bireyin herhangi bir ortamda veya durumda kendisine gülünmesinden veya dalga geçilmesinden korkması durumudur. bu fobiye sahip olan kişiler genelde bulunduğu ortamda atılan her kahkahanın kendileri hakkında olduğunu düşünür. birçok insan kendisine gülünmesini veya kendisiyle dalga geçilmesini sevmez. ama fobiye sahip olan insanların bu durumu içselleştirdiği ve bu duruma karşı fazla korku duyması dikkat çekici.
devamını gör...
paranoya çalan bir hastalıktır. kişi sürekli olarak şüpheci her durumun altında kendisinin var olduğunu sanır. bir ortama girdikleri zaman daima insanları gözlemleyen onlara karşı olan tavırların ciddi manada süzgeçten geçiren kişilerdir. söyledikleri sözler kurdukları cümleler karşısında saygı bekleyen insanlardır ve kendileriyle dalga geçilmesinden ya da kendisine gülünmesinden hoşlanmazlar. cok fazla arkadaşları yoktur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim