir şeydir.

türkiyenin yardımları başka ülkelere olduğu için ülkemiz fakir kalmıştır.
türkiyeyi yöneten insanlar dış ülkelere yardım konusuyla ilgileniyor lütfen sonra tekrar deneyiniz
hadi birazda kendi ülkenize yardım edin ayıp değil ya ülkenizi kalkındırırsınız .
devamını gör...
fakir olmak bunun sebebi olmasa da fakir düşmek pekala psikolojiyi bozarak buna neden olabilir. atasözleri boşuna söylenmiş olamaz: allah kimseyi gördüğünden geri koymasın.

hindistan'da fakir bir ailede doğup büyüyen kişi, elbette ben niye fakirim diyerek buna yönelmez. çünkü yaşamında bir dalgalanma yok. ama belli bir gelir seviyesindekiyken birdenbire daha az imkana mecbur kalmak; tıpkı birden zenginleşmek gibi adaptasyonu zor bir durum olabilir.

memleketin yarısı fakirdir belki ama memlekette son bir yılda fakirleşme ne durumdadır acaba? insan sabit bir fakirlik içindeyken borçlarını ödeyememeyle karşı karşıya kalmaz çünkü öngörebildiği oranda borçlanır. ama bugün öngörebildiği gelire göre borçlanıp sonra hesapta hiç olmayan derecede, ne yaparsa yapsın aşamayacağı faktörlerle fakirleşirse ödeyememe durumu o zaman ortaya çıkar. kıt kafanın anlayamadığı şey şu ki: insanlar fakirleşti. bu da ruh sağlığına doğrudan etki edebilecek bir şey.
devamını gör...
memleketin yarısını intiharın eşiğine getirmeleri yetmedi bir de üzerimize çıkıp tepiniyorlar. hadi biz yaşayanlara bunu etmenize alıştık da ölülerimizi rahat bırakın.

ekmek yoksa pasta yiyin diyenlerden daha zalim ve başlarına geleceklerden habersizler.

akp li belediye başkanı dense de kendisi esas itibariyle akp li kayyumdur.
devamını gör...
alenen hakaret, alenen dalga geçme. parası pulu olan herkes böyle maalesef de görgüsüzler zengin olduğu zaman pervasızca bu düşünceleri ortaya döküyor işte.
devamını gör...
itirafta geldi, hala bunlara rağmen ülkenin durumunu inkar edecek insanlar var aklım almıyor.
devamını gör...
bu adamları görünce siyaset üretme leşlikleri bana şahan'ın yıllar önce oynadığı bilim insanı tiplemesini hatırlatıyor hep. her zaman bir mantık üretecek argüman sunabiliyorlar.

izleyin, siz bulun aralarında fark var mı?

devamını gör...
intiharın büyük günah olmasından kaynaklıdır fakirlerin çoğunun intihar etmemesi de yoksa umut yok gerçekten napsın fakir adam taş mı yesin. tabii birde fakirliğe alıştırmışlar belli bir kesimi onlarda şükrediyor veyahut fakir olduklarını düşünmüyorlar garip ya ama bu cümleleri kuran ada gibiler yüzünden biraz bu haldeyiz
devamını gör...
son zamanlarda çokça pot kırmaktalar. dillerine geliyor artık. resmen halkla dalga geçmek bu. fakirlikten intihar edilmez doğru, kuru ekmeğe şükretmeliler.
devamını gör...
japonlar deli gibi kıskanmıştır bunu. zira böyle harakiri yapan bi siyasetçi görmedim ben.
devamını gör...
savunma mekanizmalarıda iyice çökmüş bunların. resmen dalga geçiyorlar ve ciddi ciddi bence eğleniyorlar artık.
eğer olası seçimde bu partinin mensupları %30 ve fazla oy alırsa artık söyleyecek söz kalmaz gerçekten. artık ciddi ciddi "öyle başa böyle tarak" şeklinde dalga geçicem ve asla ezilen kesimlere acımıycam.

yeter vallahi ya.

t: bir akpli belediye başkanı'nın saçma savunması.
devamını gör...
(bkz: duran saat) bile günde iki kere..
devamını gör...
twitter.com/birgun_gazetesi...

açıklamanın orijinali: sebep ekonomik olsa ülkenin yarısının intihar etmesi gerekirdi. başlık sığmadı.

mersin’in akdeniz ilçesinin akp’li belediye başkanının açıklamasıdır. iktidar kanadından olan biri için ilginç bir tespit. evet.
devamını gör...
intiharın psikolojik olduğu kadar sosyolojik bir durum olduğunu bilmeyen bir belediye başkanının söylemidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"fakirler intihar etseydi memleketin yarısı intihar ederdi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim