japonya'da yabancı insanlar için kullanılan ve çoğu kez hakaret içeren sözcük.
bu sözcükle ilk kez michael crichton'un yükselen güneş adlı romanını okurken karşılaşmıştım. orada, japonya'yı çok iyi bilen birisi şöyle anlatıyordu: "japon havayollarında yolculuk yaparken hostes gelip yanınızdaki japon'a -bu gaijin'in yanınızda oturması sizi rahatsız ediyor mu, yerini değiştireyim mi diye sorabilir. ve yolcu isterse sizi hiç istemediğiniz bir yere oturtabilirler."
dünyanın en ırkçı milleti (tüm japonya'nın sadece %3'ü yabancı kökenlidir. onların büyük kısmı da kore, çin gibi ülkelerden köle olarak getirilmiş kişilerin torun ve çocuklarıdır) olan japonya'da, hem bir gaijin, hem bir kadınsanız hayat kadını olarak kabul edilebilirsiniz. bir japonun gaijin bir kadına cinsel organını göstermesi taciz olarak kabul edilmez. polis ilgili kişiyi yakalasa bile arka kapıdan salıverebilir.
japonya'ya gitmeyin bence.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim