#televizyon dizileri
reality show-yarışma-program / aile / yerli
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

bir insanın bir insana zulmü ancak bu kadar olabilirdi...
an itibariyle kanal d de sanırım tekrarı verilen program. konudan bir hayli uzağım. tv alışkanlığını yıllar önce bıraktım.

ne kadar süredir açık kanal bilmiyorum ses olsun diye açmıştım bir de fazla renkli geldi kaldı öyle. baş ağrımın sebebi buymuş. durmaksızın birbirini yeren gelinler ve kaynanaları var. yemek yapmak sadece bir sebep. asıl olay birbirlerine köpek çekip çemkirmeleri. bir de gelinin birinin altını fazlaymış resmen gözlerine sokuyor ötekilerin. diğerlerinde yok diye çatlıyorlar falan.

hepsi bir ton makyajlı hepsi bir ton kibirli, hırslı, kalpleri kararmış gibi. insan gerçekten hayret ediyor. bir erkek cinsi bunların neyine aşık olmuş diye.
yarışma boyu biri tebessüm etmedi. hep bir göz süzme birbirini inceleme... aşağı görme vsvs. gerçekten beynim sıvılaştı.
devamını gör...
son 10 dakikadır nedensizce izlediğim tv programı. şu an seda sayan gelinlere "kar maskeli adamlar sizi kaçırsa kaçıranlardan biri eşiniz çıksa ve size evlenme teklif etse ne yapardınız" sorusunu soruyor.
devamını gör...
şuan kayınvalidesi ile tavla anısını anlatan kızı ekrana girip tokatlamak istediğim programdır ya o nasıl bir ses tonu uzun süre dinleyince beynimin içinde yankılanıyor. (ne münasebet canım babaannem izliyor.)
devamını gör...
utanarak itiraf ediyorum. yargıtör hanımefendi seda sayan için bir dönem izlediğim program. lütfen vurmayın.
gelinler ve kaynanalar takım olarak çeyrek altın için yarışıyorlar. ay nasıl bişeydi bu ya.
devamını gör...
ister kabul edin ister etmeyin şimdiye kadarki en iyi jenerik müziğine sahip yarışma proğramı. fatih ürek versiyonu bilhassa. "versiyon" denmesinin sebebi şu aşkım; program baya baya ünlü yiyor. seda, demet, fatih, mehmet ali... kimlerin kellesini aldı kimlerin. ben demet akalın versiyonunda bikaç bölüm izledim. devam edemedim. zorladı beni. neden biliyo musun, diyelim ki bir gelin kazanıyor beş puanı, bir şarkısı var gelinin, kendisi seçmiş, kazandıktan sonra yıldır yıldır çığlık atıp oynamaya başlıyor seçtiği şarkıda. asla bıkmadan her seferinde aynı şevkle stüdyonun ortasına gelip salınıyor gelinle kaynana. bana fazla gerçeküstü geldi bu hal. yaren mi ne, o ve kaynanası ilgimi biraz çekti sonra vazgeçtim izlemekten. yaren'de bi koca var. üf.

arkadaşlar biz neler konuşuyoruz...
devamını gör...
umarım kurgudur diye yazıya başlamak istediğim yarışmadır.
vardiyalı çalıştığım için sık sık denk geldiğim ve gelinlerin yemek yaptığı, kayınvalidelerin de tüm gelinlerin içinde kendi gelininin yemeğini tanıması gerektiği üzerine kurulmuş bir sistemi vardır. en yüksek puanı da kendi gelinine vermesi gerekir.
hafta sonunda en yüksek puanı alan gelin kazanır ve belli bir miktar altın alır.
bu denli seviyesiz tartışmaların ve sadece maddiyatın kavgasının yapıldığı bir yarışma gerçek olmamalı.
yıllar önceki kavgaları anlatıyorsun arkadaş, yok düğünde üç altın takmış, yok gelinini kıskanıyormuş.
beraber bir ömür geçireceği insanın ailesine en azından saygı duyabilmeli insan. bu yarışmalar, yıllar önce tükenip bitmeliydi. yine de hangi akla hizmet izliyorum onun da suçunu bozuk psikolojime ve bilinçaltımın karanlık tarafına atmak istiyorum.
hem izleyip hem yerin dibine sokarak da türk olduğumu kanıtlamış bulunmaktayım.
devamını gör...
izleyenlerin sevdiği kaos görme isteğini tatmin eden bir program. tam olarak izledim mi? hayır. 1-2 dk baktım ve izlediklerim bana yetti.

halamın komşusu bu programın hayranıymış ve geliniyle katılmak için başvurmuş. programdan bir görevli kadını aramış ve ‘gelininizle kavga etmeniz gerekiyor programda, yapabilir misiniz’ demiş*. kadıncağız da ‘niye kavga edeyim ki durduk yere’ demiş. haliyle program için uygun olmadığı için yarışmaya katılamamış.

ekrandakiler kan istiyor, kaos istiyor,kavga görmek istiyor; bunları izlerken şemşamerini çitmek istiyor. sevgi böcekleri gibi programda takılacak halleri yoktu ya.
devamını gör...
bir keresinde gelin italyan carpacciano hazırlamış önden ördövlük. yuvarlak masa şövalyesi gibi dizilmiş, kendisini sultan anası zanneden kaynanalar muhtemelen hayatlarında ilk kez gördükleri yedıklerı bir yemeği eleştırıyorlar, pişmiş olsaydı diyor. muazzam bir sosyal çözümleme izleyenlere. ödülde 10 bin tl. fantezi olsun diye yaptıklarına inanıyorum.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gelinim mutfakta" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim