dünyanın en büyük jeoloji profesörüyüm diyen, her konuda atıp tutan bu beyefendi her ne hikmetse ülkenin 4 bir yanında şiddetli depremler oluyorken hala bir açıklamada bulunmadı, tam şu anda ona ve bilimine bütün ülke olarak ihtiyacımız olduğu esnada adeta sırra kadem bastı, iş başka şeyler olunca tv den asla eksik olmayan bu zat; tam konuşması bizi bilgilendirmesi ve bundan sonra ki olası tehlikelere karşı bütün vatandaşlarını uyarması gerekirken acaba ne yapıyor insan merak ediyor.
devamını gör...
defalarca ve yeterince konuştu. belki de artık susma zamanıdır.
devamını gör...
bu adamların depremi durdurma ya da sonrasında süper kahramana dönüşüp yıkılan binaları düzeltme gibi bir gücü yok. bu insanları depremden önce uyarı yaparken dinlemek gerekiyor zaten.
ne desin çıkıp ay valla beşik gibi sallandık mı desin. deprem önlemi olarak hala aynı şeyler geçerli. bangır bangır bağırıyor tüm kanallar zaten.
devamını gör...
derdine tüküreyim boş herif.
devamını gör...
yediği boku bile defalarca anlatan herif, konu deprem olduğunda ortalıktan yok oluyor. bu benim de dikkatimi çekti. sonra master, doktora, doçent, profesör, akademisyenlik cart curt.

insan olacaksın önce insan !!
devamını gör...
ne diyecek oğlum adam çıkıp, evet deprem oldu baba biz de sallandık mı diyecek? jeolog lan celal şengör, arama kurtarma uzmanı değil. bir savaş çıksa ilber ortaylı çok anlatıyodu o savaş bu savaş, gelsin bunu da o yönetsin mi diyeceksiniz? celal şengör çıksa ortaya, şu an faydası olabilecek ne anlatacak? şu noktada katmanlı kayalar ve fay kaymasının incelikleri yaşanmış afetin çözülmesinde tam olarak neye yarayacak? sınırlı sayıdaki ulusal kanallarından birinin, iletişim veya haberleşme için kullanılabilecek kaynakları, olaya dair teorik bilgisi yüksek ancak an itibariyle fayda sağlayabilecek pratik bilgisi bulunmayan bir bilim adamının konuşturulması için mi harcanmalı?
devamını gör...
başlığı açan embesil celal sengor'u dozer şoförü sanıyor sanırım.
devamını gör...
şöyle bir günde bile troll olma çalışmaları. şöyle bir gün ya!
faydan olmuyorsa zararın da olmasın!
devamını gör...
sinekten yağ çıkarmayın! herbokolog olmakla bunun ne alakası var? hadi paris'teki silahlı katliama üzüldüğünü söylese buna üzülmediğini söylese hak vereceğim bir noktanız olurdu. celal şengör zaten halkın önemli bir kitlesine tepeden bakan biri. sizin temsil ettiğiniz kesim o da...
devamını gör...
abi deprem ülkesiyiz. bunu en aptal insan bile biliyor. hani usül yöntem. bu adam konussa ne degisek bokunu yiyen adam deyip iplemiceksiniz. haliyle gündemi gereksiz meşgul etmeyin.
devamını gör...
ne demesini bekliyoruz "evet binalar yıkıldı." demesini mi bekliyoruz?
zaten celal şengör ile birlikte bir sürü bilim adamı bu durumun olacağını söylüyordu.

edit:

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ayıptır sorması neyi bilgilendirmesi gerekiyor? tam olarak ne yapması gerekiyor? olay (deprem sel, ya da herhangi bir doğal afett) olduktan sonra bilim adamı ne yapabilir? sadece deprem olunca mı aklınıza geliyor bilim insanları? yıllardır celal şengör ve naci görür orada deprem olabileceği hakkında uyarılarda bulunuyordu eğer o dönem bilim insanlarını dinleseydiniz bu durumda olmazdık. ne yapacak adamlar ev ev dolaşıp mı uyarsınlar?

ayrıca elinde veri olmadan ne anlatmasını bekliyorsunuz? asıl deprem olur olmaz elinde veri ve bilgi olmadan açıklama yapanları eleştirin. bilim denilen şey gökten inen bir şey değil ki. insanlara vahiy mi geliyor sanıyorsunuz?

evleri sağlam yapmayan müteahhitleri, yapılan evleri denetlemeyenleri eleştirmek yerine yıllardır ülkede devleti ve halkı uyaran, ülkenin ve dünyanın sayılı jeologlarından olan birini böyle bir afetten sonra hedef göstermekte tam bizim milletimize yakışan bir şey. aferin size.
devamını gör...
ruhunuzdan pislik, ağzınızdan b.k akıyor. adam söyleyeceklerini yıllar boyu, defalarca söylemiş. çıkıp yeni bir şey olarak, şimdi ne demesini bekliyorsun beyinsiz kardeşim?

sahtekar müteahhitlerinize, hırsız-rantçı belediyelerinize, cahil ve hırslı bazı yurttaşlara hesap soracağınıza; celal hoca'ya çemkirmek tam bir dinci trollüğü.
anadolu'da "köy yanar, kahpe taranır" sözü vardır. tam busunuz.
devamını gör...
ne açıklasın? deprem oldu mu desin? adam faylarla ilgili, depremle ilgili yıllardır konuşuyor. ist depremiyle ilgili hayli hayli konuşuyor. kaçın diyor resmen istanbul dan. (ayriyeten ota boka da konuşuyor o da doğru
) şu anda çıkıp ne diyebilir. 1-2 gün inceledikten sonra şu fay şöyle, bu fay böyle der. hepimiz çok üzgünüz, kızgınız ama depremi c.ş. yapmadı. ya da depremde yıkılan binaları o yapmadı.
herif üslubu garip bir şekilde, önlem alın,kafayı çalıştırın önlem alın dedi... haklıymış.
devamını gör...
tam bir derdine bukkake yapayım başlığı.
devamını gör...
herbokolog olduğu için şu an sırası olmadığını biliyordur muhtemelen.

kimlerden neler bekliyorsunuz siz ben anlamıyorum.

insanları korkutmaya insanları paniğe sürüklemeye gerek yok. resmi kaynakları takip edelim her habere inanmayalım. geçmiş olsun.
devamını gör...
an itibarıyla habertürk tv canlı yayınında kendisi...
(bkz: 6 şubat 2023 teke tek deprem özel yayını)
devamını gör...
adam ben bildim bileli deprem hakkında uyarıyor yapıyor,kim dinledi bugüne kadar ha sorarım size insanda biraz utanma olur be adam ne yapacak depremden sonra dedim dedim inanmadınız bakın noldu şimdi mi diyecek?.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
varlığı bize onur veren bir bilim abidesinden yıllardır bilimin ışığında anlattıkları dışında daha ne yapmasını beklediğini anlamadığımız cahil oğlu cahil üstü cahil beyanı.
sen üstteki cümleyi bir anla, gene gerekirse müdahale ederiz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"herbokolog celal beyden hala açıklama gelmemesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim