1.
gusletmek isteyen bir kimse, banyoya girmeden "eûzü- besmele" çeker ve sol ayağı ile banyoya girer.

1. gusletmek, yani boy abdesti almak isteyen bir kişi önce besmele çeker ve sol ayağı ile gusül yerine girer.

2. "niyet ettim allah rızası için gusül abdesti almaya" diye niyet eder.

3. elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini sol eliyle temizler.

4. bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder.

5. sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.

6. abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. iğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. böylece gusül abdesti almış olunur.
devamını gör...
2.
müslümanın hayata dönüş eşiği.
ergenlikteki alışkanlıktan dolayı her defasında yanımda iğne ile banyoya girip ıslak vücudumu kontrol eder öyle çıkarım. ortalama dört saat sürse de içim rahat.
devamını gör...
genellikle seks aktivitesi ile ilişkilendirilen dini ritüel.
devamını gör...
ergenlerin yapmaktan bıkmadığı aktivite.
devamını gör...
ülkecek almamız gerektiğini düşünüyorum
devamını gör...
kazık kadar olup hala sektirmediğim dini ritüel.

arkadaşım; richard dawkins'de gelse zerre umurumda değil. kimse bana o lise1 mart ayında, rüyalanma sonrasında duş alamadan okula gittiğim gün açıklanan 2 sınavın sonucunun da 31 gelmesini mantık çerçevesinde açıklayamaz. ulan ilkinde 31 çaktık sadece arka sırada biz bize güldük ettik. öğleden sonra ingilizce sınavından da 31 alınca bu sefer kızlar da dönüp zaaa diye utanmadan gülmüşlerdi.

misal bi arkadaşım afedersiniz cünup vaziyetteyken kolunu kırdı falan. özellikle genç arkadaşlarıma sesleniyorum gusül reloading önemli bir şey.
devamını gör...
alınış sırasına dikkat ederseniz haç çıkarmaya benzer.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"gusül abdesti almak" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim