1.
amerika birleşik devletleri'nin teksas eyaletinin en büyük şehri.
devamını gör...
genellikle green card çıkan kişilerin ve göçmenlerin tercih ettiği şehir. gelir vergisi alınmadığından ve ucuz olduğundan tercih edilmektedir. şehirde neredeyse downtown hariç dikey yapı yoktur. yatay genişleme olduğundan şehir büyüktür. turistler için güzel bir yer değildir gezilicek yer çok yoktur. nehir ve sulak arazi olduğundan timsah görme şansınız vardır.
devamını gör...
her uzay filminde en az bir kere bir sorunumuz var houston(hüstın) lafını duymuşsunuzdur. nasanın tesisi bu şehirdedir.
devamını gör...
ekim ayında bile nemden sırılsıklam olunan, geniş araziler ve parklara sahip, bolca göçmen barındıran (eyalet yasaları sebebi ile), verginin nispeten daha düşük olduğu (new york feci) ve kesinlikle arabasız bir yere gidilemeyen (uber sağolsun) teksas eyaletinin en büyük şehirlerinden biri... antalya nın nemine kurban olurum diyeceğimi hiç düşünmemiştim...

edit: sağlık sektörünün en gelişmiş olduğu şehirlerden biridir ayrıca...
devamını gör...
çok nemli, özellikle yazın çok sıcak, her an yağmur yağabilen, meksikalı ve amerikalıların yoğun olarak yaşadığı bir texas şehir. meksika'ya yakınlığından dolayı mutfağı da etkilenmiştir (bkz: texmex). ağır yaşamların meşhur doktorunun (bkz: dr. nowzaradan) hastanesi de buradadır. sağlık sektörü gelişmiştir ancak binlerce doları gözden çıkarmanız gerekir bir ameliyat için.
devamını gör...
suç oranı abd geneline göre yüksek olan şehir.
devamını gör...
1837 yılında kurulmuş olan şehir, abd’nin teksas eyaletinde yer alan şehirdir. şehre ismini veren şahıs sam houston(eski teksas cumhuriyeti başkanı)olmuştur. en büyük petrol üretici eyaleti olarak bilinmektedir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"houston" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim