kısaca hms. konum ve bildirim hizmetleri gibi fonksiyonların huawei'nin amerikan teknolojilerini kullanmaktan men edilmesi sonrası google play services'a alternatif olarak geliştirdiği yazılım.

akıllı saatler gibi bazı huawei cihazların huawei dışında bir markanın telefonuyla entegrasyonu için hms core uygulamasının yüklenmesi gerekmekte. fakat uygulamayı yüklediğinizde örneğin samsung telefonlar "bu uygulama arkaplanda çok güç tuketiyor, uyutayım mı abi?" şeklinde bildirim gösteriyor. pil kullanımına bakıyorum uygulama son 16 saatte %0.1 pil gücünden yararlanmış*

yani belki optimizasyon sorunları vardır ama google etkisiyle telefonlarda üvey evlat muamelesi görmesi sağlanıyor gibi de düşünmüyor değilim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"huawei mobile services" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim